Cujo

Cujo https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29680/bmid_cujo-ouH-29680.jpg 4 2242 321

Přichází to velice nevinně, jako vždycky. Veliký přátelský pes pronásleduje divokého králíka, který spadne do skryté podzemní jeskyně, a rozvíří spící zlo krutější než smrt sama. Zděšený čtyřletý kluk vidí, jak se samovolně otvírají dveře jeho šatníku, a vykřikuje při pohledu do démonických krhavých očí, které svítí ze tmy. Maineské městečko Castle Rock je v zajetí děsivé hrozby...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Cujo , 1981

THERISA
08.01.2012 5 z 5

Knihu jsem akorát dočetla a rozhodně se nebráním přívalu superlativů a pění ód! Brutální jízda, posledních sto stran takřka bez dechu. Stephen King je jedním z mých nejoblíbenějších autorů a na tuto knihu jsem se těšila a čekala strašně dlouho. Teď už chápu, proč jde ve všech knihovnách tohle mistrovské dílo z ruky do ruky a čekací doba je tak neuvěřitelně dlouhá. Ale stálo to za to! Postavit příběh dlouhý přes dvě stě stran na tak jednoduché zápletce dokáže skutečně málokterý autor, ale mistr King opět dokázal, že se mezi takové literární perly řadí bez kapky potu na svém geniálním čele!
Já křičím BRAVO, mistře!!! Po dlouhé době kniha, která mě nadchla (asi si vybírám špatné knihy…), a za níž se nestydím poděkovat! Takže já děkuji, odcházím nadšena a literárně naprosto uspokojena! A panu Kingovi a jemu podobným autorům vzkazuji – „Prosím, VÍC takových!“

3DD!3
04.01.2012 4 z 5

Zdá se mi až neskutečné jak dokázal Stephen popsat myšlenkové pochody psa. Postupnou přeměnu z milovníka lidí až k nelítostné zabijácké bestii. Finále je jako brnkání po hodně napjatých strunách no a úplný konec je to obávané prasknutí.

smetyl
01.01.2012 4 z 5

Mám rád Kingův styl. A nejvíce se mi líbí, když si King prohraje s velmi slabým námětem a díky svému božskému jazyku dokáže z něčeho co nenadchne udělat slastnou poezii slov. Když dokáže z klauna udělat bestii. Ze spisovatele připoutaného k posteli horor. (Stejně tak z ženy připoutané pouty k posteli).

Ano a přesně tohle předvedl i v knize Cujo. Smotal několik neskutečných náhod, které vyústily v závěr, který byl tak prostě jednoduchý. Až dokonalý. Jo, jeho smysl vystihnout okamžik a hlavně emoce postav, též psa, je přesný a dokáže vás připoutat k ději. Je to parádní knížka.

fallík
27.12.2011 5 z 5

Kingovek mám sice přečtených už povícero, ale u téhle jsem se opravdu bála. Na jednu stranu jsem litovala Cuja, protože on za to vlastně nemohl, a na druhou stranu.. chudák dítě.. úžasná knížka, jedna z těch, ke kterým se budu vracet.

Adelica-Opica
04.12.2011 4 z 5

Mám ráda psy, někdy i raději než lidi... Cuja mi bylo tak strašně líto, musel tak strašně trpět. až posledních 30 stran jsem začala fandit Donně...

Jack Bauer
24.11.2011 4 z 5

Prvně jsem viděl na tehdejší dobu skvělý film, pak jsem teprve četl knihu a vůbec mě nezklamala. King je king. Mistr vypravěč.

Kermisee
19.08.2011 5 z 5

Pes nakažený vzteklinou a matka se synem uvězněna v autě? A to má být jako horor? No, to vám povím! Jako mnozí jsem mnohdy nemohla Cuja prostě jen tak nenávidět, protože chudák za to přece nemohl. King je opravdu pan spisovatel.
Co mi dělalo trochu probém bylo, že když jsem byla malá měli jsme taky bernardýna, který byl ale tak trochu agresivní už od raného věku. A já byla jako ten Cujův CHLAPEC, který mu dával jídlo a staral se o něj. Takže žádný Cujo, ale náš Don. A najednou to byl příběh, který vystoupil z knihy do reality až moc snadno.

