V podezření

V podezření https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251726/bmid_v-podezreni-251726.jpg 4 411 119

Joseph O'Loughlin série

Zdá se, že se Josephu O’Loughlinovi, špičkovému klinickému psychologovi, v životě daří – má nádhernou ženu, milující dceru a úspěchy v zaměstnání. Stačí však málo a jeho dokonalý život se stane noční můrou. Vše začne ve chvíli, kdy je přizván k vyšetřování smrti neznámé mladé ženy a zároveň musí řešit složitou situaci se svým problémovým pacientem. Pronásledován obrazy rozbodaného dívčího těla se vydává na cestu, jež vede do nejtemnějších zákoutí lidské mysli. Aby dokázal zastavit vraha a zachránit svou rodinu, je nucen riskovat vše…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Suspect , 2003

Gibis
24.04.2018 5 z 5

Tohle byl opravdu výborný krimiromán, styl psaní mi sedl od první stránky. Mám ráda tyhle psychologické pohledy do nitra postav. K tomu velmi napínavé čtení, když už si myslíte, že hůř být nemůže, bum a Josepha stihne další rána. Nečekaný zvrat na konci knihy je už jen třešničkou na dortu.

Astonius
23.03.2018 4 z 5

Autor má velmi příjemný styl, jeho postavy jsou reálné a propracované - i kladní hrdinové mají své chyby, tak, jak to v životě bývá. Průběžně chci přečíst vše, co od něj vyšlo, jeho knihami si prokládám ostatní čtení - šetřím si ho :-) Text skrývá pro mne mnoho myšlenek z obyčejného života a trefných komentářů - čtu ho vlastně hlavně kvůli nim, protože jeho detektivní zápletky zas tak brilantní nejsou.... Ten styl to u mne vyvažuje na plné čáře - myslím, že kdyby začal psát spíš společenské romány, byly by pro mne bez chyby :-)

ArwenAragorn
14.03.2018 5 z 5

Velmi dobrý thriller, napínavý prakticky od začátku, s velice překvapivým zvratem na několika posledních stránkách. Profesora OĹoughlina , který bojuje s nevyléčitelnou chorobou, jsem si oblíbila už v předešlých knihách (nečtu je popořadě, ale podle toho, jak na ně narazím v knihovně).
Myslím, že u Michaela Robothama se nedá narazit na špatnou knihu, jeho thrillery jsou vždy na vysoké úrovni.

Jelen51
13.02.2018 3 z 5

zdlouhavé pátrání Joea mě na konci trochu nudilo, chtěla bych víc akce. Jinak nápad dobrej, takže dávám 3 hvězdičky.

intelektuálka
13.01.2018 4 z 5

Knihy tohoto autora i jeho postava psychologa se mi líbí. Joe ve snaze pomoci zaplete sebe i svou rodinu do smrtelného nebezpečí.
"Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán" - to tady sedí.
Doporučím.

moni-zbuzi
29.12.2017 4 z 5

První půlka hezká ale nic extra druhá už byla super

putpuda
09.11.2017 5 z 5

Pomalejší začátek, ale potom se to pěkně rozjede. Líbilo se mi to, dobře četlo.
Moje první kniha od tohoto spisovatele a určitě ne poslední. Podobný styl jako u H. Cobena (aspoň tedy mě to tak přišlo ;))

Danago
28.09.2017 4 z 5

Knížka mě dost mile překvapila.Tak trochu detektivně psychologicko konspirační román. Zápletka je velice dobře propracovaná. Jak málo stačí, aby se ze špičkového psychologa, stal najednou podezřelý. Knížka sice má trochu pomalejší rozjezd , ale ten je nutný k pochopení celého příběhu. Co se zdá zpočátku zbytečné, později se ukáže jako dost důležité. Knížka je podle mě docela dost k přemýšlení… Není to žádná oddechová detektivka. Není ani úplně jednoduchá na přečtení. Ale i když pro mě by mohla být trochu kratší , tak měla nápad a vše do sebe logicky zapadalo a to já oceňuji.

iška
11.09.2017 4 z 5

Tak to jsem si užila. Bavil mě příběh i styl napsání. Už jsem si v knihovně dala rezervaci na další titul.

