Zvítězí láska mezi nepřáteli?

recenze

Dcera kostí a dýmu (2012) / klarinka9974
Zvítězí láska mezi nepřáteli?
Karou je nadaná, krásná a tak trochu záhadná sedmnáctiletá studentka na pražské umělecké škole. To nejpodivnější o ní netuší ani její nejlepší kamarádka Zuzana. Modré vlasy si nemusí barvit, jsou takové odjakživa. Ráda kreslí chiméry, fantastické bytosti, a nikdo neví, že tato magická stvoření jsou ve skutečnosti její rodina. Hovoří mnoha jazyky, ovládá však i takové, kterými běžní smrtelníci nemluví. Na obou dlaních má záhadné tetování očí, z kterých občas vychází nadpřirozená síla.

Do Prahy přichází a odchází za svým zvláštním posláním skrze tajemný portál, který otevírá žena s tělem hada. Na cestách po celém světě, kam ji posílá mocný Brimstone kupovat lidské zuby, si Karou všimne, že na portálech se objevují vypálené otisky ruky, které tam zanechává podivná okřídlená bytost. V Marrákeši se poprvé setká s tím, kdo stojí na opačné straně: s andělem. Díky krásnému Akivovi se o sobě dozvídá šokující a bolestnou pravdu. Jenže seraf a chiméra se do sebe zamilují i přesto, že jejich láska již jednou rozpoutala válku mezi světy.

Začátek knihy mě moc neoslovil, chtěla jsem po pár kapitolách knihu zavřít a začít číst jinou, ale stále jsem doufala že se dostanu ke kapitolám kde mě kniha osloví a já v ní budu s nadšením pokračovat. V jednom odstavci jsem si i myslela, že jsem si půjčila knihu o upírech které nemám ráda, občas mi i vadily jisté vulgární slova které se v knize vyskytují. I přesto že je autorka cizinka, děj knihy se odehrává v Praze, což je milé překvapení. Když se ve čtvrtce knihy začalo něco dít, kniha mě začala bavit a musela jsem ji dočíst dokonce. Pořád jsem měla otázku, kdo je Karou? Obyčejná dívka, nebo něco jiného, něco horšího? Když jsem se dostala k zajímavým kapitolám, rozhodla jsem se pokračovat, bohužel zajímavé to bylo až od prostředku knihy, takže jestli budete mít stejný pocit jako já, budete chtít knihu zavřít dřív než to dočtete, zkuste vydržet dokud vás to neosloví. Když jsem se dostávala k záhadám, k rozluštění hádanky kdo je Karou, začala jsem knihu číst s tím že na to musím přijít. V knize je spousty záhad a vy pak sami máte spousty otázek na které se dozvíte odpovědi až na konci. Knihu jsem tedy dočetla a abych pravdu řekla byla zajímavá a záhadná. Dostávala se mi odpověd na otázky. Knihu jsem zavřela s tím že jednou si půjčím druhý díl. Už jen proto že kniha končí s jistým očekáváním který se ale dozvíme v druhém díle. Za tuto knihu bych dala 3 hvězdičky, jen proto že začátek knihy je vlastně o ničem, ztrácíme se v ději ale i přesto si myslím že jistí nadšenci fantastických knih, si tuto knihu rádi přečtou a třeba je osloví víc než mě.

Komentáře (0)

kniha Dcera kostí a dýmu recenze