Cujo

Cujo https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29680/bmid_cujo-ouH-29680.jpg 4 2247 322

Přichází to velice nevinně, jako vždycky. Veliký přátelský pes pronásleduje divokého králíka, který spadne do skryté podzemní jeskyně, a rozvíří spící zlo krutější než smrt sama. Zděšený čtyřletý kluk vidí, jak se samovolně otvírají dveře jeho šatníku, a vykřikuje při pohledu do démonických krhavých očí, které svítí ze tmy. Maineské městečko Castle Rock je v zajetí děsivé hrozby...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Cujo , 1981

Lenka Žofka
18.02.2013 4 z 5

jojo, dobrácký bernardýn :) ale příšerou není jen on....každý máme své....

miasa01
12.02.2013 3 z 5

Perfektně napsané ( u Kinga snad klasika.. ), ale pro mě nejmíň oblíbená knížka z jeho tvorby, co jsem četla..

Cahová Barbora
06.02.2013 5 z 5

Po shlédnutí jednoho dílů ze seriálu Přátelé, jsem moc chtěla vidět film Cujo.
Jsem ráda, že knihu jsem četla dřív.

slaava
17.01.2013 3 z 5

No... jak to jen říct (napsat)? Hororové knížky nečtu, tohle byla pokud mě paměť neklame má premiéra. Kniha mě neurazila, ale ani nenadchla - takový průměr. Znovu ji číst nebudu

JarcaBobes
11.01.2013 5 z 5

Cujo .... napínavé čtení ...

doktorking
07.01.2013 5 z 5

Skvělé vcítění do toku myšlenek psa CUJA nakaženého touto hnusnou nemocí,jako vedlejší dějová kostra je zde uvedená nevěra Donny se všemy následky,příběh vyustí až v tragedii,odkazy v knize hlavně na mrtvou zonu,podle mě sice velice ponurý ale dokonalý konec,za který byl King v Americe bombardován negativními ohlasy,proto film který je podle Cuja natočený je zakončen happy endem,na to že je kniha z mistrova temného období cocainového opojení a sám King si z práce na ní skoro nic nepomatuje,zánechává v nás rozporuplné pocity,mě knížka nadchla a četl jsem ji několikrát.

MM_Master
11.10.2012 5 z 5

"Zdechl mi starej pes a smrt tak těžkou měl, že pod vahou její dvorek zaduněl. Stříbrným rejčem já hrob mu vykopal, spustil dolú na zlatým řetězu a s každým článkem jej šeptem zavolal: Tak už jsi v Pánu, nejlepší ze všech psú." /Americká ľudová pieseň/

Jingle
01.09.2012 4 z 5

Je pravda, že ty "vycpávky" týkající se Vicovy práce až tak záživné nebyly, ale podle mě splnily svůj účel, aby čtenáře trošku natáhly a on stále myšlenkami utíkal k onomu "tak co ten pes, co ten pes" :)
U Kingových knížek se mi kromě toho, jak čtivě jsou psány a jak dobře jsou vykresleny postavy, líbí především to, že si ten děj člověk dokáže přehrávat jako film, úplně jako by četl podrobný scénář se všemi detaily. Filmovou adaptaci jsem neviděla, ale mám pocit, jako by se stalo :)
Cujo je určitě jedna z Kingových "lepších". Doporučuju.

Oroslav
30.08.2012 4 z 5

Cujo, naozaj mam rad velke psy a Cujo medzi ne rozhodne patri. Citanie zo zaciatku pozvolne ale kniha sa dobre cita, vdaka dobremu prelinaniu dejov jednotlivych postav z Castle Rocku. Trosku ma nudili pasaze Charity a jej postojov ohladom jej manzelstva s buranskym manzelom...ale vynahradili mi to etapy dobre vysvetlenych zhod okolnosti ohladom nestastneho osudu Donny a maleho Tada uvaznenych v plechovom pekle...Skoda, ze opat kniha konci nie moc stastne a skoda, ze Cujo nezozral aj isteho pana Kempa...

evickakyticka
20.08.2012 4 z 5

Cujo byl perfektní. Jeho postava (?) se vyvíjela takřka bleskem. Jeho pasáže se mi moc moc líbily. Ale nudil mě Vik s jeho problémy. Proto o hvězdu míň.

Jajulle
14.08.2012 5 z 5

Cujo - jedna z prvních mých knížek od Kinga, naprosto mně strhla, velice napínavé. Bylo mi líto Cuja a na konci jsem byla trochu zklamaná, že kniha nedopadla zrovna nejlépe. Ale super, doporučuju.