Vierka_kikanika
01.08.2017 5 z 5

Výborná kniha, veľmi ma bavila. Autor pútavo rozvíja príbeh, skvele vykresľuje postavy, pozitívne hodnotím aj mnohé zaujímavé exkurzy do oblasti osobnostnej psychológie. Čitateľa udržiava v napätí a aj keď už v poslednej tretine knihy poznáme vraha, jeho motív je stále nejasný. Kniha dokáže prekvapiť ešte aj na predposlednej strane. Bravo!

konicekbily
22.07.2017 4 z 5

Velice dobře napsaná, možná trochu zbytečně dlouhá v některých pasážích-dotýkajících se rodiny hlavního hrdiny. Očekávám na trhu další autorovy knihy, snad se dočkám. Vítám novou autorskou hvězdu!

loskatos
19.04.2017 5 z 5

Moje první knížka od tohoto autora. Nemám, co bych vytkl. Po dlouhé době knížka, která skutečně nenechá odpočinout. Cestuji do práce MHD s dvěma přestupy a kvůli téhle knížce jsem několikrát přejel :-) Už se těším na další díl.

Falda
17.04.2017 4 z 5

Knížka je pěkná, ale děj mi přišel až zbytečně dlouhý. Kniha Řekni lituji, byla mnohem lepší a čtivější. I přesto stojí za přečtení :)

Šárka5875
13.03.2017 4 z 5

Styl psaní Michaela Robothama, a sice vyprávění v první osobě, se mi líbí, sedí mi. Kniha je rozdělena do tří částí. Příběh je hodně psychologický. S hlavní postavou profesora O´Loughlina se seznamujeme velmi detailně, tak i s jeho rodinou, jeho myšlenkovými pochody a chováním. Jen mám pocit, že kniha mohla mít možná klidně o několik desítek stran méně a prospělo by jí to. Děj se na můj vkus odvíjel pomalu, rozvláčně. Nepřichází žádné velké zvraty, které by vás šokovaly. Takže za mě thriller dost dobrý, ale ne výborný.

SimonaP
25.02.2017 3 z 5

Určitě o hodně lepší než Amnézie, která mě nebavila. Ale pořád to nebylo nějak to pravé, co by mě chytlo.

Pavlnka
11.12.2016 4 z 5

Moje první od tohoto autora a určitě ne poslední. Zajímavý příběh.

Rade
26.10.2016 4 z 5

Detektivka s hodně zajímavou zápletkou. Nejdřív mi ten pomalý rozjezd vadil, seznámení s hlavním hrdinou a jeho soukromými problémy bylo poněkud delší, ale nakonec zpětně uznávám, že i zde bylo zatlučeno několik nenápadných hřebíčků, které později měly najednou úplně jiný význam. A motivace ke zločinu – dost k přemýšlení…

oskli
29.09.2016 4 z 5

Kniha se čte dobře, ale chybí jí větší šmrnc a napětí. Vypravěčsky fajn, ale v porovnání s Řekni lituji od téhož autora hodnotím knihu jako slabší. Ale určitě ji doporučuji k přečtení, já s autorem taky rozhodně nekončím :-) Styl psaní mi sedí.

davas
02.07.2016 5 z 5

Jak už tady bylo řečeno,první polovina knihy vás pomalu vtahuje do příběhu,který se rozjede tak,že knihu nejde odložit.Další autor,který mne oslovil a určitě si přečtu další jeho knihy.Za mne jednoznačně 5 hvězd a to za celkový příběh a hlavně posledních 200 stránek !

bagel
28.06.2016 4 z 5

První polovina byla poněkud zdlouhavá, ale pak děj nabral spád a na konci gradoval.

Parkinsonova nemoc pátrání v minulosti psychologové

Michael Robotham
australská, 1960