Zlomené srdce

recenze

Zlomené srdce (2017) 5 z 5 / Jana77
Zlomené srdce

Nadšencům knih tohoto autora by tato novinka neměla uniknout. David Raker, soukromé očko, se opět pouští do pátrání po nezvěstné ženě, ale tentokrát se pouští do pátrání trochu hlouběji. Lynda Korinová byla v mládí herečkou v druhořadých hororových filmech, natočených manželem, známým režisérem Robertem Hosterlitzem. Jeho sláva na sklonku života nebyla tak blýskavá a zářivá, jako v dobách jeho mládí. Do posledních dnů v sobě ukrývá tajemství, které i po letech ohrožuje spoustu lidí, stejně jako jeho ženu Lyndu, která nyní zmizela.
Raker pátrá v soukromém životě herečky, ale stopy ho vedou i ke starým filmům jejího zesnulého manžela. Klasické horory, které by se daly nazvat propadáky, v sobě nesou odpověď na starý příběh, který neskončil dobře. A Raker se pouští po vybledlých stopách, naráží na krásnou Eletke Kerekesovou, zavražděnou v hotelovém pokoji a sám se ocitá ve smrtícím nebezpečí.
Jaký význam má jezero Calhoun pro stárnoucí herečku? A co znamená název Růžový kruh? Jde o scénář, který Hosterlitz již nedokončil, nebo jde o něco zcela jiného? Na vše padá prach minulosti, ale ani to nezabrání Rakerovi v hledání odpovědí a jeho smyslu pro spravedlnost.
Nejnovější dílo Tima Weavera nepostrádá nic, co jeho čtenáře tak baví na jeho knihách. Ale přece jen je trochu jiná. Je víc tajemná, víc záhadná a má v sobě o něco méně akčních scén, než jsou čtenáři zvyklí. Což jí rozhodně neubírá na atraktivitě, ba naopak. Na můj vkus je zde ale trochu víc informací, které pro samotný děj nejsou zas tolik důležité. Chvílemi jsem se cítila přehlcena zákulisím natáčení filmu, mnoho dat a odborných znalostí mě jednoduše nebavilo. Ale samotná zápletka, ta byla geniální a rozhodně překvapivá.
Po předchozí knize Němé oběti, která až příliš jde do hloubky soukromí samotného Davida Rakera, je Tim Weaver zpět v plné síle a snad je to můj pocit, ale Zlomené srdce zatím patří k nejlepším knihám, které jsem od něj přečetla.
Pokud máte rádi svět filmu, tajemství, vraždu, která je obestřena tajemstvím a velmi, velmi překvapivý konec, je tato kniha určena právě vám.