Hledám knihy na téma...


Azizi
Azizi 22.07.2023 v 11:03

Koka, aha jasné, Prelet nad kukučím hniezdom som videla viac krát, aj pred pár mesiacmi, je to skvelý film! Takže ale neviem, či sa oplatí čítať aj knihu, ale verím, že ide viac do hĺbky a je tam veľa vo filme nezobrazených scén a detailov, čo môže byť fajn.

A tá druhá knižka je, ak som to dobre pochopila, formou denníku pacienta. Preto niekto v komentároch písal, že ide skôr o neho samého, jeho myšlienky, a samotnej liečebni a ostatným pacientom sa tam moc nevenuje...

V každom prípade, nechám si to ešte uležať a uvidím :)

Text příspěvku byl upraven 22.07.23 v 11:04

phaenomenum
phaenomenum 10.09.2023 v 15:21

Ahojte. Rád by som si prečítal niečo na dve témy: smrť J. F. Kennedyho a atentát na newyorské "dvojičky". Nechcem iba strohý súhrn faktov. Chcem nahliadnuť do "zákulisia" - rozvinutie nejakých teórií, ideálne takých, ktoré nie sú úplne po chuti oficiálnej propagande, nejaké tie tzv. konšpirácie a podobne. Prosto náhľady na obe témy z viacerých strán a uhlov pohľadu. Tak trocha proti prúdu. V slovenčine alebo češtine. Odporučí niekto niečo? Vopred krásne ďakujem za tipy.

Marylaa
reader.007
janpokorny
janpokorny 14.09.2023 v 12:22

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Fiso
Fiso 25.09.2023 v 17:15

Dobrý den, ráda bych začala číst i něco jiného než fantasy, možná nějaké detektivky, kdyby mi někdo poradil kde začít byla bych vděčná, děkuji.


marlowe
marlowe 29.09.2023 v 11:36

Zdravím všechny - a obracím se na vás s prosbou.
Jeden "známý mojí známé" (pravděpodobně už starší ročník) hledá knihu, u níž si nepamatuje ani název ani autora. Četl ji údajně jako kluk. Indicie jsou následující:
- román vycházel v časopise (pravděpodobně týdeníku) snad za první republiky
- jednalo se o dobrodružnou knihu, která (teď už cituji) "pojednávala o soutěži letců téměř určitě dvojplošníků - soutěž spočívala v tom, kdo první obletí celý svět...taková knížka na motivy Verna cesta kolem světa za 80 dní, jenže se jednalo o letce, letadla byla nedokonalá, takže se pořád přistávalo, opravovalo, tu v Africe, tu v Asii, tu se vyráběla ručně vrtule, tu se opravoval motor..." (konec citátu)
Tak kdyby, prosím, někdo věděl, o jakou knihu se jedná, dejte mi vědět. Děkuji.

m.gray
m.gray 29.09.2023 v 13:23

Marlowe - možná by to mohla byt Aeroplánem kolem světa od Galopina.

marlowe
marlowe 29.09.2023 v 14:21

m.gray, děkuju mockrát, tohle vypadá HÓÓÓDNĚ nadějně - hned předávám dál. Dám ti vědět, zda tvůj tip zasáhl cíl.

alekis
alekis 29.09.2023 v 18:30

marlowe a m.gray
Vypadá to nadějně, ale pokud to náhodou není ono, je tu ještě přítel encyklopedie, který to bude určitě vědět :-).

