Mr.Elmo - Profil

Poslat zprávu

Lenka Židoňová (1995, žena) · Jihočeský kraj

Aktivní: včera v 16:50 offline (poprvé: 31.07.2012)

211 bodů (přidáno 4 autorů a 18 knih)

Získané palce za komentáře: 44, udělené: 21

Právě čtené knihy

Školák Kaja Mařík, 1. díl
06.02.2018
Školák Kaja Mařík, 1. díl 1990, F. Háj

Kdo jsem

Jsem..

..studentka na Jihočeské univerzitě.

..flegmatik.

..milovník zvířat.

..trpělivá a tvořivá.

..křehké stvoření, co poslouchá metal a nosí glády i k věcem, ke kterým se nehodí..

..magor, kterej nechodí do kadeřnictví, aby mu nezkrátily vlasy víc jak o 1 cm.

..náladová.

..introvert.

..těstovinožrout a kafepij.

..KNIHOMOL!


V poslední době poslouchám : Alter Bridge, Ensiferum, Amon Amarth, Avantasia, Eluveitie, Powewolf, Gentle Storm, Tenacious D, Northland


 

For the Horde!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Profil na ČSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/325647-mr-elmo/


Čtenářská výzva 2016


1. Kniha začínající stejným písmenem jako tvé křestní jméno

Losí hovno 

Na tuto knihu jsem narazila v knihkupectví a samozřejmě mě zaujal její název. Když jsem si posléze uvědomila, že by se hodila i do výzvy, tak jsem si ji půjčila. Je to knížka založená na na vtipných a zcela absurdních momentech. Lidi, co se dobrovolně vrhnou do hoven, nebo tank využitý k vyřešení sousedských vztahů... přesto to je podané tak, že si člověk neřekne, že je to slátanina, ale od srdce se zasměje. :) Zatím ale nevím, zda se vrhnu do dalších knih, které vyšli krátce po první. 2. Kniha poprvé vydaná v roce 2016

Hilda

Knih, které by splňovali tuto kategorii, jsem přečetla více, tak jsem jednoduše vybrala jednu z nich. Ráda čtu nové knihy, a tak pro mě tato výzva výzvou nebyla. 

Hilda je moje největší komiksová hrdinka, jelikož jsem zatím moc komiksů nepřečetla, a já si ji zamilovala. Už mám v knihovně zarezervované pokračování. 


3. Kniha z žebříčku 100 nejlépe hodnocených knih

Střet králů

Tato kategorie pro mě také nebyla výzvou, jelikož jsem tuto sérii měla rozečtenou. Myslím, že k této knize není potřeba co dodávat. Celá série knih i seriál je srdcovka. 


4. Kniha napsaná nebo inspirovaná skutečností

Dívka, která zvítězila nad IS

Tato kategorie pro mě byla už výzvou větší a dlouho jsem nevěděla, co bych si přečetla. Jelikož je mým nejoblíbenějším žánrem fantasy, toto je pro mě téměř pravý opak. Nakonec jsem dostala tuto knihu k narozeninám a výběr byl vyřešen. Kniha mě celkem bavila, ale myslím, že účelem této knihy je hlavně pochopení, fakta. Kniha předává životní příběh Jezídky, která se stala zajatkyní IS a podařilo se jí utéct.


5. Kniha, která byla přeložena do angličtiny

Čarodějův klobouk

Tento díl mumínků jsem si koupila ve slevě v knihkupectví protože se mi vždy líbil seriál - protože byl prostě jiný (se severským nádechem), než jiné pohádky. Nejvíce se mi líbí výchovný paradox. Většina dětských knih je psaná tak, aby vychovávala děti, hlavní hrdina udělá nějakou chybu, pak zjistí, že je to bylo špatně, napraví to. Tady se s tím téměř nesetkáme a skoro vše, co někdo dělá je v pořádku a je to spíš naopak podporováno. (Malý mumínek řekne mamince, že jde pryč a že neví kdy se vrátí, třeba až za několik dní, že to bude nebezpečné. Maminka mu v tom posléze cestu nezakáže, ale připraví chlebíčky na cestu). 


6. Kniha, která má méně než 200 stran

Kometa

Nevím kdo vymyslel tuto výzvu... opravdu to pro někoho může být problém?? 

Po Čarodějově klobouku jsem sáhla po dalším dílu, protože mumínci jsou skvělí. 


7. Kniha, která byla zfilmovaná

Howlův putující zámek

Další lehká kategorie, do které bych mohla zahrnout více mých přečtených knih. 

Tuto knihu jsem přečetla jako doplnění k mému oblíbenému japonskému filmu Cesta do fantazie, kterému byla kniha předlohou. Kniha je sice jiná, ale taky úžasná. 


8. Kniha, která má více než 400 stran

Fangirl

Za rok 2016 jsem přečetla i objemnější knihy než Fangirl. Nejvíce to bylo asi cca 1300 stran, takže bych dokázala splnit i výzvu 3x "těžší". 

