Jiří Lamberk

česká, 1948

Nahrávám...

Životopis

MUDr.Jiří Lamberk (10. března 1948, Praha), lékař a spisovatel

Rodina jeho otce pochází z hanáckého Přerovska. Během studií na SVVŠ Velvarská, Praha 6 zkouší první literární krůčky v „ Divadélku v suterénu“ při Ústředním domě armády v Dejvicích - Autorské divadlo Jana Cimického a Jiřího Lamberka. Písničky, poezie, kabaret. Studia na lékařské fakultě UK v Praze ukončil v roce 1972. Krátce pracoval v nemocnici Český Brod . Od roku 1976 žije v USA kde působí jako anesteziolog v Miami na Floridě. Vybudoval si tam úspěšnou kariéru v University Of Miami/Jackson Memorial Hospital.
V současnosti působí v Memorial Hospital Hollywood, Florida a navíc jako docent vyučuje na Nova University Fort Lauderdale , Florida. Výrazná osobnost v „American Czech-Slovak Cultural Club“.

Literární tvorba
Můj dědeček Jakub Lasch - židovské povídky z moravského venkova, sepsal otec spisovatele ing. Karel Lamberk . Po smrti otce vydává v roce 2001 tyto postřehy Jiří Lamberk jako spoluautor a přitom poslední povídky jsou již jeho vlastním dílem. Miamské příběhy, spoluautor Martin Hořínek vydáno 2002,Nemocnice na kraji Miami spoluautoři Ondřej Pýcha, Martin Hořínek vydáno 2005. Návraty : Nemocnice na kraji Miami , vydáno 2007, Rozverné dny miamského lékaře , vydáno 2009

Zdroj životopisu: Boris Kratochvíl, wikipedie.cz

Populární autoři:

Jules Verne

1828 - 1905