V podezření

V podezření https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251726/bmid_v-podezreni-251726.jpg 4 411 119

Joseph O'Loughlin série

Zdá se, že se Josephu O’Loughlinovi, špičkovému klinickému psychologovi, v životě daří – má nádhernou ženu, milující dceru a úspěchy v zaměstnání. Stačí však málo a jeho dokonalý život se stane noční můrou. Vše začne ve chvíli, kdy je přizván k vyšetřování smrti neznámé mladé ženy a zároveň musí řešit složitou situaci se svým problémovým pacientem. Pronásledován obrazy rozbodaného dívčího těla se vydává na cestu, jež vede do nejtemnějších zákoutí lidské mysli. Aby dokázal zastavit vraha a zachránit svou rodinu, je nucen riskovat vše…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Suspect , 2003

Makůvka
02.10.2021 4 z 5

Začátkem knihy jsem se prokousávala. Pak to začalo být lepší a lepší. Možná mi vadilo moc té omáčky okolo, ale to je můj problém, mám ráda, když je tam napětí a pořád se něco děje. Ale hodně čtenářům se to může líbit a vyhovovat.
Určitě doporučuji a já osobně se ráda k této sérii vrátím.

Awča
29.09.2021 4 z 5

Zcela náhodou jsem četla třetí díl, který mne nadchnul, zkusila jsem tedy i začátek série.
Zde to tak přesvědčivé nebylo, zvláště začátek může spoustu čtenářů odradit, a mě osobně přišel konec překombinovaný, ale jinak je to pěkné počtení, řekla bych nadprůměr.

vera4669
11.09.2021 4 z 5

Začátek mi dal trošku zabrat, nějak jsem se nemohla začíst, ale potom se kniha rozjela a udržela si moji pozornost až do konce, místy napínavé, konec překvapivý, určitě si ráda přečtu další díl série

certik003
20.08.2021 4 z 5

Knížka mi byla tak moc vychválená, že jsem měla asi přehnaná očekávání. Začátek byl slibný, děj jsem docela hltala, až přišla část, přes kterou jsem se nějak nemohla přenést. Závěr byl pak už zase čtivý. Bylo to seznámení s Josephem, takže asi muselo být rozvláčnější, uvidím, jak se mi budou líbit další díly.

Metla
28.07.2021 4 z 5

Když jsem před lety četla „Řekni lituji“, byla jsem u vytržení a poněkud vytočená vydavatelskou strategií nastartovat sérii částečně spoileroidním šestým dílem. Chtěla jsem číst od začátku, nějakou dobu však trvalo, než Moba dovydala předchozí části a nakonec jsem se k jedničce prokousala přecpanými poličkami až teď. Raději jsem svá očekávání tlumila, první setkání s autorem byl přece jen výjimečný zážitek, stěží lze takový úspěch zaznamenat pokaždé.
„V podezření“ je důkladným seznámením s Josephem O´Loughlinem, s jeho prací psychologa, s jeho rodinou, s jeho diagnózou… a s problémy, do kterých se uvrtá (nejen) díky svým chybným rozhodnutím a přešlapům. Vzhledem k hrdinově profesi je jasné, že doménou série nebude precizní vyšetřování, hledání stop, zajišťování forenzních důkazů ani honičky a přestřelky s podezřelými; Joe se přehrabuje v hlavách, v minulosti, pátrá po motivech, pokouší se pochopit, porozumět, prozkoumat temná zákoutí lidských duší, včetně své vlastní.
Úvodní psychothriller má relativně klasickou zápletku a na můj vkus by mohl být stručnější, méně se motat dokola a omílat stále totéž, nicméně nelze Robothamovi upřít spisovatelský um. Většinu stran udržel můj zájem, Joe je navzdory kvantu spáchaných hovadin docela sympaťák... a vůbec, musím jít spát, tudíž komentář uzavřu neotřelým: četlo se to dobře. 75%

jirimatejka
11.07.2021 4 z 5

Celkem fajn čtení, i když už jsem od stejného autora četl Štvance, který byl lepší.

tereza1198
06.07.2021 5 z 5

Psycholog Joseph O’Loughlin nemá dobré období. Má zdravotní problémy, řeší pár věcí se svou manželkou, má hypotéku a na krku krizi středního věku. A pak vykopou tělo neznámé ženy. Od té chvíle se mu život hroutí, kostlivci vypadávají se skříní a Joseph má co dělat, aby se jako psycholog sám nezbláznil. Kdo je jeho opravdový přítel? Co se vlastně děje? Proč a kdo po něm jde? A byl dobrý nápad zakopat zlatou rybku na zahradě vedle křečka Harolda?

hannina
04.07.2021 4 z 5

Paní knihovnice mi tuto knihu na vyžádání vylovila ve skladu. Prý o ni není zájem. No to teda fakt nevím proč.....

Pája699
03.06.2021 4 z 5

(SPOILER) Ano, ano začátek trošičku vleklý a nezáživný a říkáte si, že to je zbytečná omáčka kolem, ale na konci pochopíte proč a že to tam vlastně muselo být :-) Krásně to do sebe zapadne. Já si příběh užila na maximum a posledních 200 stránek jsem zhltla v rekordním čase jak mě to vtáhlo a nepustilo. Je až neuvěřitelné, jak se během chviličky stane z uznávaného psychologa Josepha podezřelý z několika vražd, který vlastně přišel o vše. Osud nám občas zamíchá nehezky kartami....Miluju tohoto spisovatele, který píše bravůrně a těším se na další příběh.

tamdr
12.05.2021 5 z 5

tedy,to byla zase lahůdka,sice první část byla opět trochu zdlouhavá,ale pak to dostalo spád a posledních deset stran úplně zmněnilo mou představu o tom kdo je vrah,jako vždy bylo vše jinak.

