Výborná kniha, ktorú nebudete chcieť odložiť

recenze

Ak budeš môj (2022) 5 z 5 / miska3774
Ak budeš môj

Ona je fototografka.
On je svetoznámy spevák.
Ona sa snaží držať si odstup od mužov.
On sa snaží rozlúštiť všetky jej tajomstvá.
Ona sa sklamala v láske.
On sa pokúša prelomiť jej obranné múry.
Ona sa postupne zamilováva do jeho pohľadu, do jeho úprimnosti, do neho samotného .
On sa postupne zamilováva tiež. Do jej úsmevu, do jej vyžarovania, do nej samotnej.

Sú ako magnety, ktoré potrebujú byť blízko seba.
Oboch ich k tomu druhému ťahá čosi, čo ani jeden z nich nevie vysvetliť.
Z kolegov sa stanú priatelia, z priateľov sa stanú spriaznené duše.
Aj keď si to zo začiatku síce Jess nechce pripustiť, je očividné, že Neal je pre ňu stvorený. Môže však jej zlomené srdce opäť zahorieť láskou?

Ani v tomto príbehu nechýba svet šoubiznisu, na ktorý sa tentokrát pozrieme z tej druhej strany, kedy budeme spolu s Jess v úlohe fotografky sprevádzať Neala na koncertnom turné.
Čaká na vás romantika, humor, sila priateľstva, ale aj smútok, hnev a pocit bezmocnosti.
No nakoniec však Jessina láska dokáže svoju silu, keď prekoná nielen prekážky, ktoré jej stoja v ceste, ale aj odlúčenie od milovanej osoby.

Keďže Barborka píše naozaj pútavo, kniha sa čítala prakticky sama, stránka za stránkou.
Opisy miest, situácii, ale aj pocitov hlavných postáv sú výborné. Neprehnané a k veci. Okrem toho romantická stránka knihy, iskrenie medzi Jess a Nealom a ich spoločné vášnivé okamihy vám zaručene spôsobia zimomriavky.

Pozor! Zamilujete sa. Najprv do Neala. Potom do Jess. Potom do všetkých chalanov zo skupiny, a nakoniec sa zamilujete do celej knihy.
Tak ako ja.

Ak budeš môj Ak budeš môj Barbora Astor

Dá sa znova milovať, ak bolo láske ublížené? Ten piatkový večer mal byť plný romantiky. Iba ja, môj priateľ, kulisa zo zapálených sviečok a fľaša šampanského. Chcela som ho prekvapiť, no stal sa presný opak – on prekvapil mňa. Tý... více