To není můj problém

recenze

To není můj problém (2022) 3 z 5 / ter.and.book
To není můj problém

Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce s humbook v rámci Humbook blogerů a ještě jednou jim děkuji
Ze začátku mě to rozčilovalo. Vadil mi způsob psaní autorky a taky to jak podala téma sebepoškozování. Přišlo mi, že to napsala až moc ,,jednoduše” jakoby to nic neznamenalo‍️. V anotaci (není to spoiler) je napsaný, že se Meabh nechá strčit ze schodů. A jakoby prosím? On u toho byl nějaký člověk, ale prostě ,,Hele já tě chápu. Budeme dělat že to byla nehoda” (neřekl to přesně takhle, ale vyznělo to fakt podobně..). A začíná nám dobrodružství. Aideen si uvědomí, že řešit cizí problémy je jednodušší, než řešit svoje vlastní. Chápu to. Je to pravda. Abych vám taky řekla něco k hrdinům. Tak Aideen mi ze začátku dost vadila. Nechápala jsem jak přemýšlí, ale potom když jsem ji poznala více, tak se to zlepšilo a začala jsem ji chápat více. Meabh a Kavi naopak byli super už od začátku a mám je ráda. Zbytek postav si moje srdce bohužel nezískal.. Taky se na posledních stránkách objevily postavy, které vím, že byly zmíněny na začátku, ale bohužel tam dlouho nebyly a já jsem si nemohla vzpomenout kdo to vlastně je a jakou tam má vlastně roli. Ale abych neříkala, že je ta kniha špatná. Není. Když se začtete, tak prostě čtete a čtete a nemůžete přestat. Později už jsem ani knihu nechtěla odložit a zajímalo mě co dalšího autorka vymyslí. Taky jsem nečekala, že mě takhle vezme ten konec. Prostě jsem si celou dobu říkala, že to přece nemůže skončit ,,špatně” ale stejnak jsem měla na krajíčku. Nakonec jsem tedy opravdu ráda, že jsem se do knihy pustila a dala jí šanci. Jenom jsem měla moc vysoké očekávaní, které kniha nenaplnila