V tělesných hlubinách identity: "Kniha krve" Kim de L'Horizon

recenze

Kniha krve (2023) 5 z 5 / actavis
Kniha krve

Kim de l'Horizon v "Kniha krve" představuje literární revoluci, která se vyznačuje jedinečným jazykem a hlubokým vhledem do identity nonbinární hlavní postavy.

Literární jazyk v "Kniha krve" je bohatý na různé styly. Přizpůsobuje se různým situacím. Tento text je cestou skrz vzpomínky na dětství, hledání identity a současnost. Představuje se v různých literárních stylech, včetně esejů, autofiktivních prvků a pasáží epistolárního románu.

"Kniha krve" však není kniha pro slabé čtenáře. Explicitní a nekorektní zobrazení intimních setkání by mohlo být vnímáno jako výzva. Přesto Kim de l'Horizon dokáže tyto scény zpracovat tak, aby nebyly ani kýčovité, ani pornografické. Jsou zásadní součástí hlavní postavy a přispívají k rozvoji její identity.

Změny ve stylu psaní během těchto pasáží jsou pozoruhodné a přispívají k hloubce románu. "Kniha krve" je dílo, které není pro každého. Vyzývá čtenáře a nutí je zamyslet se nad tématy jako jsou pohlaví, identita a rodina. Ale pro milovníky literatury tato kniha nabízí nezaměnitelný literární zážitek. Je to mistrovské dílo, které rozšiřuje hranice jazyka a umění vyprávění a neúnavně hledá nové formy vyjádření.

Pro mě osobně je "Kniha krve" literárním zázrakem, který jsem v literatuře ještě nezažila.

Děkuji nakladatelství Host za možnost seznámit se s touto knihou a poskytnutí výtisku k recenzi.