Toque
09.08.2012 5 z 5

Cujo...veledílo mistra žánru, kniha, která vámi zatřese a jíž se tak snadno nezbavíte.. Vzpomínám si, jak jsem první dny po Cujovi pokukoval po každém krysaříkovi s pocitem, že se "něco stane"..A stalo se..na tuto knihu vzpomínám s absolutním respektem ke spisovatelskému umu Stephena Kinga. Svým rozsahem je mezi jinými "kingovkami" trpaslíkem, ale svou děsivou atmosférou a hrozivým napětím vpravdě obrem..Nepochybně se jedná o jednu z nejlepších Kingových knih. Ze zvědavosti jsem se podíval i na filmovou verzi, která mě zklamala o něco méně než jsem očekával. Trýznivé chvíle, které prožívá matka, uzavřená s malým dítětem v nepojízdném autě, ohrožovaném šíleným psíkem a neméně šíleným horkem, hladem, žízní a jinými peripetiemi, jsou vykresleny pozoruhodně ve shodě s knižní předlohou. Samozřejmě, tvůrci filmu pozměnili závěr a to je věc, která je neodpustitelná..Nicméně kniha je vynikající. Otázkou zůstává, jak se má správně jméno Cujo vyslovovat, pátral jsem po tom a je nepochybné, že poangličtělé "Kužo" či "Kudžo" neobstojí. Cujo je patrně španělské slovo a v tom případě by se správně mělo číst jako "Kucho"..Opravte mě, prosím, pokud to někdo víte lépe..

Gerret
04.07.2012 5 z 5

Nemůžu jinak, musím prostě dát pět hvězd, Cujo je má zasloužené. Je to výborně napsané, moc se mi líbil ten styl vyprávění z různých pohledů, podobně jako píše G.R.R. Martin. Závěr byl moc povedený, tentokráte nemám opravdu co vytknout. Zato film podle knihy se mi moc nelíbil, ten prostě postrádá hlavně tu atmosféru a závěr se ve filmu mě taky zklamal, neměli ho vůbec měnit. Zato v knize je skoro všechno vynikající. Hodnocení 90%.

icecko
20.06.2012 5 z 5

Co na to říct,snad jen:Pan King se opravdu vyznamenal.Výborná kniha,zatím nejlepší co jsem od něj četla

kilometr
08.06.2012 5 z 5

Další skvělá kniha made in King.Na mém pomyslném žebříčku ji řadím na 2.místo,o chloupek za Dlouhý pochod.100%.

St. Jimmy
25.05.2012 4 z 5

Cujo byl můj první thriller / horor, který jsem od Kinga přečetl. Pomalejší a nenápadný rozjezd, který v tomto případě rozhodně nebyl na škodu, se vyvinul ve velmi solidní zápletku. Vraždící pes, nakažený vzteklinou – zdánlivě jednoduché, ale skvěle napsané. King zde naprosto brilantně stupňuje napětí smíšené se strachem, které jakoby dosahuje své kritické hranice s každým dalším, až neuvěřitelně dynamicky popsaným, útokem. Co však musím přiznat je, že v průběhu celé knížky mi bylo Cuja strašně líto. A jak sám autor v závěru dodává – „možná neuškodí připomenout, že chtěl být vždycky hodný pes.“

zuzanazuz
18.05.2012 5 z 5

Velmi dobrá, pane King!
Hodně se mi líbil styl a gradace příběhu. Hřebík uhozený na hlavičku. Ještě po letech mi leze mráz o zádech, když si vzpomenu, jak ....

zahadum
11.03.2012 5 z 5

Pomerne krátka kniha o neštastnej zhode náhod ktoré dajú dohromady matku a syna vs besné zviera. King obdivuhodne opisuje aj myšlienkové pochody psa a jeho postupný prerod v monštrum plné hrôzy. Kniha má iný koniec než film…

raisen
13.02.2012

Chudák pes, který se jen nakazil vzteklinou, trochu více slintal a o ještě o trochu více honil králíčky po poli. A pan King z toho udělá horor, u něhož se člověk klepe, jestli to ti lidé přežijí nebo ne. Super čtení!

Bránolog
06.02.2012 5 z 5

No, tak to byl mazec! King dokáže myslet nejen jako vraždící monstrum (To), nešťastná ženská (Dolores Claiborne), ale dokonce jako pes, navíc s rozkládajícím se mozkem...