Zkusím celou sérii

recenze

Výjimeční lidé (2015) 3 z 5 / MedvedBrtnik
Výjimeční lidé

Protože jsem začala úplně mimo Entomologovým odkazem, zkusím celou sérii, jelikož musím říci, že ten mě bavil víc. Výjimeční lidé jsou vlastně popisem jakési morbidní bojovky či únikovky. Enzo je pro mě trochu pozitivně rozporuplná osoba, protože podle popisu jeho vzhledu působí dosti neohroženě, přičemž ve skutečnosti je vlastně tak trochu normální člověk, který se bojí ve chvílích, kdy by se nebál jen blázen :) Po dlouhé době to také byla detektivka, kde mi byl jasný pachatel dlouho před koncem, ale dost mi v tom pomohl právě zmíněný Entomologův odkaz, protože někteří hrdinové vystupovali nebo byli zmíněni právě v něm, tudíž jsem usoudila, že v tom pravděpodobně nejedou :) Skvělý, i když v závěru, kdy se člověk těší na celkové rozuzlení, trochu zdlouhavý, byl popis podzemních katakomb, ale na druhou stranu to, co lze považovat za lehce nudné popisy obecně, umí tento autor do příběhu vbudovat tak šikovně, že není problém si vše představit jako ve filmu. Trochu rušivě působí celková oslava Google a internetu vůbec - dnes se můžeme jen usmívat tomu, s jakým upřímným překvapením lidé ještě před pár lety zjišťovali, co vše lze na netu nalézt.
Mezi Mayovkami slabší kus, ale za přečtení stojí.