P. J. Parrish

americká

Nahrávám...

Životopis

P. J. Parrish je autorský pseudonym sester Kelly a Kristy Monteeových. Narodily se a vyrostly v Detroitu ve státě Michigan. Jejich otec byl inženýr a matka pracovala v potravinářském průmyslu, když právě nepečovala doma o děti (autorky mají ještě mladší sestru Laurie).
Kelly se po získání diplomu na Severní michiganské univerzitě přestěhovala do Arizony, později do Laughlinu v Nevadě a nyní žije ve Filadelfii ve státě Mississippi, kde pracuje jako ředitelka kasina. Vždy měla velký zájem o prosazování práva, proto také absolvovala dva kurzy kriminologie. Má dvě dcery, syna a tři vnoučata.
Kristy vystudovala Jižní michiganskou univerzitu, kde získala učitelský diplom, ale rozhodla se raději věnovat žurnalistice. Pracovala jako redaktorka a editorka deníků v Michiganu a na Floridě. Od roku 1985 se plně věnuje kariéře spisovatelky. Nyní žije ve Fort Lauderdale na Floridě s manželem Danielem, který je také novinář.
Sestry Kelly a Kristy Monteeovy napsaly pod pseudonymem P. J. Parrish dosud sedm detektivek. Knihy s hlavním hrdinou Louisem Kincaidem byly již dvakrát navrženy na literární cenu: v roce 2003 román Paint It Black na Shamus Award za nejlepší detektivní román a v roce 2002 Dead Of Winter na cenu Edgar.

Zdroj životopisu: BB art

Populární autoři: