V podezření

V podezření https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251726/bmid_v-podezreni-251726.jpg 4 411 119

Joseph O'Loughlin série

Zdá se, že se Josephu O’Loughlinovi, špičkovému klinickému psychologovi, v životě daří – má nádhernou ženu, milující dceru a úspěchy v zaměstnání. Stačí však málo a jeho dokonalý život se stane noční můrou. Vše začne ve chvíli, kdy je přizván k vyšetřování smrti neznámé mladé ženy a zároveň musí řešit složitou situaci se svým problémovým pacientem. Pronásledován obrazy rozbodaného dívčího těla se vydává na cestu, jež vede do nejtemnějších zákoutí lidské mysli. Aby dokázal zastavit vraha a zachránit svou rodinu, je nucen riskovat vše…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Suspect , 2003

mimi55
01.01.2021 5 z 5

Skvělý příběh plný napětí.

Alena55
28.12.2020 5 z 5

Byla to pro mě již několikátá kniha od tohoto spisovatele a jako všechny ostatní, perfektní čtení, napínavé a poutavé. Moc se mi líbila.

ArwenAragorn
22.11.2020 5 z 5

85%
Ruiz se ani nepohnul. "Jak vidíte, levá strana jejího obličeje je zle pohmožděná a oko je zcela zavřené. Někdo na ní tvrdě zapracoval. Proto jsme zveřejnili kresbu a ne fotografii. Je tam víc než dvacet bodných ran - a žádná z nich hlubší než dva centimetry. Opravdu šokující je ale jedna věc - ty rány si do jedné zasadila ona sama. Patolog našel stopy po váhání. Musela se přinutit ten nůž opravdu zabodnout. "

Kvalitní thriller, který jsem si po pár letech s chutí přečetla znovu. Je to první případ klinického psychologa Josepha OĹoughlina. Joeovi jsem fandila. Vrah mu totiž vzal všechno-rodinu, přátele, kariéru, dobrou pověst a nakonec i svobodu. A je pořád několik kroků před ním. Přestože už se ví, o koho půjde, rozuzlení je v závěru stejně překvapivé.
Tento napínavý thriller si určitě přečtěte!

anája
28.10.2020 4 z 5

První knihu od autora, čtu jako poslední, nicméně ničemu to nevadí. Jeho kniha ,, Řekni lituji. je pro mě nezapomenutelná. Tato kniha byla napínavá a čtivá ,za mě super.

BStone
26.10.2020 3 z 5

První z příběhů o psychologovi Josephu O’Loughlinovi má slušný start, který ale v průběhu vyprávění ztrácí dech v přílišné rozvláčnosti. Slabší průměr.

klokan.1905
29.09.2020 4 z 5

V podezření...
Jedná se o druhou knihu autora, která se mi dostala do rukou a opět veliká spokojenost... Jako první se mi do rukou od autora dostal Štvanec... Nyní jsem sáhl po sérii, která je nazvaná Joseph O'Loughlin... Měl jsem to štěstí, že sérii mohu číst postupně tak, jak ji autor vydal... Začínám tedy prvním dílem, který se nyní nechá v internetových knihkupectvích sehnat již od necelých 120 kaček... Za tutéž cenu, i cenu nižší, jdou v současné době sehnat i další tři knihy z této série... Nakladatelství Moba vydalo nejprve díl šestý, Řekni lituji... Poté bylo vydáno předchozích pět... Uvidím, jak na sebe budou díly navazovat...
Seznámíte se s psychologem Josephem O'Loughlinem, který žije v Londýně... Joseph má nádhernou ženu, milující dceru a úspěchy v zaměstnání... Vše se mění ve chvíli, kdy je přizván k vyšetřování smrti neznámé ženy... Zároveň musí řešit i složitou situaci s problémovým pacientem...
Čím více se snaží Joseph O'Loughlin rozplést síť lží a intrik, tím víc se do ní zaplétá...
Mé hodnocení by bylo 85 procent, takže dávám čtyři hvězdičky...

Lenka318
29.09.2020 5 z 5

první kniha a u mne hned velký úspěch, už mám doma další jeho knihy a těším se.

ydnac
07.09.2020 5 z 5

Robotham je další z mých oblíbenců takže za mě super :-)

derminator
01.08.2020 5 z 5

Musím říci že jsem byl knihou překvapený. Je to dobrý počin a další autor který se mi osobně zamlouvá. Musím říci, že jsem vraha neuhodl celou dobu jsem si myslel špatně. Dávám knize 75%.

Johana
26.07.2020 3 z 5

Obstojná detektivka. Trochu zapeklitě psaná v poslední třetině, ale budiž, líbil se mi nápad - pachatelův hlavní důvod. Samosebou tu nemůže napsat, co tím myslím.

ajaworld
07.05.2020 5 z 5

Excelentní od začátku do konce. Kniha se čte jedním dechem. Vřele doporučuji.

