Sue Monk Kidd

americká, 1948

Nahrávám...

Životopis

Sue Monk Kidd vyrostla v městečku Sylvester v americké Georgii. Absolvovala na Texas Christian University v oboru ošetřovatelství a teprve později pokračovala se studiem tvůrčího psaní na Emory Univesity a Anderson College. Hned s první knihou přišel obrovský úspěch. Debutový román The Secret Life of Bees (Tajný život včel, 2002) se stal ve Spojených státech knižním fenoménem a získal řadu ocenění, včetně nominace na Orange Prize v roce 2002. Kniha byla přeložena do 36 jazykůa prodalo se jí přes 14 milionů výtisků.
I následující kniha Zhe Marmaid Chair (2004) zaznamenala velké ohlasy. Kromě románů je Sue MonkKidd autorkou několika memoárových knih, které jí rovněž přinesly uznání a ocenění.
Poslední autorčin román Křída ve větru je inspirován příběhem sester Sarah a Angeliny Grimkéových, bojovnic za práva otroků, prvních ženských zastánkyň abolice a jedněch z prvních významných amerických feministických myslitelek. Dočkal se velkého ohlasu z řad čtenářů i kritiků a byl přeložen do více než dvou desítek jazyků.

Zdroj životopisu: Křídla ve větru

Populární autoři:

Bertrice Small

1937 - 2015