Mirgorod

od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha se jmenuje podle toho, že se její příběhy odehrávají v malém ukrajinském městečku Mirgorod (ukrajinsky Myrhorod) nebo v jeho nejbližším okolí. Je napsána na rozhraní romantismu a realismu a Gogol sám jí označil jako pokračování svého úspěšného dvoudílného cyklu humorně i strašidelně laděných povídek a pohádek z Ukrajiny Večery na samotě u Dikaňky (1831–1832), jednotlivé příběhy však zde nevypráví fiktivní vypravěč, ale sám autor....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/3451/mirgorod-3451.jpg 4.28
Orig. název:

Миргород (1835)

Žánr:
Literatura světová, Novely
Vydáno:, Stanislav Minařík
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

První filmové adaptace se dílo dočkalo již roku 1909 a to pod vedením Vasilije Gončarova. Jednalo se o němý film. (Vlčice7)


Kniha je napsána na rozhraní romantismu a realismu a Gogol sám jí označil jako pokračování svého úspěšného dvoudílného cyklu humorně i strašidelně laděných povídek a pohádek z Ukrajiny Večery na samotě u Dikaňky (1831–1832, Вечера на хуторе близ Диканьки), jednotlivé příběhy však zde nevypráví fiktivní vypravěč, ale sám autor. (zdroj: cs.wikipedia.org) (Vlčice7)


Kniha se jmenuje podle toho, že se její příběhy odehrávají v malém ukrajinském městečku Mirgorod (ukrajinsky Myrhorod) nebo v jeho nejbližším okolí. (zdroj: cs.wikipedia.org) (Vlčice7)