Věříte na démony? Možná byste měli..

recenze

Chraň nás od zlého (2014) / Maragad
Věříte na démony? Možná byste měli..
Do svého života nás nechá nahlédnout newyorský policista Ralph Sarchie. Vypráví o tom, jak se dostal k Tajemnu – do buňky/skupiny lidí, kteří tu jsou proto, aby nezištně pomáhali proti zlým duchům neboli démonům. Nevadí, pokud jste skeptici, Ralphovy příběhy vycházející ze skutečných událostí, možná dokáží nalomit i vás. Už nikdy se na svůj byt/dům nebudete dívat jako dřív. Ve tmě budete zaostřovat, jestli náhodou ten další kout není tmavší. A ti s bujnou fantasií? Budou se dívat kolem sebe, jestli neuvidíte kreaturu, kterou Ralph Sarchie nejednou popisoval.

Ralph Sarchie se nyní nachází v důchodu, ale během své kariéry zadržel více než 300 zločinců a za svou práci získal 7 ocenění. V Tajemnu se zabýval démonologií a osobně asistoval u více než 20 případů exorcismu. Je spoluzakladatelem Newyorské pobočky Společnosti Nové Anglie pro výzkum okultismu. A právě všemu tajemnému a paranormálnímu se věnuje i jeho kniha Chraň nás od zlého. Protože kdo ví, co vše se vyskytuje v našem okolí, na první pohled očím skryto. Někdy je možná lepší nevědět.

Copak celá rodina spala tady? Viděl jsem to i v jiných případech, kdy byli lidé tak vynervovaní z nadpřirozených událostí, že přestali existovat jako jedinci a odmítali se pohybovat po domě sami. Domov by měl být bezpečné místo, kde na konci dne odpočíváte, pohodlné a mírumilovné místo, ale v tomto domě to neplatilo. Jak jsem měl možnost brzy zjistit, suterén jejich domu ovládal zvláštní druh strachu. ∞Str. 20∞

Chraň nás od zlého není klasicky psaná kniha, kapitoly jsou psané formou příběhů, kdy jedna událost může zabrat i několik kapitol, protože během hlavního příběhu do něj Ralph vkládá ještě další historky. Ralph Sarchie vypráví různé příběhy o tom, jak se seznámil se svým kolegou z Tajemna Joem Foresterem a oba svou úlohu v Tajemnu berou jako poslání, snaží se pomáhat všude, kde je jich zapotřebí. A to i v případě, že si pak démoni vezmou na paškál jejich rodinu. Nenechají se vydírat.

Já sama nepatřím ani do jedné skupiny, neříkám, že démoni ani posednutí jimi neexistuje, ale také nejsem úplně věřící. Ovšem některé příběhy mi opravdu vyvolaly mrazení v zádech a rozhodně nedoporučuji čtení knihy před spaním, obzvlášť pokud jste doma sami. Ralph Sarchie při vyprávění nevynechá jediný detail, kdy popisuje týrání rodin zlými duchy. Ať už jde o pohybování předměty, zjevování se, posednutí, mlácení oběti, ale i znásilnění inkubem. Jenže nelze mluvit o ďáblu, pokud nezmíníme i druhou stranu. A Ralp Serchie je velmi nábožensky založený, zmínek o Bohu nalezneme v knize opravdu mnoho.

Kniha je na čtení obtížnější, proto se určitě nenechte zmást nižším počtem stran, i tak vám vystačí na dlouhou dobu. A pokud by vás ani takovými příběhy Ralph Sarchie nepřesvědčil o existenci nadpřirozených sil, určitě si aspoň můžete vzít k srdci zmíněné rady - čemu se vyvarovat, abyste zbytečně na sebe jednoho takového zlovolného ducha nepřilákali. A určitě stojí za zhlédnutí i stejnojmenný film, který byl nedávno v našich kinech.

Zdroj recenze http://fantasy-maka.blogspot.cz/

Komentáře (0)

kniha Chraň nás od zlého recenze