Nikusha
06.05.2021 4 z 5

Pro mně třetí v pořadí od autora. Zatím se mi nejvíc líbila kniha Střepy. Tato kniha mě zavedla na začátek, to se mi líbilo, ale bylo tam strašně moc zbytečné omáčky kolem. Ale příběh super, do konce napínavé, dobře promyšlené.

Bedřich63
29.04.2021 4 z 5

Mám rád knihy, kde v pozadí figuruje nějaká ta souvislost s lékaři, psychology, patology atd. Tady to navíc bylo jako hlavní téma.
Těším se, že další díly by mohly být i lepší, i když ani tento nebyl úplně špatný.

Terka_v25
11.04.2021 4 z 5

Před několika měsíci jsem přečetla poslední knihu ze série Řekni lituji, teď se pro změnu vracím na začátek. Kniha V podezření byla super, velmi dobře se mi četla, nechybělo napětí, vcelku logická zápletka a zajímavé rozuzlení případu. Určitě si přečtu i další díly ze série.

allebra
16.03.2021 4 z 5

Kniha měla pomalejší rozjezd, chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Druhá polovina byla napínavější a četla se už dobře. Byla to moje první kniha od autora a určitě si ještě nějakou přečtu.

alexis818
11.03.2021 4 z 5

Tato kniha byla první od tohoto autora,která se mi dostala do ruky.Začátek byl trochu rozpačitý,trochu jsem si zvykala na styl psaní.Pak se to rozjelo a s výsledkem jsem celkem spokojená.Další knize dám ještě šanci.

DericCaster
10.02.2021 3 z 5

V podezření je druhá kniha, kterou jsem od autora četl. Jako první jsem četl Štvance a ta mne bavila. U této si už tak jistý nejsem. Samotná detektivní linka je zajímavá a bavila mne i když mi nepřišla zas natolik nepředvídatelná, ale co mne děsně štvalo, byla ta hromada zbytečné omáčky okolo... Obrovské množství "kudrlinek" ze života postav, které ale měli pro vývoj příběhu pražádný význam.. Kniha by mohla mít o padesát stran méně a nejspíše by mne to uspokojilo více, ale chápu, že se najdou i tací, kterým to naopak vyhovuje. Nicméně na autora nezanevřu a až zas narazím na jeho dílo určitě zas zkusím...

katka9574
01.02.2021 5 z 5

Vždycky mám radost, když se mi podaří objevit nového autora, jehož styl psaní je čtivý, příběhy uvěřitelné, konce nezmršené, s hlavou i patou na svém místě :-) V podezření je má první kniha od pana Robothama a já už si jej hezky šoupu mezi oblíbené ;) Skvělé počtení, vrním blahem a už se vrhám na Amnézii.

TeaPeter
23.01.2021 3 z 5

Kniha mi přišla svým způsobem divná, stejně tak chování hlavního hrdiny nezřídka postrádalo logiku. K tomu nesympatický způsob psaní. Prostě tahle kniha mě nijak neuchvátila a nejspíš další knihy tohoto autora ani hledat nebudu.

wooloong
16.01.2021 4 z 5

Překvapivé rozuzlení, čtivé, líbily se mi i příběhy vedlejších postav. Jen ty motivy hlavního záporáka mi přišly poněkud přehnané.

Elapheg
15.01.2021 5 z 5

První díl Robothamovy detektivní série s Josephem O´Loughlinem mám za sebou. První kniha od tohoto autora byl Štvanec, ten byl velmi dobrý a bez brutalit, tak zbývalo vyzkoušet detektivní sérii. V knize V podezření je sice více mrtvých, ale líbí se mi, že zde nejsou rozsáhlé popisy scén, takže bez brutalit. Je to kvalitní detektivní i psychologický thriller. Rozjezd je sice pomalejší, ale to mi vyhovuje. Joseph vede psychologickou poradnu, kde za ním dochází pacient, který se nejasně vyjadřuje o tom jak a komu ubližuje. Poté je nalezeno tělo mrtvé ženy a zmíněný pacient o tom dost ví. Joseph ho začne podezřívat, ale důkazní materiály naopak směřují k psychologovi Josephovi. Joseph však rozjede vlastní vyšetřování, aby odhalil, kdo a proč na něj ušil boudu. Policie se domnívá, že motiv měl Joseph. Ve hře je vše, jeho parkinson, manželka, která se na něj zlobí, dcera, se kterou nemůže být, jeho dům, kde nemůže bydlet a mnohé jiné. Robotham mě celou knihou směřoval právě k jisté tezi, která se od začátku jevila jako stěžejní a která byla také rozvíjena. Byl jsem velmi překvapen, že stejně jako u Cobena, tak i u Robothama je v závěrečné fázi knihy odhaleno to nejdůležitější, čili vše je ještě jinak, než jak bylo naznačeno. Napětí graduje hlavně od druhé poloviny knihy, kdy už jde do tuhého. Knihu provází i vtipné metafory a líbí se mi, že Joseph není žádný James Bond, ale člověk z masa a kostí, přesto však s brilantním mozkem. Celkově se mi kniha velmi líbila a určitě si přečtu i další díly. Dávám pět hvězd a doporučuji k přečtení.

Parkinsonova nemoc pátrání v minulosti psychologové

Michael Robotham
australská, 1960