Hanyuu-hime
15.06.2011 4 z 5

Mírumilovný pes se změní ve vraždící bestii.... že to není dostatečně dobrý námět? Původně jsem o tom taky nebyla moc přesvědčená, po přečtení jsem ale musela souhlasit s názory jiných - tato kniha je opravdu povedená.
Jako mnozí musím podotknout, že psa mi bylo mnohdy opravdu líto...

Corehead
03.05.2011 4 z 5

Co se stane,když spojíme psa,vzteklinu a Stephena Kinga? Dostaneme na Kingovi poměry útlou knížečku,která nám to bohatě vynahradí napínavým dějem,který se čte de facto na jeden zátah.Chvilkami mně bylo toho psa líto.Moc dobrá knížka.

WhiteWixin
29.03.2011 5 z 5

Skvělá kniha o jednom ubohém psovi, který se nakazil vzteklinou .. Velice čtivé a napínavé.

Polly
26.03.2011 5 z 5

Neuvěřitelné !!! Nikdy by mně nenapadlo jak tenhle příběh nakonec dopadne. King mně umí vždy překvapit. :)

Rostica
11.03.2011 5 z 5

Jak jednoduché bylo splynout s dějem!

Fiza
07.02.2011 5 z 5

Jedna z dalších knížek, ve které se hlavní hrdina dostane do svízelné situace, ze které se snaží dostat celou knížku...ale napsáno tak, že to člověka nenudí ani chvilku a nedokáže se přestat vciťovat do hlavní hrdinky...

vnimat_Krasu
11.01.2011 5 z 5

Jazykově nejvulgárnější Kingova kniha, která tak pozoruhodně kombinuje čiré chlapáctví s povedeným dramatickým příběhem o Malinových bombách. Tady je všechno v pořádku.

martula.07
03.01.2011 5 z 5

Jedna z nejlepších knih Stephena, teda z těch, které jsem četla. Jak je jednoduché udělat z celkem běžných událostí horor. Co se může stát, když se člověk nebo cokoli jiného ocitne v nesprávný čas na špatném místě. Jenže v tomto románu je to správný čas i místo. Tuto knihu dělá skvělou knihou zejména brilantní vykreslení psychologie postav a především toho milého pejsánka. V Castle Rocku musí být krásně, nemyslíte?

Posi
30.11.-0001 3 z 5

Těchto 262 stran (ironicky řečeno) je pohoda, jelikož se dobře psaný příběh skvěle čte. Jak bylo naznačeno a i je to asi u Kinga faktem, vzteklina a zvíře je možná sama lidskost a přístup nás všech.Nic není tím, čím se zdá a Kingovi náznaky jsou přítomné i v mnoha jiných knihách.
Nemyslím, že by z jednoduché a v podstatě z pár všedních věcí, byl problém napsat příběh(např.Čekání na Godota,Brouk,Kostra).Je však pravdou,že je dobrej.

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Pes se vzteklinou, manželská nevěra, služební cesta a pokažené auto. Až na tu vzteklinu celkem běžné věci, které se v životě stávají. Ale když se to všechno nacpe do jednoho příběhu, je to fakt mazec.

Rockwood
30.11.-0001 4 z 5

Skoro si připadám trapně, neustále psát o tom, jak je to skvělý příběh a bla bla bla. Ale já to stejně napíšu a napíšu to ještě hodněkrát. Ten King má fantazii, až je co závidět, protože koho by napadlo z takovéhle situace, který je v Cujovi, udělat napínavý a nervy-drásající příběh?

Ruw
30.11.-0001 5 z 5

Názorná ukázka, jak Mistr dovede z tařka ničeho stvořit extra čtivý příběh s koncem, který je bez srdce, ale plně na místě - konec konců život je mnohdy pěkná mrcha.

Ewča
30.11.-0001 5 z 5