Totální rauš – Drogy ve třetí říši

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Strhující jako thriller – první komplexní studie drogové problematiky ve třetí říši. Když Němci v roce 1940 vtrhli do Francie, měli vojáci wehrmachtu k dispozici třicet pět milionů dávek pervitinu. Látka – dnes mezinárodně známá jako meth – byla tehdy k dostání v každé lékárně. Droga měla umožnit tzv. bleskovou válku a stala se běžnou součástí výbavy vojáků. Dokonce i údajný abstinent Hitler se rád uchyloval k farmaceutickým stimulantům. V době, kdy nařídil poslední ofenzivu v zimě roku 1944, nebyl čistý ani jeden den. Jeho osobní lékař Theo Morell jej zásoboval všemi druhy léků, hormonů i tvrdých drog. Pouze v tomto stavu mohl vůdce vydržet tak dlouho. Ohler prošel všechny materiály k tématu, hovořil s pamětníky, vojenskými historiky i lékaři. Na knize se podílel přední historik Hans Mommsen, který také napsal doslov....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/296746/totalni-raus-drogy-ve-treti-risi-ZVc-296746.jpg 4.4169
Žánr
Válečné, Literatura naučná, Historie
Vydáno · Host
Orig. název

Der totaleRausch – Drogen im Dritten Reich · 2015

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Hitlerovi narkomani (TV film)
Dokumentární / Historický
Francie, 2015, 52 min
Režie: François Pomès
https://www.csfd.cz/film/667957-hitlerovi-narkomani/galerie/?type=1

Obsah
Stály za úspěchy bleskové války na západní frontě skutečně drogy? Velitelé i vojáci Třetí říše na počátku války udivovali svět téměř nadlidskými výkony. Podnikali rychlé přesuny, při kterých uháněli vpřed bez přestávky i několik dnů. Podivuhodná blesková válka byla podpořena miliony tablet pervitinu, chemické látky, kterou pro povzbuzení brali nejen vojáci wehrmachtu, ale i běžní Němci, jimž nahrazovala kávu. Závislost a abstinenční příznaky nebyly na pořadu dne, zázračná pilulka měla pomoci vyhrát válku, to bylo to hlavní. Fascinující příběh metamfetaminů jako drogy utvářející dokonalého vojáka, schopného několik dnů nespat a perfektně plnit úkoly. A jaký vztah k lékům měl sám Hitler?(Česká televize) (Ladislav73)


V knize je zmíněno MILO Olomouc, které Morell dostal od Hitlera a vyráběl v něm potravinářské produkty a farmaka. Sdílím k tomu odkaz na článek, který se tím detailněji zabývá:
https://olomouc.idnes.cz/olomouc-adolf-hitler-drogy-hormony-vitaminy-theodor-morell-milo-adolf-heikorn-ukrajina-char-ich-/olomouc-zpravy.aspx?c=A170306_2310406_olomouc-zpravy_mip (Lector)