Richard Hammond

britská, 1969 statistiky · web

Nahrávám...

Životopis

Oblíbený britský moderátor Richard Hammond se narodil 19. prosince 1969 v Shirley. Svoji moderátorskou kariéru odstartoval hned v několika rozhlasových stanicích. V rádiích vystupoval až do roku 2002, kdy vyhrál konkurs na moderátora motoristického pořadu TOP GEAR, kde spolu s Jeremy Clarksonem a Jamese Mayem tvoří silné trio. Všichni jsou přátelé i v osobním životě a proto jejich sehranost dokáže už 15 sezón přitahovat miliony diváků k obrazovkám.

Díky své popularitě dostal nabídky moderovat i jiné pořady. A tak jej můžeme potkat například v pořadu o svérázném pojetí vědy BRANIAC, v dětském pořadu o vědě BLAST LAB a nebo v britské podobě populární americké soutěže WIPEOUT.

Richard Hammond je autorem několika knih. Mezi ně patří autobiografie On The Edge: My Story, As You Do a Or Is That Just Me?. V češtině vyšlo bohužel pouze pár jeho knih. Píše také do motoristického sloupku britských novin The Daily Mirror a na stránkách Mirror.co.uk má vlastní blog, kde hodnotí nová auta.

Doslova osudový byl pro něj čtvrtek 21. 9. 2006, kdy zkoušel v rámci natáčení TOP GEAR překonat rychlostní rekord Velké Británie v dragsteru Vampire. Dosavadní rekord byl 483 km/h. Rekord překonal hned v první jízdě, kdy dosáhl rychlosti přes 500 km/h. Ale při druhé jízdě mu explodovala pravá přední pneumatika a vyletěl z dráhy. S těžkým otřesem mozku byl převezen do nemocnice, kde byl měsíc v komatu. On sám řekl, že jediný rozdíl mezi ním před nehodou a po nehodě je v tom, že předtím nejedl celer a ted už ano. Jinak ho nehoda nezměnila a tak dál pořadu dodává další střelené nápady.

V současné době žije se svou ženou Amandou Etheridge a svými dvěma dětmi v Herefordshire. Rád hraje na basovou kytaru, má rád americké auta (sám vlastní Shelby Cobra, Dodge Challenger a Dodge Charger) a rád jezdí na kole.

Diváci mu dali přezdívku Hammster, z části díky jeho příjmení, z části kvůli jeho výšce - 170 cm a také pro jeho oblibu v pojídání papírových kartiček během 7. řady Top Gearu.

Populární autoři: