Cujo

Cujo https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29680/bmid_cujo-ouH-29680.jpg 4 2247 322

Přichází to velice nevinně, jako vždycky. Veliký přátelský pes pronásleduje divokého králíka, který spadne do skryté podzemní jeskyně, a rozvíří spící zlo krutější než smrt sama. Zděšený čtyřletý kluk vidí, jak se samovolně otvírají dveře jeho šatníku, a vykřikuje při pohledu do démonických krhavých očí, které svítí ze tmy. Maineské městečko Castle Rock je v zajetí děsivé hrozby...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Cujo , 1981

NikaV
06.11.2015 5 z 5

Kruté, děsivé, tragické, napínavé a geniální.
Celé dny jsem se těšila, jak se před spaním začtu, abych se pak večer knihy leckdy ani netkla a dala přednost klidnému spánku. Cujo je jedna z nejhorších nočních můr, obzvlášť, jste-li jako já, matkou čtyřletého kluka.

veronka.hc
08.10.2015 3 z 5

Veľmi zdlhave, nemohla som sa "prepracovať" cez nepodstatné pasáže... zaver dobry

kethy
17.09.2015 4 z 5

Nejdříve jsem viděla film a pak po dlouhé době jsem si přečetla knihu. Musím napsat, že kniha je napínavější, velmi dobře se čte. Pan King se tu moc nevrací do minulosti, jak je jeho zvykem a tak napínavý děj rychle ubíhá.

PriMula
06.07.2015 3 z 5

Moje první kniha od Kinga. Zklamání? V knihovně jsem narazila na poličku s ním a jelikož jsem se chtěla bát, vybrala jsem si tu nejslibnější. Od 'mistra hororů', jak mu říkáte, jsem čekala velmi a podpořili to i pozitivní komentáře tady. Že bych byla hluboce zklamaná? To zas ne, ale že by mne to nadchlo? To také ne. Průměrná kniha, četla jsem jí dlouho, protože dostat se přes části o Vicově práci byla makačka. Vlastně trochu zklamaná jsem. King mě neoslovil, ale přečtu si od něj ještě něco, třeba jsem jen narazila na mě nevyhovující příběh. Snad.

Terva
24.06.2015 5 z 5

Noční můra ležela pohřbena vedle hrobu Franka Dodda. A nebo ne? Stephen King nás tímto zve do vymyšleného městečka Castle Rock a seznámí nás s místními obyvateli a hlavně se dvěma rodinama. Vždy manželská dvojice a jeden syn. Každý si prožívá své, ale městečko je opravdu malé. Ukáže nám, jak žijí, co sami sobě dělají a jakou chtějí mít budoucnost. Čtenář si některé postavy oblíbí, zvykne si na ně a bude je mít rád. Tady přichází mistr King a udělá nám z toho guláš. Některé postavy to odnesou, některé ne. Zlo tu zastupují dva elementy. Muž a pes. Těžko říci, který z nich napáchá větší zlo a také, co je větší zlo, zda bolest z poranění těla nebo duše? Strhující drama boje o holý život se zlem, které ve své podstatě může potkat úplně každého. Malá ochutnávka - ale pozor pro slabší povahy by to mohl znamenat vysvobozující spoiler - dále číst jen na vlastní nebezpečí - Otočil se a běžel zpět k autu. Pes ho pronásledoval a on mu utekl. Zabouchl dveře, hrábl po mikrofonu a zavolal pomoc, kód 3 (napadení zvířetem). Pomoc dorazila. Pes byl zastřelen. Všechny je zachránil.............

zuzana13
23.06.2015 5 z 5

Chudák cujo, že měl vzteklinu. Líbí se mi kniha a i film, který je taky hezký jako kniha.
Doporučuji.

Jingle
24.05.2015 4 z 5

Může mi někdo vysvětlit, proč je mezi milovníky knih několik krav, které (tu) musí vyžvanit nejen zápletku, ale i konec? Kdyby se to stalo jednou, dvakrát, ale ono se to tu množí jak plíseň! :P

Pro všechny, kdo váháte, zda si tu knihu přečíst: ano, přečtěte, rozhodně dřív než další komentáře tady :)

julliette
11.05.2015 5 z 5

Byl to takový střední horor. Sem-tam to ve mě vyvolalo nějaký strach, ale jinak nic moc. I když bernardýna se vzteklinou bych fakt nechtěla mít doma.

Damato
14.04.2015 5 z 5

první kniha, kterou jsem od tohoto PANA SPISOVATELE četla. Byla jsem zrovna v nemocnici, doma dvě malé děti a myslela jsem, že to dál nezvládnu . Když jsem to dočetla, měla jsem pocit, že se mám výborně, dětem u babičky nic nehrozí a až přijdu dom, bude vše jen zalité sluncem....

Veeris
13.03.2015 4 z 5

kniha napsaná dobře, ale chudák původně moc hodný pejsek:(

Mariona
18.02.2015 5 z 5

Knihu sem přečetla za pár dní a nemohla jsem se od ní odthrnout, potřebovala jsem vědět, jak to vlastně skončí. Dávám 5 hvězdiček.

Kateriska
05.02.2015 4 z 5

King umí psát jednoduše s postupem velké gradace. Některé části knihy jsou ovšem na druhou stranu velmi zdlouhavé. Avšak tento horor je velmi realistický, a proto je také velmi dobrým dílem tohoto žánru.

anez66
02.02.2015 5 z 5

Nemám co dodat. King opět nezklamal. Příběh mě pohltil natolik, že se teď trochu bojím našeho pejska. :D

Fastard
26.01.2015 5 z 5

Výborná kniha, skvělé postavy, celé to má rychlý spád a ani chvíli jsem se nenudil. Nechybí humor, napětí i horrorové prvky (Tadův šatník - tady si možná nejeden čtenář vzpomene na vlastní dětství). Jedna z méně známých, ale rozhodně těch lepších Kingových knih. Kdysi jsem viděl i filmovou adaptaci z roku 1983, pokud máte rádi béčové horrory z osumdesátek, potom doporučuju!!!

aannyy
22.01.2015 5 z 5

Zase jedna skvělá a napínavá kniha od Kinga :-)

martunka
14.01.2015 4 z 5

dost dobrý příběh, jen mě mrzí smrt dítěte, ale nakonec i tohle patří k umění autora - realismus - díky za něj

dominik123
12.01.2015 4 z 5

Na Stephena Kinga je to dosť krátka kniha je však dostatočne napínavá aby vás vtiahla do deja.

lazarus
06.01.2015 4 z 5

Dramatické, zábavné a po čertech čtivé. Bavil jsem se. King, jak ho mám nejraději. Žádné nadpřirozeno, jen čistokrevné psycho.

Séboun
22.10.2014 3 z 5

Při čtení Cuja jsem se v určitých pasážích dost nudil, což se mi u Kinga nestává moc často.

3/5

HonzaT