Diskuze

Chcete-li psát do diskuze, musíte zde mít vytvořený profil a být přihlášeni. To zabere jen pár minut.
Hlavní diskuze Témat Poslední příspěvek
O knihách 1078dnes v 07:27
O autorech 137dnes v 14:30
Čtenářská výzva 2017 19včera v 21:03
Volná diskuze 792dnes v 16:47
Nápady na vylepšení webu 296předevčírem v 13:01
Chyby na webu 62dnes v 16:17

Nejnovější příspěvky v Diskuzi


dnes v 16:47, Litocha

Hádejte autory:)

Autor břitkého jazyka a kritických postojů (kvůli svým básním strávil i krátkou dobu ve vězení), který se angažoval i v politice (měl blízko k čelní politické postavě, se kterou se ovšem časem názorově rozešel). Část života strávil ve Vídni. Je jedním z autorů nominovaných na Nobelovu cenu za literaturu. Z díla je nejvýraznější to básnické, v názvech využíval cizích jazyků, zejména latiny.

dnes v 16:38, Cusco

Příběh jen z názvů knih

Mraveneček na cestách

dnes v 16:18, tester

Proč čteme

Čtou ti, kteří nemají nic jiného na práci. A nedělají dobře. Kdyby šli na procházku udělají pro zdraví víc, než kdyby snědli krabičku prášků. Čtou a sedí, bez pohybu se jim ničí a zadrhávají klouby a pak skuhrají že je bolí všechno možné. Klouby potřebují pohyb, aby se v nich obnovovala vrstvička gelovité hmoty bez které pohyb kloubů, páteře atp. bolí. Při četbě se také neokysličují plíce tak, jako při chůzi atp. Čili kdo sedí a čte ničí si zdraví. Někdo se doráží tím, že čte, kouří a pije kávu. To je sebevrah. Všechno o čem píšu je v knihách, ale tento druh literatury čtenáři čtenáři nečtou. O stresu vyvolaném následkem nevhodné literatury s negativním obsahem pomlčím. Který sofista mně smete? Kolik čtenářů příspěvek přeskočí s povýšeným úšklebkem bez reakce? Odhaduji že hodně. Dokonce všichni. No jo, zase TESTER. Ale jaro je tady. Něco se dá číst i zde www.geocaching.com zdefran Inspirace k četbě a informacím jsou na každém kroku.

dnes v 15:59, pistalka

Brněnské srazy uživatelů DK

Mně se to líbilo. Ono, sejdou-li se fajn lidé, nesejde už pak příliš na tom, jestli jich je pět nebo deset. Ještě než bych se vrátil do Severky, zkusil bych déle experimentovat a klidně další sraz udělal opět někde jinde. Mně osobně se třeba v čajovně líbilo, ale souhlasím, že zcela ideální místo pro sraz to není - už jen kvůli některým zvučným hlasům. :) Klidně bych si za měsíc zase někam zašel.

dnes v 15:14, Hun

Nová hra - zeměpisné a místopisné údaje v literatuře

Omlouvám se za zpoždění. Parta hrdinů putuje ve slavném románu po mnoha koutech světa, aby nakonec zakončila svou pouť relativně nedaleko nás, na málo známém souostroví. Kdo pozná knihu a vzpomene si, jak se souostroví jmenuje?

dnes v 15:10, Litocha

Knižní asociace

http://www.databazeknih.cz/knihy/zrozeni-k-behu-72487

dnes v 14:30, encyklopedie

Dan Simmons

...již jsem o tom psal .....není to pro nás novinka

dnes v 14:20, kulanekstorm

Příběh jen z názvů knih

Kde je můj hrdina?

dnes v 14:14, RamonVarga

Dan Simmons

Jo, kdo má rád TERROR, tak se může těšit na stejnojmenný seriál z produkce americké TV AMC.

dnes v 14:05, RamonVarga

Daphne du Maurier

Dobrý den, zde jsem založil topic pro všechny fanoušky této výjimečné autorky. Ač by mne bylo nikdy nenapadlo, že mne bude bavit téma, které je nastíněno v Hospodě Jamajce, tak se parádně bavím. Knihu jsem si půjčil v pátek (28.4.2017), a už jsem ve třetině. A co říkáte na Hitchcockovo filmové zpracování Jamajky? Popřípadě jaké další knihy Daphne byste mi doporučili? Otevřené, slušné diskuzi se nebráním.

dnes v 14:00, LukH

Knižní asociace

http://www.databazeknih.cz/knihy/musim-jit-dal-10091

dnes v 13:54, Cusco

Příběh jen z názvů knih

Ferda zmizel!

dnes v 13:53, denib

Filosofování pod starým mohutným dubem

Marbo: Teď s na to kápl. Ne zlomená noha, ale slabý duch a slabá vůle způsobují, že pokulhávám za hrdiny naší doby! :-)

dnes v 13:50, newtory

Filosofování pod starým mohutným dubem

Kdo chvíli močil, již močí opodál...

dnes v 13:42, Marbo

Filosofování pod starým mohutným dubem

Já se vám divím. Mám v ruce vynikající román Jak se kalila ocel a když čtu, jak těžké to měl Pavka Korčagin, jak těžké to měli sovětští komsomolci, musím se ptát : Co je to zlomená noha, v porovnání s bojem pracujících za lepší svět ? Co by si pomyslil autor Rudé záře nad Kladnem ? Co by za náš průvod daly chromé bengálské děti, zmrzačené za mrzký peníz Wall Streetu ? Jak rády by pochodovaly Allepské ženy ? Samé ocásky... Na vaše absentérství odpovíme jediným možným způsobem - ještě usilovněji budeme kráčet, ještě usilovněji budeme nést prapory a ještě usilovněji budeme zpívat ! A vy si zatím kulhejte vstříc smetišti dějin. Průvod si rozvracet nedáme ! ( převzato z odborářského časopisů zaměstnanců Ostravských Spaloven komunálního odpadu - Rudá Vatra )

dnes v 13:33, denib

Pod květy skořicovníku

SONET Z TVÉ NEPŘÍTOMNOSTI Psal jsem ti vzkazy na dveře: Přijď ke mně, lásko! - Čekám tě tu; zažehnu tě jak cigaretu. Budu ti věrný v nevěře. Přijď ke mně, lásko, vzít mi dech, než mi smrt pošle oknem zvenku lišaje, svoji navštívenku, než zpráchnivím v těch těsných zdech. Budeme krásní trosečníci... Pospěš si, přijď mi aspoň říci, že to je klamná naděje. Ale než sevřeš rty a víčka, přijď ke mně, vsedni na oslíčka úsměvu, jenž mě zahřeje. Jiří Žáček

dnes v 13:26, denib

Filosofování pod starým mohutným dubem

Hraboshka: To není nutné, díky. Už to je dávno zahojené, jen ještě pajdám :-)

dnes v 13:19, Hraboshka

Filosofování pod starým mohutným dubem

denib: Děkuju a držím palce tvé noze! :)

dnes v 13:18, bamba

Filosofování pod starým mohutným dubem

Ono byť tehotná zakaždým, keď je reč o prvomájovom sprievode dáva človeku zabrať. Je to rokmi čoraz ťažšie.Rada by som to tehotenstvo potiahla až do VOSR.

dnes v 13:14, newtory

Filosofování pod starým mohutným dubem

U nás je komunitná burza (s perfektnou atmosférou aspoň doteraz)