Diskuze

Chcete-li psát do diskuze, musíte zde mít vytvořený profil a být přihlášeni. To zabere jen pár minut.
Hlavní diskuze Témat Poslední příspěvek
O knihách 1126včera v 23:32
O autorech 145včera v 21:05
Čtenářská výzva 2017 19včera v 19:41
Volná diskuze 815dnes v 12:24
Nápady na vylepšení webu 30118. července v 09:38
Chyby na webu 65dnes v 09:48

Nejnovější příspěvky v Diskuzi


dnes v 12:24, Hraboshka

Co vás vytáčí na komentářích / komentujících?

Možná začal eraserhead jako první používat ostřejší výrazy, ale jinak s jeho názorem souhlasím. (Nic jako lajkování komentářů tu není, tak to píšu...)

dnes v 12:16, kapr

Co vás vytáčí na komentářích / komentujících?

Já dávám 5 hvězdiček. Dávám je jenom svým nejoblíbenějším knihám. I u svých nejoblíbenějších autorů se prvoplánově snažím dávat těch 5 jenom jedné jejich knize. V případě těch kterých si vážím nejvíce, občas váhám, a někdy těch 5 dostane i jejich druhá, a velmi vyjímečně i ta třetí. Prostě pečuji o své miláčky. Vlastní hodnocení se u mne pohybují mezi 2 a 4. Převážně jsou to ty 4. Ty s nižším hodnocením se vyznačují tím, že jsem se je snažil přinejmenším do 3/4 dočíst za každou cenu, někdy i tak, že jsem se k nim musel opakovaně vracet - po týdnu, po měsíci, někdy i ještě s větším odstupem. Podle čeho hodnotím, zvažuji co mi kniha dala, co mi přinesla, co se mi na ní líbilo, zda si jí vážím, a tak podobně. Každou knihu mimo odborné a naučné literatury považuji především za lék. Někdy i dobré knize dám 2, a v komentáři uvedu proč právě tu 2. Jinak mi chybí jemnější hodnocení právě mezi tou 2 a 4. Čtu a hodnotím prakticky pouze knihy kterých si vážím, nebo něco takového přinejmenším předpokládám, pokud kniha dostane ode mne 2, znamená to, že moje očekávání než jsem knihu otevřel se pohybovalo mezi 4 a 3. Protože mne ale kniha něčím zklamala, nebo byla prostě nepříjemná nebo přímo odporná, tak skončila s tou 2. Další možností je i to, že kniha ničím nezaujme, a oproti původnímu očekávání jsem ji jen s naprostým sebezapřením dočetl až do konce, nebo skoro až do konce. S hodnocením 0 a 1 se prakticky nesetkávám. Pokud přece jen k takovému hodnocení dojde, znamená to, že rozhodnutí číst takovou knihu bylo mým velkým omylem. Vyjímkou je snad četba knih se kterými už předem nesouhlasím, ale k něčemu takovému u mne dochází snad jen jednou za rok, buď ze zvědavosti, nebo spíše ve snaze ujasnit si vlastní názor na knihu, nebo i na to co reprezentuje. Hodnocení a komentáře ostatních v zásadě toleruji, i když občas nad nimi lomím rukama. Říkám si, že oni hodnotí prostě tak jako já, podle toho co právě JIM kniha přinesla, poskytla. Některé mladší ročníky nemají mé miláčky někdy rády, samozřejmě trpím, ale zpravidla nepřesvědčuji. Na druhé straně H.Pottera si přečtu rád, ale velkou většinu fantasy prostě číst nedokážu, a tak se k ní nejsem ani schopen vyjadřovat, natož ji jakkoliv komentovat.

dnes v 12:11, 135evik

Trojslovný příběh

zpět do vlaku.

dnes v 12:05, eraserhead

Co vás vytáčí na komentářích / komentujících?

Erilenne - Ano, samozřejmě, protože já jako první jsem začal diskutujícímu tykat a hanit.

dnes v 11:56, Erilenne

Co vás vytáčí na komentářích / komentujících?

