V podezření

V podezření https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251726/bmid_v-podezreni-251726.jpg 4 411 119

Joseph O'Loughlin série

Zdá se, že se Josephu O’Loughlinovi, špičkovému klinickému psychologovi, v životě daří – má nádhernou ženu, milující dceru a úspěchy v zaměstnání. Stačí však málo a jeho dokonalý život se stane noční můrou. Vše začne ve chvíli, kdy je přizván k vyšetřování smrti neznámé mladé ženy a zároveň musí řešit složitou situaci se svým problémovým pacientem. Pronásledován obrazy rozbodaného dívčího těla se vydává na cestu, jež vede do nejtemnějších zákoutí lidské mysli. Aby dokázal zastavit vraha a zachránit svou rodinu, je nucen riskovat vše…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Suspect , 2003

janina66
23.08.2019 5 z 5

Skvělá detektivka. Měla spád a výborně se četla.

happy-smile
16.07.2019 4 z 5

Začátek knihy mě velmi zaujal autorovým stylem psaní. Trefné, k věci, vtipné. Potom se více začneme zaměřovat na postavu psychologa a brodit se v psychologických rozborech, a tady to podle mě začalo ztrácet dech. Knize by neuškodilo, kdyby byla kratší. Za mě se trochu moc zabývala psychologií a zase málo vyšetřováním, které by mělo spád. I tak mě ale kniha zaujala a zkusím další díl, autorův styl má potenciál.

matasovas
06.07.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila, doporučuji, moc dobře se čte.

Aymira
04.07.2019 4 z 5

Ze začátku se to sice dobře četlo, ale zdálo se, že to bude spíše jen spousta psychologických řečí - vyprávěno ich formou hlavní postavou, kterou je psycholog. Zavražděná žena, jeden pomatený pacient... následně děj nabral obrátek a z hlavní postavy se stává štvaná zvěř. Hroutí se jeho dokonalý život včetně dokonalé manželky, dokonalé dcerky a dokonalého domu. Sám musí dokázat svoji nevinu a vydat se hledat skutečného vraha. Je to sice stokrát omletý příběh, ale tady to naštěstí působilo. Děj sebou přinesl pár nečekaných zvratů a závěrečnou akci. Kniha jako taková určitě nezklamala.

JAG
02.07.2019 4 z 5

Určitě dobrá detektivka, kterou mohu doporučit. Děj není strhující od začátku do konce, první půlka je spíš o životě hlavní postavy - psychologa Josepha, přesto styl vyprávění vás nutí číst a nenudí.

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Hodně zajímavá kniha, četla jsem ji asi před dvěma roky, ale stále si ji dokonale pamatuji. Těch skoro pět set stránek uběhlo jako voda, a i když to není jedna z knih, od kterých nemůžete pro samé napětí odejít a čtete ji do brzkého rána, čas strávený s ní jsem si užila a přečetla jsem ji relativně rychle. Hlavní postava, psycholog Joseph, je postavena před zapeklitý úkol, těžší, než by si dovedl představit. Autor si pro něj připravil nelehkou situaci, jež dovedl k dokonalosti a my si tak můžeme užívat gradující, napínavý příběh s překvapivým koncem.

Greenfingers
19.03.2019 5 z 5

Kniha se dobře četla a hlavní hrdina byl nanejvýš sympatický. Zápletka zajímavá,děj postupně gradující. Myslím,že si postupně přečtu i další autorovy knihy (tahle byla první).

JustWomen
21.02.2019 5 z 5

Skvělý styl psaní, po úžasné knize Řekni lituji začínám číst všechny knihy tohoto autora od začátku. Reálné propracované postavy včele s psychologem postiženým Parkinsonovou chorobou, jehož nevěru krásné manželce musíte tolerovat. Líbil se mi i konec, ano, mám nového oblíbeného autora.

Klaaarka
18.02.2019 3 z 5

Kniha se prijemne čte,ale nebyla z těch,které bych "nedokázala"odlozit.

ladyka
10.02.2019 4 z 5

Díky mým oblíbeným čtenářkám na DK jsem objevila tohoto autora a pustila se čtení série. Hrdina je vskutku svůj, bavila mě jeho sebereflexe s nádechem sarkasmu a sebeironie a oceňuji nehutně tištěné stránky, čtení tak odsýpá. Určitě se pustím do dalších dílů, jen doufám, že nebudou místy tak rozvláčné a "ukecané" a přidají celkově tempu. To mi trochu, jako některým jiným čtenářům, vadilo. Takže tentokrát za 4* a příště snad už za 5 :)