Tato kniha se četla sama.. Moje první setkání s R. Rowell, ale určitě ne poslední. 


9. Kniha od veřejně známé osobnosti (ne spisovatele)

Pes přítel člověka

Tahle kategorie pro mě byl alespoň trochu větší oříšek. Nakonec jsem sáhla po knize, kterou máme doma v knihovně a věnuje se výchově psů. Kniha byla zajímavá, ale je to jedna z mála knih, co víc bere, než dává. Všude je jen kritika majitelů psů, vyčtena hromada věcí, co majitelé nesmí dělat, ale už nikde není napsáno, jak to udělat mají. Desenský kritizuje, že si lidé hledají info na internetu, kde jsou ohledně výchovy psů bludy. Když nás však on sám o žádné rady neobohatí, nezbude nám nic jiného. 


10. Kniha povídek

Čarodějovo doupě

Ani nevím , jak jsem k této knize přišla, ale nejspíš bych se k ní nebýt výzvy nedostala. Povídky si nepamatuji až na jednu (Čínský hlavolam), kterou napsal John Wyndham. 


11. Kniha od českého autora

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

U českých knih to mám stejně jako s filmy. Nevyhledávám je. Tato kniha byla celkem dobrá a MOŽNÁ si někdy přečtu ještě nějakou českou novinku. MOŽNÁ! :D


12. Kniha od autora píšícího pod pseudonymem

Zákeřná nemocnice

Tuto sérii jsem měla a pořád mám rozečtenou. (13. dílů) Takže opět žádná výzva. Série je zajímavá, ale opravdu hodně mě nebaví věčné opakování různých frází a děje.. Když už jsem ale za půlkou a knihy jsou takové jednohubky, už sérii dočtu. Do série jsem se pustila díky filmu, který byl natočen podle prvních tří dílů. 


13. Kniha autora oceněného Nobelovou cenou

Nebeský fotbal a jiné povídky

Tato kategorie mi dala zabrat nejvíce. Myslela jsem dokonce, že výzvu nedokončím kvůli této kategorii. Nakonec jsem se kolem Vánoc rozhodla výzvu dokončit. Když jsem procházela vhodné autory, jako jediný mi padl do oka B. Shaw díky Pygmaliónu. Nijak zvlášť mě to neoslovilo, ale byla to cesta nejmenšího odporu. :D


14. Kniha přečtená za jediný den

Sojčák

Komiks, který navíc nemá ani slova... Splnila bych i výzvu do 10 minut... :D S tím "přečtená" by se dalo polemizovat, když neobsahovala slova, ale nakonec jsem se rozhodla, protože je to výzva pro mě samou, že stačí že jsem si přečetla nadpis a jméno autora. :D 


15. Kniha s číslem v názvu

První

Série, kterou jsem si prostě chtěla přečíst kvůli těm šatům na obálce. :D Až po přečtení třetího dílu jsem si uvědomila, že se mi hodí do výzvy. Jinak je to takový ten typ knihy pro zamilované puberťačky, nic složitého, ale mě to neurazilo. 


16. Oblíbená kniha tvého dětství

Heidi na cestách

První díl o Heidi mám doma. Ten jsem ale četla již dřív a nechtělo se mi do něho znovu, tak jsem si půjčila díl jiný, který jsem také jako malá četla. Nejhezčí jsou obrázky. Na první díl to zdaleka nemá, ale ani ten dějem zvlášť nevynikal. 


17. Kniha doporučená kamarádem

Cesta králů

Nemám moc kamarádů, co hodně čte. A těch pár jsem se nechtěla ptát, zda mi něco doporučí, kvůli nějaké výzvě. Jednoho dne mi napsal uživatel Highlander, kterého jsem do té doby neznala, a doporučil mi tuto knihu. Myslím si, že jsme teď i něco jako kamarádi.. :D a jsem mu vážně vděčná, protože mě přivedl k něčemu úžasnému. Tímto tuto knihu doporučuji sama všem, kdo ji nečetl. 


18. Kniha o přátelství

Anna ze Zeleného domu

Další "nevýzva", protože taková kniha je každá druhá... 

Ke knize jsem se dostala díky knižní soutěži (už nevím, co to přesně bylo). Podle obrázků se mělo uhádnout, co je to za knihu a Annu jsem neznala, tak jsem si ji našla a zaujala mě. 


19. Populárně naučná kniha

Bible pro ty, kdo už nejsou děti

Tato oblast výzva byla. Nakonec jsem ji splnila díky škole. Knihu jsme měli přečíst v rámci jednoho předmětu na VŠ. (Vyučující je zároveň autorkou knihy). 


20. Kniha od autora mladšího 30 let

100 přání

U této oblasti jsem také chvilku tápala. Když si knihu vybavím zpětně, mám spíše negativní vzpomínky. Z knihy prostě sálala nevyspělost autorky a bylo tam hodně nedomyšlených věcí.