Večer královen

recenze

Večer královen (2024) 4 z 5 / terezak016
Večer královen

Jelikož jsem si nečetla opětovně anotaci, tak jsem dle obálky čekala high-school LGBT+ komiks.
A ono hle - byla tam i magie! Ale vlastně to, že jsou tam nějaké nadpřirozené bytosti knihu ani příběh samotný nijak moc neovlivnilo. Takže to možná bylo jen takové ozvláštnění.

Kniha má být inspirována Shakespearovým Večerem tříkrálovým, ale jak je to rychlé, tak tam možná jen tak tu inspiraci čtenář neodhalí.

Postavy v knize jsou všechny dle mého skvěle vykresleny pro ten účel, který mají v knize představit. Fajn bylo taky to, že tam partička hrála
D&D.
Příběh si krásně pohrává s tím nálepkováním podle vzhledu, nebo čehokoliv dalšího, že každý to máme jinak a ten druhý nás nemá právo odsoudit jen podle něčeho, co si myslí. V příběhu se objeví i šikana (nebo něco na ten způsob) a bylo moc milé vidět, jak se tam k tomu přistoupilo.

Bohužel jsem po dočtení zjistila, že je minimálně další díl. Takže varuji -> má to otevřený konec!

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji @humbook a @humbook_blogeri

Večer královen Večer královen Stephanie Kate Strohm

Humorný příběh nešťastné lásky, bláznivých náhod a šťastných konců. Pro čtenáře Srdcerváčů. Začátek na nové střední není pro Vi bez jejího dvojčete Sebastiana jednoduchý. Přesto se vydá do víru školy, kde narazí (doslova!) na zád... více