Mandlevest
03.02.2019 5 z 5

Tak jsem v noci ,pro mě, dočetla knižní objev roku.. Půjčila jsem si knihu na základě nadšeného hodnocení mých oblíbených uživatelek a jsem absolutně nadšená. Připomíná mi to mix Keplera a Cobena v jejich nejlepší formě. Ale tohle je ještě o fous lepší a uvěřitelnější. Detektivka, u které musíte přemýšlet a i tak se čte výborně. No, prostě jsem z této detektivky nadšená a ještě víc jsem nadšená z toho, kolik knih mě s tímto sympatickým psychologem, který je skvěle vykreslen i se svými chybami a životními přešlapy, přesto tak lidský a uvěřitelný, čeká. Jen nechápu, proč mistr Robotham nemá na obalu knihy stříbrnou placku. Promiň Eriko a spol.:-)

perpe2a
30.12.2018 5 z 5

Naprosto skvěle napsaný příběh. Zezačátku je rozjezd pomalejší, ale po pár stránkách si vás kniha zadrápne a nepustí až do úplného konce. Nechybí zvraty v ději a při čtení jsem si říkala, ano, vždycky se může stát něco, co váš život převrátí naruby. Nechtěla bych být v roli hlavního hrdiny, ale obdivuji odvahu a vůli nevzdat se. Super kniha, doporučuji moc k přečtení tomu, kdo má rád trochu životního drama.

Babo
24.11.2018 3 z 5

Už jsem několikrát psala,že nejsem nějaký fanda detektivek a za rok přečtu tak jednu dvě. Ani tato nijak nevybočuje z průměru . Čte se dobře , jinak bych ji nedočetla ,ale jak říkám průměr .
Teď si zase dám chvíli pohov od pátrání po vrazích a jiných zločincích .

allyce
20.11.2018 4 z 5

V podezření je víc jak dobrá kniha, ale podle mého názoru je kniha Řekni lituji best od Robothama.

broskev28
11.10.2018 4 z 5

Řekni lituji, kterou jsem četla jako první, byla určitě lepší. To ale nic nemění na mém tvrzení, že si hodlám přečíst všechny u nás vydané knihy tohoto autora.
I tahle totiž byla čtivá a zajímavá - popis fungování sociálního systému ve Velké Británii, jak složité je prokázat zneužívání mladistvých. Když stát zakročí, může způsobit nenapravitelné škody, stejně jako když nezakročí; jak se má kurátor, sociální preventista, právník a posléze soudce dobrat pravdy na základě zcela odlišných informací od obou rodičů?
Detektivní příběh v kombinaci s dětstvím hlavního hrdiny. Problém s diktátorským otcem, který synovi naplánuje život i kariéru. Až v momentě, kdy Joseph opravdu potřebuje každou pomoc a nemůže si vybírat, od koho ji přijme, zjistí překvapivé věci o své rodině.
Takže určitě doporučuju, tohle rozhodně není nuda ani ztráta času.

Zlatinka.Emilly
22.09.2018 5 z 5

První knihu od Robothama, kterou jsem přečetla, byla "Řekni lituji". Moc se mi líbila a proto jsem si koupila i další od tohoto spisovatele. Z této knížky jsem byla první polovinu nešťastná. Táhlý příběh a stále jen dokola omílající se situace. Teprve konec první části nastínil to správné dobrodružství. Napětí a adrenalin se najednou vylil z příběhu a rozuzlení, jak jinak, se objevilo teprve v závěru posledních stránek. O tom, jestli je profesor vinen či ne, jsem si byla jistá od prvního podezření, protože jsem přece už jednu knihu četla :)

JaKa1974
13.08.2018 5 z 5

Velmi napínavý krimiromán. Je to druhá kniha od tohoto autora, kterou jsem četla a určitě si přečtu i další. Kniha je opravdu čtivá.

kap66
25.07.2018 4 z 5

"Rozbil jsem nějaké zrcadlo? Prošel jsem někde pod žebříkem?"
Psycholog místo "pravého" vyšetřovatele, zatažený osobně do zločinu, to mě lákalo (zvláště když jsem byla v tomto směru zklamaná podobně pojatým hrdinou ve Svědkyni J. Kellermana). Oproti zmíněnému JK píše tento autor mnohem živěji a svěžeji. S vypravěčem jsem sympatizovala, přestože jsem cítila rozpor: na jedné straně je schopen bystrého a přesného úsudku o činech a pohnutkách jiných lidí, na druhé straně své vlastní jednání nevyhodnotí; také mi přišel trochu nevyzrálý ve vztahu k rodičům (ve svém středním věku hyperkritický?).
Byl to ale první díl a já vyčítám jen drobnosti. Celkově vzato je to čtivá a napínavá detektivka.

Sudin
02.06.2018 4 z 5

Dobrá kniha, jen ten konec mě trochu zklamal. Jelikož jsem četl jako první knihu Řekni lituji, tak jsem asi rozmlsaný :-). Určitě si přečtu další knihy, škoda že jsou přeloženy jen čtyři z této série.

hrabalikoval
07.05.2018 3 z 5

Zezačatku to bylo trošku zdlouhavé, ale přesto tam bylo něco co mě u knížku nutilo zůstat. Nakonec jsem čekala, že konec bude trošku víc napínavější, podle toho jak se to vyvíjelo, ale i tak to bylo dobré. Příjemná změna mezi těmi všemi “populárními” knížkami, které čtu.

Parkinsonova nemoc pátrání v minulosti psychologové

Michael Robotham
australská, 1960