Diskuze

Chcete-li psát do diskuze, musíte zde mít vytvořený profil a být přihlášeni. To zabere jen pár minut.
Hlavní diskuze Témat Poslední příspěvek
O knihách 1110dnes v 13:50
O autorech 141dnes v 14:11
Čtenářská výzva 2017 19včera v 22:03
Volná diskuze 814dnes v 15:47
Nápady na vylepšení webu 299včera v 16:09
Chyby na webu 6420. června v 21:33

Nejnovější příspěvky v Diskuzi


dnes v 15:47, VladiKlaisner

Co vás vytáčí na komentářích / komentujících?

Jsem tu teprve chvilku, ale snažím se aby moje komentáře nebyli příliš dlouhé ani krátké a aby trochu pomohli i ostatním čtenářům, je to však věc ryze subjektivní, tak nevím zda se mi to aspoň trochu daří. Stejně přistupuju i ke komentářům ostatních uživatelů. Co mě vadí jsou výkřiky typu "fantastické, přečteno jedním dechem...", prostě ohodnocení jednou větou a víc nic.

dnes v 14:54, tsal

Co vás vytáčí na komentářích / komentujících?

Jen takový výkřik do prázdna, abych uvolnila vnitřní frustraci: Sakra lidi, když děláte v nějaké profesi a čtete si k tomu nějaké ty odborné knihy, tak je do háje i hodnoťte a komentujte! Prohrabávám se tu svým nově nalezeným oborem, přemýšlím, čím bych si mohla obohatit vědomosti i knihovnu, hledím, jak všechny ty knihy stojí malé jmění a mám se podle čeho rozhodovat? Nemám! Protože u nich často není ani jedno hodnocení, ani jeden komentář. A katalog knihovny mlčí, stejně jako mlčí čtenáři. Vzhůru do drahých vod pokusů a omylů. Konec výkřiku.

dnes v 14:48, Lenka27

Hádejte autory:)

Myslím si, že by to mohl být charismatický drsňák S. Craig Zahler :-).

dnes v 14:32, siena

Otázky

Už jsem se ptala, ale zkusím i zde:) V "Novinky na webu" jsem se dozvěděla, že je nasazena testovací verze upraveného alogaritmu vyhledávání. V čem spočívá ta úprava, předpokládám jeho další vylepšení? Díky...

dnes v 14:11, Litocha

Postava hledá autora - pomozte jí!

Současný autor této postavy se proslavil hlavně svými sci-fi romány, tady se ale jedná o třídílnou detektivní sérii.

dnes v 13:50, tsal

Ilustrace v knihách

Bamba: Srovnávat komiks s ilustrovanou knihou mi přijde asi tak trefné jako srovnávat prózu s poezií. Přeci jen by se ten básník mohl trochu snažit a napsat víc slov, ne? Ten komiks to alespoň kompenzuje malůvkami. Jinak mi ilustrace také vcelku chybí, byť jsem v jejich otázce dost vybíravá. Inkoustové rychlo-črty často se vyskytující ve starších vydáních mi až tak moc neříkají, ovšem propracované ilustrace, jaké se nacházejí hlavně v dětských knihách, bych brala všemi deseti snad ve všem. Třeba Kroniku rodu Spiderwicků jsem si prvotně koupila čistě jen kvůli grafickému provedení knih. To samé platí o Evženu Oněginovi z roku 1956 nebo o (minimálně) prvním vydání Jonathana Strange a pana Norrella. A raději nemluvím o Románu o věrném přátelství Amise a Amila z roku 1926, kde jsem jen za ilustrace platila 400 Kč (číst jsem to původně nehodlala). A kdyby si prodávající řekla, dostala by i víc, protože jsou nádherné. Knihy pro dospělé se bez ilustrací obejdou, ale pokud je mají, je to dle mého přidaná hodnota, kterou lze často jen těžko ignorovat. Pokud se mám rozhodnout, jestli vezmu titul v paperbackové nebo hardbackové verzi bez jakékoliv okrasy, vždycky se rozhodnu pro paperback za pár kaček. Pokud ovšem hardback přijde s nádhernou obálkou a ilustracemi, bez váhání se rozhodnu pro něj. Takto v současné době nahrazuji oblíbené tituly kdysi pořízené lacino dražšími zato krásnějšími vydáními.

