Hledám knihy na téma...


Kozel
Kozel 18.02.2024 v 23:12

Zdravím,

mám takový dotaz do éteru. Možná hloupý, ale přesto. Existuje v českém překladu kompletní vydání Sherlocka Holmese? Tak jako je třeba v případě Hilského překladu Shakespeara? V průběhu let Doylův majstrštyk v překladu vycházel mnohokrát, v různých obměnách, výběrech apod. Je to ale takové roztříštěné. Velká kniha příběhů Sherlocka se mi zdá spíš takový mix Doylových příběhů a těch jím inspirovaných.

DádazPrahy
DádazPrahy 18.02.2024 v 23:49

V angličtině to mám, ale myslím, že v českém překladu nic takového uceleného nevyšlo, pouze jednotlivé soubory (nejvíce se mi líbí Muž s dýmkou a houslemi)

Kozel
Kozel 19.02.2024 v 15:21

díky. Mám podobné tušení. Ty největší sbírky, co jsou v češtině - Velká kniha a Případy - taky nejsou komplet. Teda ono by mi bylo stačilo, kdyby nějaké nakladatelství vydalo jednotlivé soubory, avšak s jistotou, že je to všech 60 případů. Nenašel jsem. Je to tedy prozatím asi jen takové zbožné přání=o)

Marylaa
Marylaa 28.02.2024 v 18:43

Kozel: myslíte v jedné knize? To asi ne. Jinak tohle (do osmičky, další už je fanfikce) https://www.databazeknih.cz/edice/pribehy-sherlocka-holmese-1576

Kozel
Kozel 28.02.2024 v 21:40

Marylaa: díky, několikadílná edice (v podstatě kopírující originál) by stačila. Akorát jsem právě nenarazil zatím na nějakou - což může být pouze mou vlastní nedůsledností -, z níž bych měl dojem, že obsahuje dohromady vše. Tohle by ovšem mohlo být právě to co hledám. Díky=o)

market_reads
market_reads 02.04.2024 v 17:09

Ahoj, hledám knihu, kterou jsem četla na základce, cca 6-7 let zpátky. Byl to thriller o zámožné rodině, hlavní postava byla, mám pocit, nejmladší dcera (cca 17 let). Rodiče na začátku knihy zemřeli myslím na otravu. Mám pocit že na konci se ukázalo že se zabili sami, jistě to ale nevím. Podezřelí byli všichni sourozenci a nějaký jejich strýc. Myslím, že to bylo určeno právě pro teenagery, ale nebyla to vyloženě dětská kniha, možná spíš tak 15+.
Moc děkuju za případné tipy.


trevize
market_reads
market_reads 11.04.2024 v 15:09

trevize: ANO!! To je ona, děkuji moc. :))



Vložit příspěvek