Cujo

Cujo https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29680/bmid_cujo-ouH-29680.jpg 4 2252 2252

Přichází to velice nevinně, jako vždycky. Veliký přátelský pes pronásleduje divokého králíka, který spadne do skryté podzemní jeskyně, a rozvíří spící zlo krutější než smrt sama. Zděšený čtyřletý kluk vidí, jak se samovolně otvírají dveře jeho šatníku, a vykřikuje při pohledu do démonických krhavých očí, které svítí ze tmy. Maineské městečko Castle Rock je v zajetí děsivé hrozby...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Cujo , 1981

MartinSt
24.09.2016 5 z 5

Opravdu skvělé a drsné čtení :) Pro mě trochu nudné "vedlejší" příběhy (reklama, pobyt u sestry), které však ke konci dávaly smysl a přidávaly na drásání nervů (všichni jezdí okolo, ale nikoho nenapadne se tam podívat :) ). Smutné ovšem je, že Cujo za to vlastně nemůže a prostě je mi ho líto. Rozhodně ale neváhám ani vteřinku a 5 hvězd!

Skripi
03.09.2016 2 z 5

Knihu som si vypočul nahovorenú. King ma príliš nebaví a ani táto kniha nebola výnimkou. Zdĺhavé opisy a jednoduchý dej... Myslel som si že to je lepší autor. :(

Jiří.H
01.09.2016 5 z 5

Ani jsem nečekal, že po tolika přečtených knihách od Kinga, mě může něčím ještě dostat. Ale tady se to stalo. Asi začnu nosit v kapse zaklínadlo na příšery jako chudák Tad. Máme totiž doma obrovského osmikilového teriéra. tak pro jistotu !

Kamil2
28.08.2016 4 z 5

Ve filmovém zpracování se jedná jen o béčkový thriller/horror, ale to by nesměl být King jedinečný tím, že z mála dokáže vytěžit hodně. King tímto dílem popírá rčení, že z hov... bič neupleteš. Za mě rozhodně nadprůměr.

verden
07.08.2016 5 z 5

Musím sa priznať, že som od Cuja neočakávala nič svetoborné, myslela som si, že to bude niečo na štýl Pet Sematary (ktorý ma svojho času fakt sklamal), no nakoniec som bola veľmi príjemne prekvapená (hoci je otázne, či sa pri opise Kingových kníh dá použiť slovo "príjemne"). Cujo má tak trochu komornú atmosféru, napínavý dej a skvelo vykreslené postavy. Celý čas som tŕpla, ako to celé vypáli, aký osud tú-ktorú postavu čaká. Koniec som tipovala trošičku inak, ale tak či tak je to ďalšia výborná kingovka, pri ktorej som sedela ako priklincovaná :))

Svatoslav
09.06.2016 4 z 5

Cujo není typickým hororem ani thrillerem. Útlý román si chytře hraje se čtenářem. Zatímco pasáže z pohledu psa jsou napínavé a psychické pochody nakaženého psa geniálně popsané. Rodinné trable (,ať už té či oné rodiny) celé vyprávění brzdí a jakmile přijde na scénu vzteklina, doslova obtěžují. Naštěstí ve finále vše do sebe dokonale zapadne a vy pochopíte, že to byl záměr. Pečlivě vybudovaná psychologie postav a jejich rozmístění na šachovnici funguje v nervydrásajícím a intenzivním finále jako emoční katalyzátor. Legendární román tak nezklamal. Pouze King může do subžánru s krvelačnou zvěří přinést svěží invenci.

gemi
05.05.2016 3 z 5

Na Kinga jde o velmi jednoduchý, přímočarý a vcelku krátký thriller. King umí lepší a delší. A platí, že čím delší, tím lepší.

Maus
01.05.2016 5 z 5

Mě se kniha líbila. Krásná, napínavá a těšila jsem se na další stránky.

26e
03.04.2016 5 z 5

ďalšia moja "víkendovka".. a mne sa to páčilo... trochu som váhala, či dám 4 alebo 5... ja by to uťala niekde inde a vyhla sa nejakému tomu pátosu na záver , ale dnes budem veľkorysá ... odpúšťam všetko, čo by som "vytkla" a 5 už len za to, že som to dala na to tata...

marek6463
23.03.2016 4 z 5

Myslím si,že kdyby se film natočil přesně podle knihy,byl by daleko působivější.

wertinka
21.03.2016 2 z 5

Tato knížka je asi ta zatím ta nejnechutnější jakou jsem od něj četla. Názory se můžou lišit, to jistě, ale mě se to prostě nelíbilo. Chvílemi jsem chtěla knihu zavřít a hodit do kouta. Vikova firma mi přišla jako vata, nic víc, nuda. Takže myslím, že King má rozhodně lepší kousky...

MikeDV3
06.03.2016 5 z 5

"Začíná to nevinně. Vždycky to začíná tak nevinně..."
Tato slova na mě při čtení ohromě zapůsobila a přemýšlel jsem o nich dlouho po dočtení knihy. Tento příběh mi přišel mnohem strašidelnější než Osvícení, protože děj Cuja se může klidně stát i ve skutečnosti. Zajímavé taky bylo jak Stephen King děj zdržoval povídáním o práci Vica. Při čtení jsem si pořád říkal: "Mě zajímá ten pes, ten pes" :-) Tohle se prostě povedlo. Všechna čest.

Blaník8
05.03.2016 5 z 5

Rozhodně jsem se nezklamala, vykreslení postav a vztahů mezi nimi jsem si vychutnávala, až mne mrazilo, jakoby oba manželské páry bydlely v sousedství a ne ve státě Maine..:-):-)tak mi postavy připadaly pravdivé..cítila jsem to dusné horké léto....plus rychlý spád děje, tíživá atmosféra na konci příběhu..souhra všech nešťastných okolností a nevyhnutelného konce....tohle King prostě umí !! :-):-)

wolun
23.01.2016 3 z 5

A taký dobrý pes to býval,normalne mi ho bolo lúto!

Viktoria-Pasty
11.01.2016 5 z 5

.....................................

Barette
09.01.2016 5 z 5

Mamííí, koupíš mi bernardýna?

Hjuud
03.01.2016 3 z 5

Nevím, zda budu pochopen, ale za tuhle knihu se na Kinga až zlobím. Zaprvé, je to fakt až moc zdlouhavé, například části s kšeftem ohledně Vikovy firmy bych úplně vymazal. A zadruhé, King musel mít při psaní buď hluboké deprese, anebo byl na vrcholu cynismu. Něco tak negativního jsem snad nikdy nečetl ani nevěděl jako film. Byl to fakt hnus to číst, a to mi jinak depresivní díla nevadí, právě naopak. Ale tohle bylo na mě moc, prostě se mi to četlo těžce a neužil jsem si to tak, jako ostatní jeho knihy, i přesto, že napsáno to bylo kvalitně.

Klarulinka
01.01.2016 4 z 5

Od Kinga už jsem četla lepší knížky, je pravda že někdy se děj trochu táhne, ale závěr je opravdu , jak to říct - kingovsky hororový :-)

Monix
19.12.2015 4 z 5

Místy nezáživné pasáže, musela jsem se trochu prokousat, ale je to příběh beroucí dech, napínavý až do poslední chvíle.

NikaV
06.11.2015 5 z 5

Kruté, děsivé, tragické, napínavé a geniální.
Celé dny jsem se těšila, jak se před spaním začtu, abych se pak večer knihy leckdy ani netkla a dala přednost klidnému spánku. Cujo je jedna z nejhorších nočních můr, obzvlášť, jste-li jako já, matkou čtyřletého kluka.