V podezření

V podezření https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251726/bmid_v-podezreni-251726.jpg 4 411 119

Joseph O'Loughlin série

Zdá se, že se Josephu O’Loughlinovi, špičkovému klinickému psychologovi, v životě daří – má nádhernou ženu, milující dceru a úspěchy v zaměstnání. Stačí však málo a jeho dokonalý život se stane noční můrou. Vše začne ve chvíli, kdy je přizván k vyšetřování smrti neznámé mladé ženy a zároveň musí řešit složitou situaci se svým problémovým pacientem. Pronásledován obrazy rozbodaného dívčího těla se vydává na cestu, jež vede do nejtemnějších zákoutí lidské mysli. Aby dokázal zastavit vraha a zachránit svou rodinu, je nucen riskovat vše…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Suspect , 2003

Luciecs
19.06.2016 5 z 5

Pro mne zcela nový autor - naprosté nadšení .. Kniha plná zvratů, - pohltila mne a nepustila. A to od knihy zkrátka očekávám :)

Ivka2
10.06.2016 5 z 5

Absolutně super! Právě tento typ knížek se mi moc libí a ve spisovatelově podání byl vytvořen skvělý příběh plný napětí. Líbilo se mi, jak hlavní hrdina zabíhá do minulosti, do svých vzpomínek na dětství. Než mi byla věnována tato kniha jako dárek, neznala jsem tohoto spisovatele, ale jakmile bude příležitost, ráda si od něj znovu něco přečtu. :)

maličkán
07.06.2016 5 z 5

Perfektní čtení, přesně má krevní skupina. Líbilo se mi víc než Řekni lituji. Už se těším na Amnézii.

Hella
25.03.2016 5 z 5

Skvělý příběh. Přesně můj šálek čaje - napětí, originalita i věrohodnost. Těším se na Amnézii.

BlackFun
01.03.2016 3 z 5

Knížka mě ze začátku dost chytla, ale čím déle se příběh natahoval, tak nadšení z četby nějak bohužel klesalo.. Je to fajn počtení, ale do 5 hvězdiček to má opravdu daleko.. Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdičkou a nakonec se přiklonila ke třem. Upřímně řečeno trochu lituju, že jsem si knihu koupila..

Janamarie
21.02.2016 5 z 5

Super kniha, oblíbený spisovatel: Co dodat? Doporučuji!

Janamarie
12.02.2016 5 z 5

Čtu, jsem asi v polovině knihy, ale je skvělá! Zajímá mě i nemoc hlavního hrdiny, procesy v jeho mysli! Zajímavé vyprávění i s napětím... Těším se na každou novou kapitolu, na každou stránku!
Knihu si šetřím na klidné chvilky doma a na cestách.

cie
02.02.2016 5 z 5

Skvělá detektivka! Doufám, že v češtině vyjdou i další díly!

Šánka
17.01.2016 5 z 5

Hodně dobrý psychothriller, propracovaný a velmi napínavý. A ještě na konci pořádný zvrat ! Tak to mám ráda, bez litrů krve se sympaťákem hlavním hrdinou.
Taky mě moc potěšilo, že v dubnu vychází 2. díl série, takže ,, Řekni lituji '' musí počkat.

Melein
25.12.2015 4 z 5

Zpočátku mě kniha moc nezaujala. Nechápala jsem proč tolik pozitivních komentářů. Ale po zhruba první třetině mě natolik pohltila, že jsem ji jen z těžkostí odkládala a těšila jsem se až se k ní zase budu moci zase vrátit. Překvapivé rozuzlení....

konicekbily
30.11.2015 4 z 5

Velice dobře napsaná, možná trochu zbytečně dlouhá v některých pasážích-dotýkajících se rodiny hlavního hrdiny. Očekávám na trhu další autorovy knihy, snad se dočkám. Vítám novou autorskou hvězdu!

