Obležení

od:


KoupitKoupit eknihu

Čtyři soví kamarádi Soren, Gylfie, Šerozrak a Hrabík se na svém dobrodružném putování dostali až ke svému cíli: na Velký húlský strom, kde žije legendární rytířský řád – soví strážci, kteří pomáhají nastolovat právo a pořádek v sovích královstvích. Proti těmto obráncům dobra se však shromažďují síly zla, v jejichž řadách se ocitl i Sorenův bratr Klud. Tito fanatičtí soví vojáci, kteří si říkají Čistí, vytáhnou do otevřeného boje: oblehnou Velký húlský strom, takže jeho obyvatele čeká těžký boj nejen za své ideály, ale i holý život. Sorena však čeká něco ještě děsivějšího než pouhý boj: Rada starších ho pověří úkolem vrátit se na místo, o němž přísahal, že je už nikdy nechce spatřit. Do Akademie svaté Aegolie, kam ho jako mládě odvlekli únosci. Tentokrát se vydává do kamenných zdí soví školy se svými přáteli jako špeh, aby nepozorovaně odhalil kořeny zla, které se odsud šíří. A pokud má být v sovích královstvích nastolen mír, musí se s tímto tajemstvím a se zdravou kůží zase vrátit k Sovím strážcům......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167579/oblezeni-167579.jpg 4.415
Série:

Legenda o sovích strážcích (4.)

Orig. název:

The Siege (2010)

Žánr:
Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

Jediná kniha ze série, která má v českém vydání původní artwork na přebalu. Předchozí tři knihy použily obrázky z filmu, další knihy nevyšly. (vojtaruzek)


Při samotném obléhání jsou motivační proslovy Ezylryba inspirované proslovy Winstona Churchilla při Bitvě o Británii, jak sama autorka v knize potvrdila. (vojtaruzek)


Celá série má celkem 15 dílů +2 doplňující. (vojtaruzek)


Štítky

sovy

Autor a jeho další knihy

Kathryn Lasky

Kathryn Lasky
americká, 1944

Uživatelé mají knihu

v Přečtených26x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených2x
v Knihotéce9x
v Chystám se číst14x
v Chci si koupit7x