dnes v 13:48, bamba

Otázky

v tom prípade je najvyšší čas túto funkciu zrušiť.

dnes v 13:37, Dan

Otázky

Žádná funkce neubyla, řazení dle vlastního hodnocení tam nikdy nebylo.

dnes v 13:32, Hebrey

Příběh jen z názvů knih

Homosexuální partnerství?

dnes v 13:27, Hebrey

Trojslovný příběh

myslím, v Belomorsku."

dnes v 13:20, Marthas

Otázky

Mám dotaz, komu překážela funkce seřazení podle mého hodnocení? Nyní je tam funkce nejnižší či nevyšší hodnocení ( celkové) ale ne moje, takže to ve výsledku vyhazuje seřazí knih takto. Uvedu imaginární příklad. Pokud bych dala HP odpad a chtěla to seřadit od nejnižšího hodnocení, tak protože se to nově opět řadí podle celkového hodnocení, bude někde víc vzadu a ne vepředu, i když by ode mne čistě teoreticky dostal odpad, takže by měl být nahoře. Nu nejlepší bude názorný přiklad : http://www.databazeknih.cz/prectene-knihy/marthas-54306?genre=&razeni=dp Takže kniha např. Moje kamarádka je koza nebeská je seřazená, i když jsem jí dala odpad hlouběji než jiné, kterým jsem dala víc, kvůli tomu, že jiní ji ohodnotili lépe, ale vždyť je to kravina, co v tomto řazení koho zajímá, mne tedy rozhodně ne, jak byla kniha ohodnocena celkově ale jak jsem ji ohodnotila já a já vím, že ještě před měsícem, tam byla i možnost s mým hodnocením ne pouze celkovým, páč jsem odkaz na ně kopírovala kaprovi, aby mohl, ty knihy, jež podle svých slov ani neviděl odhodnotit a tehdy se vše řadilo jak mělo, teď když na ten odkaz kliknu, je to seřazeno jinak a ne proto, že by kapr udělal, oč jsem ho žádala ale, protože zase UBYLA FUNKCE.-/////

dnes v 13:08, bamba

Ilustrace v knihách

druhý extrém ilustrácií sú komiksy. Teda moment keď sa šetrí na texte. Pri dospeláckych knihách mi to nechýba. Problém je pri detských ilustráciách - mizerná ilustrácia a dobrý text a opačná kombinácia - dobré obrázky a mizerná kvalita textov.

dnes v 13:07, ddian

Příběh jen z názvů knih

To nemyslíte vážně, pane Feynmane!

dnes v 13:03, kulanekstorm

Příběh jen z názvů knih

Miluji jiného

dnes v 12:59, siena

Ilustrace v knihách

Ano, vydavatelství šetří. Otázka tedy spíše je, jestli bychom byli my čtenáři ochotni, tyto ilustrace zaplatit. Výpravné knihy samozřejmě dále vycházejí, v limitovaných výtiscích, ovšem jsou patřičně "drahé".

dnes v 12:34, Lessana

Ilustrace v knihách

Ono to bude najskôr, žiaľ, tým, že vydavateľstvá šetria, kde sa len dá. V konečnom dôsledku je ale asi lepšie ušetriť na ilustráciách/ilustrátorovi, ako šetriť na prekladateľoch a korektoroch... to je potom katastrofa! Tým samozrejme nechcem povedať, že tento "bezilustračný" stav schvaľujem. Naopak - krásne ilustrácie si pri čítaní kníh obzerám dlho a rada, a rovnako sa teším tomu, ako vedia nádherne doplniť celkový pocit z knihy. Verme, že sa (aj) to na dobré obráti :).

dnes v 11:52, soukroma

Knižní šibenice - hra

děsivé pro námořníky v Indickém oceánu, ale mít to doma je jistě ještě horší - - - - - í / - - - - - - - - - y

dnes v 11:41, Ulriška

Knižní šibenice - hra

Ano, tímto jsme se častovali.

dnes v 11:32, soukroma

Knižní šibenice - hra

Co je tvoje, je i moje

dnes v 11:29, Ulriška

Knižní šibenice - hra

I já, ta mě hodně bavila. U nás doma se říkávalo: - - / - - / - - - - - ,/ - - / - / - - - - a na to moje mi laskavě nešahej!