Petr Jahoda

česká, 1963 statistiky · web

Nahrávám...

Životopis

Původem tramp,později horolezec,jeskyňář,alpinista.Od roku 1978 cestuje po světě a od roku 2000 je prezidentem Českého klubu cestovatelů.
Místo působení Brno – byl účastníkem, nebo organizátorem mnoha významných expedic zejména k přírodním, divoce žijícím národům světa (Papua Nová Guinea, Západní Papua – Irian Jaya, Siberut, Etiopie, Keňa, Namibie…).
Mimoto je organizátorem expedic do vysokých hor a za polární kruh. Byl jedním z organizátorů a účastníků úspěšné expedice do Pamíru na Pik Lenina (7134m). Má za sebou bezpočet dalších vysokohorských výstupů na známé i méně známé vrcholy (Matterhorn, Mont Blanc, Kilimanjaro ad.). Jeho posledním velkým úspěchem byl výstup na nejvyšší horu Austrálie a Oceánie – Carstensz Pyramid (Puncak Jaya). Organizačním zajištěním expedice ho pověřil známý český horolezec Miroslav Caban, první Čech, který dokončil projekt 7 summits a zároveň druhý člověk na světě, který projekt zrealizoval bez použití umělého kyslíku při výstupu na Mt. Everest (prvním byl Reinhold Messner). Petr Jahoda vystoupil na vrchol Carstensz Pyramid 22.8.2005 jako spolulezec Miroslava Cabana.
Publikuje v českých i zahraničních časopisech a magazínech, nafilmoval přes deset dokumentárních filmů pro Českou televizi, je autorem pěti cestopisně-etnografických knih Nazí a divocí (MF 2001), Kanibalové z hor (Svan 2002), S horským kolem na dno Afriky (AKÁCIE 2003) a velké fotopublikace Žijící lidé pravěku (Tigris 2003). Kniha S horským kolem na dno Afriky popisuje extrémní technickou, fyzickou i psychickou náročnost cesty na kole Velkým africkým příkopem ke čtyřem přírodním národům severní KeniKeni a Velké africké dobrodružství (MF – 2007).
Petr Jahoda byl zakladatelem cestovní kanceláře AAA plus CK (www.aaaplus.cz), specializovaného cestopisného vydavatelství a nakladatelství AKÁCIE (www.akacie.cz), ), geograficko-fotografického magazínu CESTOPISY a stejnojmenného informačního cestovatelského serveru (www.cestopisy.cz).
V současné době pracuje jako vedoucí náročných expedic v CK Poznání (www.poznani.cz) a nadále se věnuje své vlastní expediční činnosti. Od roku 2000 je prezidentem Českého klubu cestovatelů. Česká televize o něm natočila již dva samostatné dokumentární filmy. Fotografie, které přivezl z cest jsou součástí zeměpisné učebnice pro 6. ročník ZŠ a primu gymnázia… Pracuje jako vedoucí mezinárodních expedic na Novou Giuineu a do Afriky(www.PapuaTrekking.com).

Zdroj životopisu: http://www.ckc.cz/

Populární autoři:

Charles Darwin

1809 - 1882