Obyčejný muž

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hotel Rwanda. Svědectví o masakru zpodobněném ve filmu. V knize Obyčejný muž, která se stala předlohou slavného filmu Hotel Rwanda, Paul Rusesabagina vypráví svůj životní příběh. Popisuje dětství na malé farmě, život chlapce z kmenově smíšeného manželství v zemi neustále zmítané kmenovým a politickým násilím. Dozvídáme se o jeho pozoruhodné kariéře, která ho vynesla až na místo ředitele luxusního hotelu Mille Collines, kde se seznámil s řadou významných a vlivných lidí. Provází nás osudovými dny z jara roku 1994, kdy se díky své odvaze a výjimečným vyjednávacím schopnostem stal poslední záchranou pro stovky zoufalých mužů a žen prchajících před peklem běsnící genocidy. Velmi živě popisuje pocity bezmoci a vzteku z nečinnosti mezinárodního společenství, zoufalství, které ho zachvacovalo, když musel přihlížet, jak umírají jeho nejbližší. Po ukončení násilností nedokázal v zemi zůstat. Spolu se svou rodinou se přestěhoval do Belgie, kde si začal budovat nový život. Kniha Obyčejný muž je dramatická a navýsost dojemná, i když překvapivě střízlivě podaná zpověď prostého člověka, který se řízením osudu a svým pevným charakterem stal skutečným hrdinou naší doby....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69512/big_obycejny-muz-n3V-69512.PNG 4.664
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné

Vydáno: , Jota
Originální název:

An Ordinary Man: An Autobiography, 2005


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (6)

Kniha Obyčejný muž - autentické svědectví Paula Rusesabaginy o rwandské genocidě - vyšlo až dva roky po uvedení snímku Hotel Rwanda. (vhojta)


Paul Rusesabagina a jeho manželka Tatiana se kvůli natáčení vrátili do Rwandy. Na letišti je bouřlivě přivítalo několik lidí. (vhojta)


Ve Rwandě zemřelo přibližně osm set tisíc až milion lidí. To je přibližně osm tisíc mrtvých denně. Víc než pět mrtvých za minutu. (vhojta)


Paul Rusesabagina zachránil celkem 1268 lidí. To je přibližně tolik, kolik během krvelačných měsíců zemřelo za čtyři hodiny. (vhojta)


Autor a autentický svědek Paul Rusesabagina je mimo jiné držitelem Prezidentské medaile svobody a Ceny míru Národního muzea občanských práv za rok 2005. Toto ocenění je samozřejmě úzce spjato s jeho činy a knihou Obyčejný muž. (vhojta)


Na díle Obyčejný muž spolu s Paulem Rusesabaginou spolupracoval novinář Tom Zoellner, americký spisovatel a žurnalista. (vhojta)