Vladimír Lvovič Levi

ruská, 1938

Nahrávám...

Životopis

Vladimír Lvovič Levi, rusky Владимир Львович Леви́, (nar. 18. listopad 1938, Moskva) je ruský lékař – psychiatr a spisovatel. Rovněž se věnuje výtvarnému umění a hudbě. Je známý především díky svým popularizujícím knihám o psychologii.

Po ukončení studia medicíny v téže metropoli začal pracovat jednak na moskevských psychiatrických klinikách, jednak jako lékař v psychoterapeutickém dispensáři. Je vědeckým spolupracovníkem Psychiatrického institutu, kandidátem lékařských věd a členem svazu sovětských spisovatelů. Jeho díla jsou přeložena do češtiny, slovenštiny, polštiny, maďarštiny, bulharštiny, srbochorvatštiny, italštiny, finštiny, němčiny, francouzštiny.

V osobě Vladimíra Leviho se čtenář seznamuje s vynikajícím sovětským psychologem, vědcem a spisovatelem, který se už od svého mládí podílí na formování tehdejší moderní sovětské psychologie. Jde o člověka v pravém smyslu „posedlého“ svou prací, který poskytuje útěchu a pomoc tisícům duševně nemocných. Díky svým knihám pomáhá ještě mnohem většímu počtu lidí, jejichž psychická rovnováha je z různých důvodů narušena. Spolupracuje zároveň s desítkami psychologů na celém světě při posuzování jednotlivých případů duševních chorob. Jeho fabulační schopnosti mu umožňují obracet se k co nejširším masám, a proto právě jeho zásluhou proniká psychologie i mezi lidi, kteří by jinak nenašli odvahu k tomu, aby se vypravili do ordinace psychiatra nebo laboratoře psychologa.

Zdroj životopisu: Wikipedie