marlowe
marlowe 30.09.2023 v 08:34

Encyklopedistu už jsem také kontaktoval. :-)

padajicidvere
padajicidvere 12.10.2023 v 15:52

Zdravím, můžete někdo dát tip na podobnou knihou jako je Kroniky prachu?? Ani mi tolik nejde o prostředí viktoriánské anglie, fantasy.. žánr neřeším, ale jde mi o zápletku mezi protagonisty "hate to love", podobného ražení jako tady :)

elle223
elle223 23.10.2023 v 09:24

marlowe - pokud by to nebyl ten Galopin, tak mě ještě napadl některej z Bigglesů od Johnse, např. Biggles letí kolem světa https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Biggles_let%C3%AD_kolem_sv%C4%9Bta Jako kniha (13 dobrodružných povídek) to vyšlo poprvé v češtině v roce 1939, ale předtím či potom to mohlo vycházet i v nějakým časopisu. Já mám napr. "Biggles od velbloudích stíhaček" svázaný taky z nějakýho starýho časopisu, kde to vycházelo na pokračování.

Text příspěvku byl upraven 23.10.23 v 09:27

věrapodpěra
věrapodpěra 12.11.2023 v 14:58

Ahoj všichni, zejména asi dámy a slečny :) Nemáte někdo tip na dobré knížky, podle kterých se dá naučit háčkování - základy, případně i vzory na háčkován svetrů, šál, atd? Budu moc ráda za tipy. Jako malou mě to učila babička, ale to už je let.;)

alekis
alekis 12.11.2023 v 15:20

věrapodpěra
zadejte štítek ruční práce, je tam toho hafo

DádazPrahy
DádazPrahy 14.11.2023 v 09:55

pro začátečníky:
Ann Wilkinson: Nauč se háčkovat a zamiluj se
(ten název je hrozný překlad z angličtiny - míněno: zamiluj si
háčkování)
Lesley Stanfield: První háčkování - jednoduché modní doplňky pro začátečníky
dále trochu obsažnější publikace, možná i pro trochu pokročilejší:
Betty Barnden: Háčkování
Candi Jensen: Háčkování
Jaroslava Dovenská: Háčkování
(doufám, že jsem jména autorek napsala snad správně)
Spíše než si knihu hned kupovat, , doporučovala bych zajít do knihovny, najít knihy v oddílu domov - ruční práce, zde si prolistovat příručky ohledně háčkování a zjistit, co by Vám nejlíp vyhovovalo. Tak snad tato rada pomůže - přeji hodně úspěchů a radosti s háčkováním (taky to mám ráda, ale bohužel na to nemám moc času)

DádazPrahy
DádazPrahy 14.11.2023 v 09:59

A ještě zmíním moji oblíbenou: Jan Eatonová: Háčkování a jak na to

ElNino17
ElNino17 04.12.2023 v 13:48

Dobrý den, poradíte nějakou dobrou knížku, kde je více povídek a v některých bodech jsou tyto povídky vzájemně propojené? Děkuji

Bücherratte
Bücherratte 04.12.2023 v 17:30

@ElNino17: nevím, jestli je dobrá, ale určitě propojená a lehce experimentální co se týče formy
https://www.databazeknih.cz/knihy/trziste-309713

Koka
Koka 04.12.2023 v 17:41

ElNino17, doporučuji:
https://www.databazeknih.cz/knihy/zelary-5720

Koka
Koka 04.12.2023 v 17:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bagel
InaPražáková
InaPražáková 04.12.2023 v 18:16

Sice pod štítkem román, ale fakticky propojené povídky píše David Mitchell:
https://www.databazeknih.cz/knihy/hybatele-14977
https://www.databazeknih.cz/knihy/atlas-mraku-137803

Podobnou formu má https://www.databazeknih.cz/knihy/kniha-smichu-a-zapomneni-897

ElNino17
ElNino17 08.12.2023 v 12:42

Děkuju moc všem, určitě zkusím!

Cler1505
Cler1505 05.01.2024 v 20:18

Ahoj chtěla jsem se zeptat mám přečtené knihy od anne lowe draci vlci atd. a o sestrach čarodějkách (autora si ted nemuzu vybavit) neznáte někdo nějaké podobné knihy o paranormálu nebo něco na ten styl ( ne nic young nebo tak) díky :D



Vložit příspěvek