Mystický Kipper - Kniha a 36 vykládacích karet zajímavosti

Mystický Kipper - Kniha a 36 vykládacích karet
https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65108/mysticky-kipper-kniha-a-vykladacich-karet-65108.jpg 5 3 3

Tyto vykládací karty vznikly kolem roku 1900 a patří k jedněm z nejoblíbenějších, mimo jiné i díky tomu, že mnoho z nich zobrazuje osoby. Regula E. Fiechter, autorka oblíbeného souboru Mystická Lenormand, nyní předkládá milovníkům karet další klenot Mystický Kipper. Výtvarník Urban Trösch svou jedinečnou malířskou technikou dodal vyobrazením na kartách mimořádnou sílu a výmluvnost. Všech třicet šest karet je podrobně popsáno a vysvětleno v přiložené knížce. Každá z nich je také interpretována jako denní karta a nechybí ani různé způsoby vykládání včetně kombinací karet. A nebyl by to Mystický Kipper, kdyby zde nebyli přítomni elfové, přírodní duchové, andělé a pohádkové bytosti.... celý text

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Synergie
Originální název:

Mystisches Kipper


více info...

Zajímavosti (2)

Jiná teorie původu názvu „KIPPER“:
"Kipper und Wipper" [doslova: něco jako nakláněči a kývači:-)] byli v 17. století výkupčí ušlechtilých kovů, kteří používali podvodné metody (naklápění a kývání váhy). První roky třicetileté války byly také označovány jako "Kipper- und Wipperzeit" [=čas K. a W.] - v té době vládl velký nedostatek peněz a stříbra, pročež panovníci nařídili, aby byly plnohodnotné mince roztaveny spolu s mědí a znovu vyraženy. Tyto mince byly nazývány "Kippermünzen". Je možné, že vykládání Kipper karet bylo nějak spojeno s K.+W. [s těmi nakláněči vah] a karty proto dostaly jejich jméno. (Varvara)


Karty Kipper vznikly zřejmě kolem roku 1900, i když některé prameny uvádějí, že mohly být známy už v době třicetileté války - kolem roku 1620. Používali je převážně prostí lidé. Podle druhé domněnky je vytvořila věštkyně z Berlína Susanne Kipper. (Varvara)