Cujo

Cujo https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29680/bmid_cujo-ouH-29680.jpg 4 2247 2247

Přichází to velice nevinně, jako vždycky. Veliký přátelský pes pronásleduje divokého králíka, který spadne do skryté podzemní jeskyně, a rozvíří spící zlo krutější než smrt sama. Zděšený čtyřletý kluk vidí, jak se samovolně otvírají dveře jeho šatníku, a vykřikuje při pohledu do démonických krhavých očí, které svítí ze tmy. Maineské městečko Castle Rock je v zajetí děsivé hrozby...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Cujo , 1981

mutace
23.06.2014 1 z 5

Nudný kousek

callahanh
15.05.2014 4 z 5

Cujo je další skvělý Kingův román, neni tak dobrý jako jeho nejlepší díla, ale rozhodně je strhující. Kingovi se výborně a nenásilně povedlo zastihnout psychiku psa, to jsou nejlepší části knihy. Beznaděj matky se synem v autě je hmatatelná, navíc se mi líbí, jak King román zakončil, být to film, všichni přežijou. Knížka je skutečně zážitek, navíc neni dlouhá, takže je rychle přečtená. Škoda některých chyb, z nichž za největší považuju asi až příliš dějových linií. Všechny byly nesmírně zajímavé, ale mnohdy zdržují. Každopádně to určitě stojí za přečtení, já když to četl ve vlaku a přisedla si paní s Cujem, úplně ve mně hrklo. Hodně dobré. 80%

bornthisway
17.03.2014 4 z 5

Možná jedna z nejsvižnějších kingovek, celé to navzdory mému přání uteklo až moc rychle. Je pravda, že některé části týkající se Vicovy služební cesty mě v některých momentech až nepříjemně zdržovaly, ale chápu, že to tam kvůli gradaci mělo své opodstatnění.
Jinou výtku ke Cujovi nemám a snad ani nemůžu mít, miluji, když se můžu nerušeně položit do té pravé kingovské atmosféry a vychutnávat si ji, čehož je Cujo názorným příkladem! :)

sipkulka
24.02.2014 4 z 5

Knížka moc fajn na první přečtení ale že bych jí měla potřebu jako spoustu jinejch číst znovu to bohužel ne ...

Mrazulka
22.02.2014 5 z 5

Perfektní kniha, jak jinak, když je od Kinga.
Nebyl to sice horor v pravém smyslu slova, ale napětí knize určitě nechybělo.
Chudák Cujo, bylo mi ho líto snad víc než jím ohrožených jedinců.
Rozhodně doporučuji.

Clarins
23.01.2014

Do knížky jsem se začetla asi tak v půlce. Některé postavy byli děsivější než vraždící bernardýn.

Kristča
05.01.2014 3 z 5

Fajn povídka, která neurazí žádného pejskaře. Oceňuji především Kingovo vcítění se do pocitů pejska a to, že to nebylo tak úmorně rozvláčné jako To :-) Celkem příjemné i napínavé čtení.

GireReaper
16.11.2013 5 z 5

!SPOILER ALERT!
Výborné drama, které mě totálně vtáhlo do děje. Vikova část příběhů je sice poněkud nudnější, ale ta tam byla z jediného důvodu - aby vás ještě víc napjal a vy si říkali, co je sakra s tím psem!? To samé platí o části Camberových. Závěr mě fantasticky vtáhl do děje a tak jsem stejně jako Donna myslel hlavně na to, ať chudáka Cuja dostane a zapomněl na to, proč vlastně musí zemřít. Skvělé vcítění se do myšlení jednotlivých postav.

RockMartina
02.11.2013 5 z 5

Může k vyvolání napětí a strachu stačit auto a pes? Ano, u Stephena Kinga je i toto možné...výborná záležitost:) Jediné, čeho je mi líto, je samotný Cujo:(

jefff
30.10.2013 4 z 5

Spíš drama než horor, ale nevadí to. Kniha je dobře napsaná a o zábavu není nouze. Nudit se u Cuja určitě nebudete, jen nečekejte nějaké hororové orgie. Tohle je spíš komorní drama o jednom městečku a jednom nakaženým psu.

Romčuška
12.08.2013 5 z 5

Skvělá knížečka, dojemná a napínavá!! Doporučuji!! Je kratší a navíc muže být i reálná což je ještě strašidelnější!! :) Má fantazie nemá totiž hranic :)

amyver
08.07.2013 4 z 5

Asi se budu opakovat po spoustě lidech,ale kdyby Teddy( omlouvám se ,jestli si pletu jméno,je to dlouho,co jsem knihu četla) neumřel,přečetla bych si ji asi znovu. Ale v tom je to kouzlo kingových HORORŮ!!!!!!!

ERIK 2
15.06.2013 4 z 5

Ze začátku zdlouhavé ale pak jako by utnul začal děj gradovat a výsledek vcelku dobře napsaná kniha i filmová podoba této knihy se mi líbila.

martisf
13.06.2013 5 z 5

Skvělá knížka. Vlastně několik příběhů, které jsou spojené se psem Cujem. Napínavé od začátku do konce.

Cybulus
11.04.2013 5 z 5

Pro me, coby pejskare, velice silny zazitek. Napinave az do konce.

yueh24
01.04.2013 3 z 5

Pro mě jedna ze slabších knih od Stephena Kinga, průměrné dílo po všech stránkách.

Valentine
24.03.2013 4 z 5

Dokonale popsané "psí nitro" a jeho vývoj po nakažení. Nečekané, chytlavé, děsivé (asi jako všechny Kingovky, které zbožňuju). Asi nikdy nezapomenu na pocit, když v půl jedné ráno, ležíc v posteli a po uši začtená do velkého finálne, zaslechnu z ulice pronikavé psí vytí...

terkabaterkam
23.03.2013

(SPOILER) Nejvíce se mi líbily pasáže, které byly o cujovi, jeho myšlenky, názory, vždycky mě zajímalo, co si zvířata kolem mně myslí a tady se Stephen King pokusil proniknout do jejich světa, škoda jen, že umřel Tad, toho je mi líto. Doporučuji.

AdaVinculin
12.03.2013 5 z 5

Tééda...naprosto parádní počteníčko :-) napínavé od začátku až do konce! Kniha mě opravdu moch chytla..Ze začatku mi bylo Cuja moc líto a pak už pro něj samotného jsem mu přála smrt - vysvobození. Škoda jen, že to nemělo šťastný konec, ale i to dělá knihu mnohem zajímavější! prostě BOMBA!

Lenka Žofka
18.02.2013 4 z 5

jojo, dobrácký bernardýn :) ale příšerou není jen on....každý máme své....