Za šapitom

recenze

Voda pre slony (2008) 5 z 5 / Norea
Voda pre slony

Aj Vás lákalo to tajomstvo záhadných klaunov, zvierat, hadích žien, vrhačov nožov a principála, ktorý sa schovávali za krásnym a krikľavým šapitó? Vždy ste nakúkali za postavy konajúce svoje čísla len, aby ste aspoň na chvíľku zbadali náčrtok ďalšej prezentácie tých obdivuhodných ľudí ba zbadali niečo čo nikdy neuvidíte priamo pred sebou? Prečo vlastne nás zaujíma to čo pre nás nikdy nemá vyjsť najavo? Bol vždy cirkus taký tajomný a skrývajúci sa za smiechom detí a samotného klauna? Aj Vy ste vždy chceli cukrovú vatu, lízanky a popcorn ako náhradu za nevypovedanú záhadu?
Ak áno, prečítajte si tento román plný odhalení. Staňte sa vyvoleným, ktorý sa smutným spôsobom dostal do kupé cirkusového vlaku, ktorý uháňa tmavou krajinou a ráno zastaví na mieste, kde bude pár mesiacov žiť a zarábať na živobytie.
Spoznávajte spôsob náročného života, ich tvrdé tréningy, hodiny kedy sa meníte na známe tváre, ktoré za šapitom žijú ťažké hodiny cestovateľskej formy života.
Odhalíte, koľko ľudí míňa peniaze na triky a ako sa triky robia, zaľúbite sa do krásnej ženy a spôsobíte tak nepriateľstvo na celej čiare sebe samému a pár okolitým ľuďom.
I napriek tomu roky bežia ďalej a Vy si spomeniete, čo je to pravý význam slova Cirkus. Preto tento román odporúčam zvedavcom, ktorý toto všetko chcú spoznať. Chcú vidieť všetky tie tajomstvá, ktoré Vami môžu lomcovať rôznými emociami a aj tak si vezmu so sebou krásne spomienky na tradičné šapitó a postavy za ním.