Lemmy Kilmister

anglická, 1945 - 2015

Nahrávám...

Životopis

Ian Fraser Kilmister se narodil na Štědrý den roku 1945. V ranném mládí zjistil, že holkám se líbí kluci s kytarou, načež inspirován hudbou Elvise Presleyho a Buddy Hollyho v krátké době přerostl místní skupiny ve Walesu a zamířil do Manchesteru, aby vyzkoušel všechno, na co přišel. A přitom se nikdy neohlížel zpátky.

Na začátku své hudební kariéry Lemmy působil ve skupině Rocking Vicars, pracoval jako bedňák u Jimiho Hendrixe, byl členem skupiny Opal Butterflies a do širšího povědomí hudebního publika se dostal coby člen skupiny Hawkwind. V roce 1975 stál u zrodu speedmetalu, když založil legendární skupinu Motörhead.
Během své více než třicetileté historie vydali Motörhead dvacet sedm alb, byli nominováni na cenu Grammy a skladbami jako „Ace of Spades“, „Bomber“ a „Overkill“ dobyli rockový svět. Ačkoliv během této impozantní dráhy prošla sestava skupiny Motörhead řadou změn, u jejího kormidla stál vždy pevně Lemmy.
Lemmy Kilmister se narodil ve městě Stoke-on-Trent. Prošel skupinami Rocking Vicars, Opal Butterflies a Hawkwind, načež založil svoji vlastní skupinu, Motörhead. Tato skupina působí na hudební scéně už přes třicet let. V současné době žije Lemmy v Los Angeles, kousek od klubu Rainbow, nejstaršího rockového podniku v Hollywoodu.

Zdroj životopisu: www.bbart.cz