Zlo ve světě andělů

recenze

Plamen života (2012) / Maragad
Zlo ve světě andělů
„Každý z vás ví, že se vrátil Plamen života, a znáte důvody, které nás přinutily vyzvednout ho ze skrýše ze světa lidí: Padlý anděl ho vypátral, proto jsme ho přivedli opět sem, abychom ho mohli lépe chránit, společně s klíčem štěstí. Od včerejška jsou Unik s Unikou oba s Sefiře a pod naší ochranou.“ -Str. 237-

Zlo ve světě andělů
Ve světě andělů se vracíme o 15 let zpátky a sledujeme, jak se velmi mocný a překrásný anděl Unika rozhodla obětovat pro vyšší dobro. Unika podstoupí znovuzrození a rozdvojení, aby mohla být znovu narozena ve dvou tělech. Do jednoho dětského srdíčka se vloží Plamen života, toto dítě se pošle na zem a přenechá na výchovu lidským rodičům. Druhému dítěti se do srdce vloží Klíč štěstí a toto dítě zůstane na výchovu andělům. Vše musí probíhat v naprosté tajnosti, aby se o tom nedozvěděl padlý anděl Ophidiel, který se znovu pokouší získat moc nad světem lidí i nad světem andělů. O 15 let později se skupina tří kamarádů a jednoho profesora dozvídají, že jeden z nich je anděl a všichni musí jít do údolí Sefira, kde žijí andělé. Ophidiel má všude své špehy, zjistil jak to je s artefakty a rozhodl se, že je na čase vykonat pomstu a konečně získat moc pro sebe.

V knize Unika – Plamen života nás autorka E. J. Allibis seznamuje se zcela novým fiktivním světem andělů. Jde o originální dílo, kdy si vše autorka předělala pro svoji potřebu. Například postavení andělů - andělé síly, andělé jara, jsou to pro nás nové termíny, které neodpovídají skutečnosti. Celá andělská říše je promyšlená do posledního nejmenšího detailu a nechybí ani vysvětlení jakým způsobem je andělská říše propojena se světem lidí. A tady je možná kámen úrazu, v popisech. Autorka popisuje až moc a vůbec nenechává místo pro čtenářovu fantasii, navíc se může leckterý čtenář místy až nudit. Ale i přes spousty popisů je kniha celkem čtivá, a tak ji každý ještě rád dočte do konce. Postavy nejsou propracované moc do hloubky, ale u této knihy to asi nikdo ani nečekal. Jde spíše o poklidné čtení, kde už od začátku čtenář ví nebo aspoň tuší, kdo je záporná postava a kdo kladná, napětí tu také moc nečekejte a ani extrémní boje se v knize nevyskytují. Je to spíš kniha, nad kterou nemusíte moc přemýšlet, ale to rozhodně není na škodu. I takové knihy jsou potřeba a kdo by se rád nezasnil a nepřemístil se do překrásného údolí Sefira, kde by se proletěl s překrásnou Unikou a mocným Metatronem.

Můj osobní názor na knihu není úplně pozitivní, ale bohužel nejsem cílová skupina této knihy. Doporučila bych ji spíš mladším čtenářům, a to především dívkám. Je to příjemné fantasy čtení, které bych si dokázala představit číst někde v klidu na dece na dovolené. O autorce toho moc známo není, píše pod pseudonymem a víme jen, že je to Italka.

Zdroj recenze http://fantasy-maka.blogspot.cz/

Komentáře (0)

kniha Plamen života recenze