Ďáblova dílna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Největší padělatelská operace všech dob Autobiografický příběh muže, který jako vězeň několika nacistických koncentračních táborů byl donucen vyrábět padělky peněz pro Německo. Autobiografické vzpomínky A. Burgera, vězně nacistických koncentračních táborů. Autor byl vyučený sazeč. V roce 1942 byl odvlečen se svou ženou ze Žiliny do koncentračního tábora Osvětim. V první části vzpomínek popisuje otřesné poměry a život v Osvětimi a Březince i různé způsoby likvidace vězňů. Jeho žena v táboře zahynula, kdežto A. Burger byl jako knihtiskař a sazeč převezen do Sachsenhausenu, kde byl nucen pracovat v nacistické padělatelské dílně. Zde vznikly padělky liber v mnohamilionové hodnotě, padělky známek i jiných dokumentů. Z tohoto tábora vedla cesta padělatelské skupiny přes Mauthausen až do Ebensee, kde se dočkali osvobození. Po válce byly padělky vyloveny z jezera Toplitz-see, kde je nacisté ukryli....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13767/big_dablova-dilna-ton-13767.jpg 4.275
Žánr:
Romány, Válečné, Literatura česká

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Des Teufels Werkstatt, 1945


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

Příběh se dostal i na filmové plátno, a sice v roce 2007. Má ho na svědomí rakouský scénárista a režisér Stefan Ruzowitzky. - http://www.csfd.cz/film/230238-dablova-dilna/prehled/ (milamarus)


Rozhovor s A. B. z roku 2008 najdete na http://technet.idnes.cz/vyrobil-miliony-falesnych-penez-rozhovor-s-nejvetsim-padelatelem-vsech-dob-1vg-/tec_technika.aspx?c=A080522_124317_tec_technika_kuz (milamarus)


Na konci 80.let u náš vyšli nový peníze. Vyšla sto koruna s portretem Klementa Gotwalda. Typografem byl právě Adolf Burger. Vyslílali to soudobé televizní noviny pokud si pamatuji.takže prosím o pravdu nebo o vyvrácení (maryzka)