DariDerek
12.11.2015 4 z 5

nejsem tak nadšená, jak bych měla být, ale skvělé dílo autora, to bezesporu! více v recenzi

Kočičáci
29.07.2015 4 z 5

Po knize jsem sáhla až po přečtení nejnovějšího románu Řekni lituji, kterým jsem byla nadšená. Chtěla jsem se dozvědět, jak příběh Josepha začal. A ano, jenom se mi potvrdilo, že Michael Robotham umí. Thriller je dobře propracovaný a udržuje čtenáře v napětí až do poslední chvíle. I v tomto příběhu mi byl nesympatický hlavní vyšetřovatel Ruiz. Trošku mě mrzí, že česky nevyšla i další autorova díla.

evarec
24.07.2015 5 z 5

Ze začátku jsem si říkala, že to nebude nic moc. Jak jsem četla dál a dál, příběh mě doslova vtáhnul, takže jsem dočítala jedním dechem.

trudoš
08.06.2015 4 z 5

Docela povedené, zápletka je správně tajuplná a autor přitom nesklouzne do kýčovité překombinovanosti. Vše co se týká zločinu má svůj smysl, což vždycky oceňuji. O to víc, že motivace vraha je logická, uvěřitelná a dokonce i pochopitelná. Po vzoru moderních detektivek pak pronikneme i do osobního života hlavního hrdiny, což mě v důsledku nijak nebralo. Konflikt uvnitř rodiny působí prvoplánově, čistě jen proto, abychom si užili i nějakou tu životní krizi. Příběh kvůli tomu zbytečně bobtná a ta omáčka pro ústřední zápletku nemá vlastně moc smysl.
Co funguje skvěle, je psychologie. Michael Robotham je v tomhle bodě dost na koni a první třetina románu mi tak často připomněla můj oblíbený Svět podle prota, čímž si mě hodně získala. Stejně tak oceňuji, že i když autor karty vyloží na stůl ještě před závěrem, nechá si v záloze jedno dvě esa, která vytáhne v ten pravý čas. Ale faktem je, že být kniha o třetinu kratší, stoupla by u mě na ceně určitě víc.

kneslova
11.05.2015 5 z 5

Dost dobrý psychothriller, tak za 4,5 hvězdiček....

Lucka385
24.02.2014 5 z 5

Asi po 100 stránkách jsem nejdřív myslela, že knihu odložím. Čekala jsem trochu jiný příběh. Ale pak se to rozjelo a já pochopila i těch prvních cca sto stran. A těch posledních cca 200 jsem přečetla na jeden zátah, nešlo jinak. Dobrý thriller.

Harinka
07.04.2012 5 z 5

opravdu skvělý thriller

Viviana
22.02.2011 5 z 5

Od knih, které najdu v sekci detektivek, většinou neočekávám příliš. Stačí lineární příběh typu "vražda-vyšetřování-rozuzlení"... většinou pravda ozvláštněný osobami, které zde vystupují. Lišit se můžou vnější znaky - šokantnost zabijákových/psychopatových metod, zvláštnosti toho, kdo mu jde po krku, ve zvlášť odvážných případech si román hraje na originalitu i co se týče právě těch zažitých věcí - vražda může jako vražda jen vypadat, pravý zločin bude skrytý jinde, zabiják je skrytý za maskou někoho, kdo celou dobu působí jako klaďas... ale to jsou všechno jen hry. Základ zůstává stejný. :)

U "Podezřelého" příběh probíhá skoro staroškolsky klasicky, a řekla bych, že mu to sakra prospívá. Ano, brzo tu máme první falešný krok stranou, když je ze zločinů obviněn právě hlavní hrdina, ale i to tady už mnohokrát bylo... a na zaběhlém schématu to vlastně nic nemění. Z mého pohledu to ale knize vážně nijak neškodí. Je psaná čtivě, děj plynule odsejpá, má to ten správný rytmus, co chytí a nepustí.
Hlavní hrdina je sympaťák, přestože/protože má svoje mouchy - a teď nemluvím o Parkinsonově chorobě, která ho sužuje. Hlavní padouch je správně neodhadnutelný, pavučina zločinů je zamotaná a hustá a rozplétá se jen pozvolna, aby závěr mohl nabídnout nový a překvapivý pohled na její komplexnost a promyšlenost.
Takže jo, je to jenom další thriller, ale myslím, že jestli autor bude i nadále psát tímhle stylem, brzo se zařadí po bok mých dalších oblíbenců jako je Kellerman, Patterson a Deaver... nebo je možná i překoná. :)

Parkinsonova nemoc pátrání v minulosti psychologové

Michael Robotham
australská, 1960