Rafael Sabatini

anglická, 1875 - 1950

Nahrávám...

Životopis

Rafael Sabatini, (29. dubna 1875, Jesi, Itálie – 13. února 1950, Adelboden, Švýcarsko) byl anglický spisovatel (původem z Itálie) historických dobrodružných románů. Mnoho jeho děl bylo několikrát zfilmováno.

Rafael Sabatini se narodil 29. dubna roku 1875 ve městě Jesi v jižní Itálii v rodině operních pěvců. Jeho matka byla Angličanka a otec Ital. Sabatini byl světoběžníkem, žil v Itálii, v Portugalsku, ve Švýcarsku a natrvalo se usídlil v Anglii ve městě Wye na hranicích Anglie a Walesu. Sabatini mluvil plynně šesti jazyky, ale pro psaní svých děl si vybral angličtinu, protože podle jeho názoru „všechny nejlepší příběhy jsou napsány anglicky“. Za svůj život napsal třicet jedna románů, jednu divadelní hru a několik povídkových sbírek a historických prací.

Oblíbeným námětem Sabatiniho románů je život statečného muže, který se ne vlastní vinou dostal do situace, ve které se zdá, že se zachoval zločinně či nečestně, a je proto všemi odsouzen, včetně ženy, kterou miluje. Pravda však nakonec vyjde vždycky najevo a muž získá zpět nejen ztracenou čest, ale i svou lásku.

Sabatini zemřel během své pravidelné návštěvy švýcarského města Adelboden dne 13. února roku 1950. Na jeho náhrobku dala jeho žena vytesat slova, kterými začíná jeho slavný román Scaramouche: „Byl mu vrozen dar smíchu a přesvědčení, že svět se zbláznil“.

Zdroj životopisu: wikipedie

Populární autoři:

Johanna Lindsey

1952 - 2019
Charles Darwin

1809 - 1882