PanKrbec
30.04.2020 4 z 5

Knížka se mi četla velmi dobře. I přesto, že není nejkratší a já nejsem zrovna rychločtenář, tak jsem jí přečetl za necelé dva dny. První ze tří částí se mi libila moc. I pak se mi to libilo vlastně pořád dost, ale dojem mi kazilo to, že hlavní hrdina pořád "neviděl" to, co mne už napadlo. Kdyby nad tím alespoň zauvažoval (já furt čekal, kdy už mu to dojde), ale ne, skoro na konci mu to musel někdo říct. Přitom jako psycholog by na to musel přijít dřív než já :-) Tím tomu ubírá na uvěřitelnosti.

sioux
19.03.2020 3 z 5

Takový průměrný Robotham. Štvanec byl nejlepší, Vykrvácet bylo taky hodně dobrý, tohle byl průměr a Amnézie nejslabší. Kniha střídá lepší a slabší pasáže. Co mě hodně nebaví je to neustálé přemílání hrdinova Altzheimera (proboha proč musí mít pořád hlavní hrdina ve většině detektivek nebo thrillerů nějakou chorobu nebo úchylku nebo drogy nebo alkohol, to je takové klišé!) a Robothamovo levičáctví tak typické u autorů, kteří dříve byli novináři. Na druhou stranu se dokážu vždy do hlavního hrdiny i ostatních vcítit a v tom je autor velmi dobrý. Takže prostě takový lepší průměr. Howgh!

Leona333
18.03.2020 5 z 5

Kniha není momentálně v knihkupectvích k prodeji. Díky hodným přátelům, mi byla zapůjčena a musím konstatovat, že stráveného času s touto knihou - výbornou detektivkou, nelituji. Těším se na další, od tohoto autora.

surikata246
10.03.2020 5 z 5

Mé druhé setkání s autorem jsem opět u vytržení. Na začátku jsem se trochu nudila, ale pak mne to dostalo. Nemohla jsem přestat číst. Jsem v nemocnici po vážnějším zákroku a ošetřujícím se mnou dochází trpělivost. Dnes v noci jsem byla řečeno hokejovou terminologií posazena na trestnou lavici a dostala trest pět plus pět minut do konce zápasu.Mám to zapsáno i v dokumentaci a kniha mi bude přidělována jen na určitý čas nebo vůbec. Dokud se můj zdravotní stav nezlepší. Slíbila jsem, že se polepším a také s nimi fandím hokeji.

moudivlacek
07.02.2020 5 z 5

Fíha!!!!! Tak to bylo něco! Moje první setkání s autorem a jsem unesená a nadšená. Je to psychodrama a thriller v jednom. Psycholog trpící Parkinsonovou chorobou se nechtě zaplete do vraždy, chce pomoci odhalit vraha, kterého "vidí" v jednom svém pacientu, ale co čert nechce, karty se obrací a najednou je hledaným a naháněným vrahem on. A čím dál víc je to horší a horší. On už začíná nalézat důvody vražd a skládá jednotlivé střípky pravdy, každopádně on je v problémech hlouběji a hlouběji. Dramatické vyvrcholení v závěru, ale i dlouhodobý strach hlavního protagonisty.
Nejde to jinak - knihu prostě musím doporučit.

efka.saf
02.02.2020 4 z 5

Tohle bylo vážně skvělé! Jako první se mi dostala do ruky kniha Řekni lituji a doslova mě uchvátila. Druhou autorovou knihou, která prošla mým čtenářským koutkem, byl Štvanec a mé nadšení nebylo o nic menší. A v ten moment jsem usoudila, že tohohle autora prostě musím přečíst celého a od začátku. V podezření je první díl Josephovské série a opět nelze skrývat nadšení. Autor je opravdu výborný vypravěč a vytvořil skvělou hlavní postavu psychologa Josepha O´Loughlina. Sympoš, věcný a stručný, který málokdy plýtvá slovy, ale když už něco řekne, stojí to za to. V tomto díle na něj autor nenaložil zrovna malou zátěž v podobě promyšlené zápletky, a i když se kniha rozjíždí docela pomalu, nakonec se dostaneme do zajímavých končin (a křivd) dob dávno minulých. Od určité chvíle se mi zdálo, že z tohohle hnoje se Joe snad už nemůže vyhrabat, ale naštěstí to měl autor dobře promyšlené ;-).
Za mě bezvadný úvod série. A i když mi kniha přijde o chloupek slabší oproti dvěma autorovým knihám, které jsem již četla, pořád se jedná o velmi povedené a nadprůměrné dílko v rámci celkové krimi/thriller knižní produkce. Já tleskám a těším se na další díl.

pavčape
18.12.2019 4 z 5

Robotham se mi líbí čím dál víc. Jeho Joseph O'Loughlin mi přirostl k srdci a přirozenost této postavy dodává knize na čtivosti a uvěřitelnosti. Trošku mě rozladil závěr, ale jinak s klidným svědomím za 4*

ZuK1
03.10.2019 4 z 5

V knížce je poměrně dost psychologie, ale nečte se špatně. Určitě se pustím i do dalších dílů série.

mi-380
30.09.2019 4 z 5

Joe si to tedy pořádně zavařil. Na tyhle bezvýchodné situace je autor odborník, jako by ho učil sám mistr J. H. Chase. Zápletka je dobře promyšlená, důkladně zapletená a náležitě překombinovaná, hlavní hrdina se svou vadou dostatečně originální, napětí s přibývajícími stránkami utěšeně stoupá, takže téměř souhlasím s dosavadním průměrem 217 hodnotících, který je 85 %. Přidávám poctivých čtyřhvězdičkových 80 %.

Maximální rychlost tohohle Land Roveru je šedesátka. A má tendenci stáčet se ke středu silnice. Vypadá spíš jako muzeální kousek než jako funkční auto. Lidé troubí, když mě předjíždějí, protože si myslí, že je to nějaká charitativní akce. Je to nejdokonalejší únikový dopravní prostředek všech dob, protože by nikdo nečekal, že hledaný člověk bude prchat tak pomalu.

Parkinsonova nemoc pátrání v minulosti psychologové

Michael Robotham
australská, 1960