Obležení zajímavosti

Obležení
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167579/oblezeni-167579.jpg 4 23 23

Čtyři soví kamarádi Soren, Gylfie, Šerozrak a Hrabík se na svém dobrodružném putování dostali až ke svému cíli: na Velký húlský strom, kde žije legendární rytířský řád – soví strážci, kteří pomáhají nastolovat právo a pořádek v sovích královstvích. Proti těmto obráncům dobra se však shromažďují síly zla, v jejichž řadách se ocitl i Sorenův bratr Klud. Tito fanatičtí soví vojáci, kteří si říkají Čistí, vytáhnou do otevřeného boje: oblehnou Velký húlský strom, takže jeho obyvatele čeká těžký boj nejen za své ideály, ale i holý život. Sorena však čeká něco ještě děsivějšího než pouhý boj: Rada starších ho pověří úkolem vrátit se na místo, o němž přísahal, že je už nikdy nechce spatřit. Do Akademie svaté Aegolie, kam ho jako mládě odvlekli únosci. Tentokrát se vydává do kamenných zdí soví školy se svými přáteli jako špeh, aby nepozorovaně odhalil kořeny zla, které se odsud šíří. A pokud má být v sovích královstvích nastolen mír, musí se s tímto tajemstvím a se zdravou kůží zase vrátit k Sovím strážcům... -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

The Siege , 2010


více info...

Zajímavosti (3)

Jediná kniha ze série, která má v českém vydání původní artwork na přebalu. Předchozí tři knihy použily obrázky z filmu, další knihy nevyšly. (vojtaruzek)


Při samotném obléhání jsou motivační proslovy Ezylryba inspirované proslovy Winstona Churchilla při Bitvě o Británii, jak sama autorka v knize potvrdila. (vojtaruzek)


Celá série má celkem 15 dílů +2 doplňující. (vojtaruzek)


Štítky knihy

fantasy pro děti sovy

Autorovy další knížky

Kathryn Lasky
americká, 1944
2010  86%V zajetí
2011  89%Cesta
2011  80%Záchrana
2012  88%Obležení