Mně na komentářích nesejde, a je mi upřímně zcela jedno, co si kdo píše. Pokud se jedná o někoho, mě názorově blízkého, ráda si jeho postřehy přečtu, ale inspiruji se pouze svým vlastním vkusem a chutí. Divím se jen, jak útočně je zde vedena diskuze. Vskutku svérázný a jadrný způsob komunikace si přizval na pomoc uživatel erasehead. Myslím, že při tónu jeho rétoriky, je na místě - "mlčeti zlato".

dnes v 11:36, Cusco

Příběh jen z názvů knih

Kluci od Botiče

dnes v 11:10, Hun

Poznej knihu podle tří indícií

Zkusím indicii přidat: malíř – svatba – špatný vliv – druhá světová válka

dnes v 10:47, Hebrey

Příběh jen z názvů knih

Hrajeme na kytaru

dnes v 09:58, VlKa

Hádejte autory:)

Prosím VladiKlaisner o další hádanku.

dnes v 08:17, kulanekstorm

Příběh jen z názvů knih

Já nic, já muzikant

dnes v 08:07, Hebrey

Příběh jen z názvů knih

Doufám, že si rozumíme

dnes v 07:15, kulanekstorm

Příběh jen z názvů knih

Možná to nepraskne

včera v 23:32, Ruushi-chan

Co všechno používáte jako záložku?

Většinou záleží na tom kde knihu rozečtu. Ve škole používám kousek papíru ze zadních stran sešitů, v autobuse je to zase jízdenka či neplatná měsíční a doma obvykle najdu buď záložku nebo aspoň nějáký hezky papírek. Obvykle tedy použiju to co mám někde blízko v okolí a i kdybych si měla zapamatovat číslo stránky tak nikdy neohnu rožek na označení místa kde jsem skončila.

včera v 23:24, eraserhead

Co vás vytáčí na komentářích / komentujících?

encyklopedie - Máš v profilu rok 1992 (a tvůj způsob komentování mu odpovídá), z toho vycházím. A asi ti to jedno není, když se tak čílíš (a jako klídek to tedy nevypadá). A já přeci nijak nevyvracím ani nenarušuji téma tohohle diskusního vlákna, vždyť v jeho tématu diskutuji. Krtitizuješ tady něčí komentáře, ale když někdo zkritizuje tvoje, začneš prskat? Oháníš se svobodou napsat svůj názor, ale když ho napíše někdo jiný, nelíbí se ti to, stavíš se do role oběti a urážíš? Kdo tady nectí téma diskusního vlákna?

včera v 23:20, kh123

Poznej knihu podle tří indícií

Hm, úplně mi to nesedělo, hlavně ta svatba...

včera v 23:11, Hun

Poznej knihu podle tří indícií

To bohužel není ono...

včera v 23:10, Hun

Knižní šibenice - hra

Tvrdí, že přicestoval... - - / - - - - - - - - - / - - - - - k -

včera v 23:01, encyklopedie

Co vás vytáčí na komentářích / komentujících?

eraserhead - abys mi říkal chlapče, na to jsi přespříliš mladý .... mladej, kdybys pozorně četl moje příspěvky, tak jsem tady stokrát psal, že je mi úplně jedno jaké komentáře tady píšete, jak hodnotíte, ale taky píšu, že je respektuji /několikrát!/... to neznamená, že se někdy neozvu nad nějakým komentem ......a na to je tohle téma .... jinak na tvoje příspěvky jsem zvyklej .....takže u mne klídek ....

včera v 22:52, Cusco

Příběh jen z názvů knih

Já už si to nepamatuju přesně

včera v 22:50, siena

Co vás vytáčí na komentářích / komentujících?

soukroma, ale tady nejde o to, jestli ten dotyčný umí/neumí napsat komentář, který by byl na Nobelovu cenu za literaturu. Jestli to umím já. To, že se pustím do polemiky s komentářem, se kterým nesouhlasím, nesouhlasím s tím, proč nějakou knihu, autora, někdo hodnotí, tak jak ji, jeho, hodnotí, resp. s tím, jak k tomu hodnocení došel, na tom nevidím nic špatného. Naopak, k tomu by tyto stránky měly sloužit.