Maják na konci světa

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ze seriálu dobrodružných a fantastických Vernových knih je tento příběh o statečném strážci argentinského majáku jeden z nejpravděpodobnějších. Tři muži, Vasquez, Felipe a Moriz jsou ponecháni jako strážci nového majáku na malém Státním ostrově (Isla de los Estados) v Atlantickém oceánu asi dvě stě kilometrů severovýchodně od Hornova mysu s tím, že budou za tři měsíce vystřídáni. Ostrov má však bohužel ještě jiné obyvatele, a to bandu pirátů vedenou mužem jménem Kongre, kteří si z ostrova udělali skrýš pro svou naloupenou kořist. Piráti Felipeho a Morize zavraždí, zmocní se majáku a Vasquez je nucen prchnout do nitra ostrova. Brzy kvůli nefunkčnosti majáku ztroskotá u ostrova loď, ze které se jako jediný zachrání vrchní kormidelník John Davis. Vasquez se s ním domluví, že se společně pirátům pomstí... Edice Podivuhodné cesty, svazek 10. Původní ilustrace George Rouxe. Mapky nakreslil Jaromír Vraštil....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44621/majak-na-konci-sveta-44621.jpg 3.8125
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné

Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy
Originální název:

Le phare du bout du monde, 1905


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Podle knihy byl roku 1971 natočen americký film režiséra Kevina Billingtona The Light at the Edge of the World (Maják na konci světa) s Kirkem Douglasem a Yulem Brynnerem v hlavních rolích. (Luccy78)


Verne rozepsal tento román roku 1901 a příležitostně na něm pracoval až do roku 1903. Nakladatel Hetzel projevil o jeho vydání zájem těsně před autorovou smrtí roku 1905, takže se Verne za svého života vydání nedočkal a ani nestihl knihu k vydání zcela připravit. Tyto práce dokončil po otcově smrti až jeho syn Michel, který rukopis také částečně upravil. Podle mnohých odborníků nejsou tyto úpravy nijak zásadní, a proto je někdy Maják na konci světa považován za poslední autentické Vernovo dílo. Přesto jde o první Vernův román, který byl do cyklu Podivuhodné cesty zařazen až jeho synem. (Metal Messiah)