Mnich

kniha od:


Koupit

První a také jediný román, který z rozsáhlé tvorby anglického spisovatele a dramatika vstoupil do literárních dějin. Autor totiž v tomto díle přináší do romantické literatury vůbec a zejména pak do hrůzostrašného žánru anglického gotického románu v postavě mnicha novou problematiku tragédie duše. Příběh vypráví o mnichovi, který neodolá svodům Satanovým, propadne neřestným vášním tělesného chtíče a pod maskou ctihodnosti kupí pomocí kouzel jeden zločin na druhý, přičemž současně prožívá i duševní utrpení nad scestnou vášní přemáhající ctnostná předsevzetí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263057/big_mnich-hRW-263057.jpg 4.1120
Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Alpress
Originální název:

The Monk, 1796


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

Prvé vydanie Mnícha spôsobilo v Anglicku obrovský škandál, pretože autor sa otvorene opovážil písať o rozporoch, o ktorých literatúra dovtedy mlčala, alebo ich len decentne naznačovala. Lewis opisuje ľúbostné vášne mnícha Ambrosia nepokryte, čo jeho súčasníci považovali za nemorálne. Preto musel dielo prepracovať. (smazenaryba)


Autor román napísal keď mal 19 rokov. (smazenaryba)


Filmová verze vznikla v roce 2011, a to ve španělsko-francouzské koprodukci. Hlavní role se ujal Vincent Cassel. (milamarus)