Gene Simmons

americká, 1949 statistiky

Nahrávám...

Životopis

Gene Simmons (vlastním jménem Chajim Witz) je americký baskytarista, zpěvák a zakládající člen hard rockové skupiny Kiss. Z koncertů je známý kostýmem démona, pliváním ohně, zvracením umělé krve a vyplazováním jazyku.

Narodil se v rodině maďarských Židů, kteří přežili Holokaust. V roce 1957 se se svou matkou přesunul do New Yorku. Poté své jméno změnil na Gene Klein (Klein je jméno po matce) a na konci 60. let ho změnil na Gene Simmons. Jeho první skupinou byla Lynx, která se později přejmenovala na The Missing Links; tuto skupinu pak rozpustil a založil skupinu Long Island Sounds. Poté navštěvoval Sullivan County Community College a působil ve skupině Bullfrog Beer. Na začátku 70. let s Stanleyem Eisenem (dnes známý jako Paul Stanley) založil skupinu Wicked Lester, která nahrála jedno album, které však nebylo vydáno.

Nespokojeni se zvukem kapely hledali jiné muzikanty a nakonec vzali bubeníka Petera Criscuolu a kytaristu Paula Frehleyeho (dnes známí jako Peter Criss a Ace Frehley), čímž položili základ Kiss.

Populární autoři:

Karel Čapek

1890 - 1938