Koupit knihy

Zuzana Glacová

česká, 1988


Nahrávám...

Životopis

„Básně píšu od svých šestnácti let, za tu dobu jsem jich napsala přes 400. Jsem introvert, takže se jejich prostřednictvím vyznávám ze svých pocitů a dojmů. Zprvu jsem vůbec neuvažovala o tom, že je někdy vydám knižně, ale pak jsem se potkala v bohumínském spolku Maryška s pražskou spisovatelkou a překladatelkou Alenou Mrázovou, bohumínskou rodačkou. Té se mé básně natolik líbily, že mě přesvědčila k jejich vydání,“ prozradila v roce 2018 básnířka a rodačka z Bohumína Zuzana Glacová, když Anonymfu vydávala knižně. Teď následuje elektronická podoba sbírky.

Kniha veršů Anonymfa obsahuje výběr 80 básní. Některé z nich jsou inspirovány cirkusovými výtvarnými výjevy bohumínského malíře a předsedy uměleckého spolku Bart Vladimíra Pustówky. Sbírku proto doplňuje osm jeho ilustrací. "Poetické jednohubky. Každá z nich umí rozsvítit den. U této půvabné sbírky člověk pochopí, že básničky se směle mohou číst při čekání ve frontě u pokladny," uvedla v recenzi k elektronické podobě Anonymfy Táňa Kaizarová ze spolku Maryška.

Autorka Anonymfy je absolventkou bohumínského gymnázia a Ostravské univerzity, kde vystudovala obor český a anglický jazyk a literatura. V současné době je také členkou uměleckého spolku Bart v Bohumíně, kde se věnuje malbě.

Edici e-knih uvedl bohumínský spolek Maryška do života v prosinci 2017. Prvním titulem byly pohádkové příběhy „O Mýdlence“ autorky Heleny Červenkové. V současné době má spolek na kontě 8 titulů, z toho 6 si mohou čtenáři přečíst zdarma. Přehled titulů najdete na webu spolku, na adrese www.maryska.cz. Dodnes o ně projevilo na internetu zájem skoro 6,5 tisíce čtenářů.(zdroj životopisu: https://www.cbdb.cz/autor-176775-zuzana-glacova?show=knihy)

Přidat ocenění

Ocenění

U autora není zatím žádné literární ocenění.

Populární autoři:

Jules Verne

1828 - 1905
Johanna Lindsey

1952 - 2019
Karel Čapek

1890 - 1938
George Gamow

1904 - 1968