Zoufalá mise kvůli poprvé

recenze

Panna (2015) / Randy
Panna

Kniha Panna od Radhiky Sanghanniové vypráví o jednadvacetileté Ellie, která se trápí kvůli svému sexuálnímu životu, respektive spíše kvůli jeho neexistenci. Jednoduše řečeno, Ellie je stále panna a proto se cítí vykořeněná ze společnosti. Veškeré její snahy tedy směřují k tomu, jak se tohoto „problému“ zbavit. A jelikož při svých pokusech zažívá spoustu trapných chvilek, například když kousne svého partnera do ... ano, přesně tam, rozhodne se přistupovat k věci vědecky a dříve, než začne sexuálně experimentovat, vše podrobně probere s kamarádkou nebo s přítelem gayem, který má snad ještě méně zkušeností než ona sama. A pokud Ellie usoudí, že rada přátel nestačí, nastuduje si konkrétní postup třeba sledováním videa na pornostránkách.

Abych řekla pravdu, když se mi tato kniha dostala do ruky, dívala jsem se na ni trochu s rozpaky a rozhodně se nedá říct, že bych jí začala číst s nějakým velkým očekáváním. Ono také knihy, ve kterých nespokojené dívky řeší svoje panenství, nikdy nebyly mým šálkem kávy.
Když jsem knihu začala číst, musela jsem si občas dát minutku pauzu a vydýchat některé trapasy, které Ellie potkaly. Což ale svědčí o tom, jak dobře jsem se dokázala s hlavní hrdinkou ztotožnit, jak jsem si na jejím místě dokázala představit sebe samu. Líbilo se mi, jak vtipně uměla Ellie proměnit jednotlivé trapasy ve vtipné historky, jak si ze sebe uměla udělat srandu. Těšila jsem se, jakou další „pohromu“ bude Ellie řešit a jak se s tím vypořádá. Byla jsem zvědavá, jestli přijde s řešením, které jsem někdy ve svém životě použila i já, či zda mě překvapí nějakým nekonvenčním řešením. A litovala jsem, že jsem tuto knihu neměla k dispozici před pár lety, kdy jsem byla téměř ve stejném věku jako Ellie a kdy jsem řešila podobné problémy.

Tímto však nechci v žádném případě říci, že je tato kniha vhodná pouze pro dospívající dívky. Protože i když už máte toto období za sebou, věřím, že na něj rády s úsměvem zavzpomínáte. Takže za mě: Kniha mě příjemně překvapila a věřím, že se v ní každá čtenářka bez ohledu na věk alespoň trochu pozná.

Randy

Randy také napsal