Brian Michael Bendis

americká, 1967

Nahrávám...

Životopis

Brian Michael Bendis přišel do Marvel Comics poté, co si získal velké uznání za oblíbený nezávislý komiks Powers. Brzy se stal klíčovým hybatelem za nesmírně populární marvelovskou řadou komiksů Ultimate. Díky práci na sérii Ultimate Spiderman se Bendis stal snad nejžádanějším komiksovým scenáristou vůbec a následně se jeho vliv projevil i v mnoha dalších komiksech série Ultimate – včetně Ultimate X-Men a Ultimate Fantastic Four. V klasické řadě Marvel Universe převzal Bendis daredevilovskou štafetu po Kevinu Smithovi a Davidu Mackovi a pustil se do dnes již legendární mnohaleté spolupráce s kreslířem Alexem Maleevem. V postavě Jessiky Jonesové stvořil Brian jednu z nejúžasnějších nových postav v novodobých dějinách Marvelu – její příběhy vycházejí pod hlavičkou MAX v komiksu Alias a od něj odvozeného The Pulse. Dnes Bendis píše nejpopulárnější současný pravidelně vycházející komiks New Avengers. Mezi jeho dalšími marvelovskými počiny je třeba zmínit ohromně populární limitovanou sérii House of M, Halo: Uprising a New Avengers: Illuminati. Patří k úzké skupině autorů, která dnes nejvíc utváří podobu Marvel Universe.
Po přesunu z Bulharska do Spojených států v roce 1994 trvalo Alexi Maleevovi pouhé tři roky, než získal prestižní Cenu Russe Manninga pro největší nový talent. Po krátkém intermezzu s The Crow převzal Maleev v DC Comics ikonického hrdinu Supermana v crossoveru s Predatorem a podílel se také na titulu Batman: No Man’s Land. Poprvé s Brianem Michaelem Bendisem pracoval na komiksu Sam & Twitch pro Image Comics, který líčí činy dvou detektivů sledujících záhadného hrdinu Spawna. V roce 2001 Maleev znovu spojil s Bendisem síly na Daredevilovi. Jejich původní synopse udala tón a rozvinula se ve slavnou spolupráci na celé sérii, v níž se pustili do zkoumání reálných psychologických vlivů kariéry Matta Murdocka coby maskovaného bojovníka se zločinem. Maleevova smělá kresba ve spojení s Bendisovými realistickými scénáři oběma v roce 2003 vynesla kýženou Eisnerovu cenu za nejlepší dlouhodobou sérii. Po Daredevilovi ilustroval Maleev pilotní sešit New Avengers: Illuminati a Halo: Uprising. Na obou spolupracoval s Bendisem.
Fanoušci Daredevila se se stylem Davida Macka setkali poprvé, když nakreslil obálky k legendární sérii „Parts of a Hole“, k níž psal i scénář. Pár let po spolupráci s tehdy novým daredevilovským scenáristou Brianem Michaelem Bendisem na synopsi série Probuď se, se Mack vrátil k příběhu Echo: Vision Quest, v němž čtenářům vrací jedinečnou postavu, kterou vytvořil v „Part sof a Hole“. Asi nejvíc Macka proslavila série Kabuki, vydaná pod marvelovskou hlavičkou Icon. Byl několikrát nominován na Eisnerovu a Kirbyho cenu a na cenu Harvey.

Zdroj životopisu: bbart.cz