Rhonda Byrne

australská, 1945

Nahrávám...

Životopis

Australská televizní producentka a autorka knihy o pozitivním myšlení. Její kniha Tajemství (The Secret) - příspěvky a ilustrativní příběhy se známými myslitely o lidských možnostech a omezeních, o jejich tipech na úspěch, zdraví, lásku - se stala největším celosvětovým bestsellerem roku 2007 a film zhlédlo několik milionů lidí a domácností. DVD s Tajemstvím se prodaly 2 miliony kopií, knih ještě jednou tolik a zájem neutichá. V roce 2007 byla autorka zařazena magazínem Times mezi 100 nejvlivnějších lidí, kteří utvářejí svět.

Rhonda Byrne totiž vždy byla poměrně úspěšnou spisovatelkou a producentkou, která pracovala na úspěšných projektech jako Sensing Murder či Marry me. Žila si spokojeně, měla svobodné zaměstnání a ve svém oboru byla respektovaná. Pak ale přišel osudný rok 2004 - náhlá smrt otce, neukotvené vztahy a pracovní neúspěchyprohlubovaná zadluženost.

V té nejslabší chvilce ji imspirovaly myšlenky Wallace Wattlese. Získala přesvědčení, že každý si tvoříme život sám pomoci svého myšlení. Rozhodla vše vyzkoušet na své tehdejší situaci, ale hlavně neváhala principy pozitivního myšlení marketingově masivně podpořit. Tah se vyplatil. Trefila se do soudobých potřeb lidí a nevyplněného místa na trhu. Svět už obdobné knihy znal, ale film o něčem takovém tu dosud nebyl. Nikomu už se nepodařil v oblasti self-help literatury takový obrat ani fenomén.

Zdroj životopisu: http://www.levneucebnice.cz/autor/rhonda-byrne/