Lubomír Brabec životopis

česká, 1953

Životopis

Lubomír Brabec (* 21. května 1953 Plzeň) je český kytarový virtuóz. Kromě toho je zaníceným vodákem, jachtařem, potápěčem, lyžařem a cestovatelem. Též se věnuje canyoningu, skialpinismu a jezdí na koních.

V dětství začínal nejprve jako houslista, hru na kytaru vystudoval na konzervatoři v Plzni a v Praze u Milana Zelenky. V roce 1980 pak pokračoval v mistrovském studiu v Británii na Royal Academy of Music a ve Early Music Centr díky stipendiu od britské vlády.

Jeho interpretační umění je velmi široké, zabírá velmi pestrou škálu loutnové a kytarové literatury. Spolupracuje s řadou pěvců a sólistů (Gabriela Beňačková, Elizabeth Vidal, Peter Dvorský, Štefan Margita, Daniel Hůlka, Kateřina Englichová, Pavel Šporcl, Jiří Bárta, Lubomír Malý, Jaroslav Svěcený, Václav Hudeček, Aleš Bárta a další). Nevyhýbá se ani spolupráci s hudebníky z oblasti populární hudby (např. Karel Vágner, Lucie Bílá, Kateřina Brožová, Luboš Andršt, Petr Janda). Za své působení také upravil pro kytaru stovky děl jiných autorů. Brabcovy mistrovské aranžmá tak rozšířily možnosti kytary, jak v oblasti sólového, tak doprovodného či komorního nástroje. Spolupracuje s nahrávacími společnostmi Supraphon, Multisonic, Arco Diva a BestIa. Za svou kariéru natočil více než 30 CD. (m.j. autorská alba F. Sor, J. S. Bach, F. Tárrega, N. Paganini, A. Vivaldi, H. Villa-Lobos, V. Trojan, E. Granados). Odborné kritiky jej řadí k nejbrilantnějším kytaristům světa. (zdroj životopisu: cs.wikipedia.org)

Ocenění

Lubomír Brabec - knihy

1998  75%S kytarou v Antarktidě

Žánry autora

Literatura naučná Cestopisy a místopisy

Štítky z knih

Antarktida cestopisy

Brabec je 0x v oblíbených.
Osobní web autora