Talon: Společenstvo draků - Zkouška věrnosti

recenze

Zkouška věrnosti (2015) 5 z 5 / Nikcasmej
Zkouška věrnosti

Talon – Společenstvo draků, které nutí mláďata hned po vylíhnutí plnit různé výcviky. Jeden z výcviků je přeřazení do lidského světa v lidské podobě, aby draky naučilo splynout, přizpůsobit se a naučit se chování lidí. V Talonu se vylíhli dvojčata, což je vzácné. Ember a její dvojče Dante, který je klidný a Talon poslouchá na slovo. Zato Ember nenávidí pravidla, nemůže se přeměnit do své vlastní podoby, nemůže létat a každý všední den musí trávit se svojí trenérkou – Děsivou dračí dámou.

Řád svatého Jiří – organizace, která vraždí draky. Garret je nejlepší voják řádu. Se svým parťákem dostanou novou misi a to je odhalit draka v lidské podobě a zneškodnit ho. Dostali informaci, že by mělo jít o ženu tedy o dračici.

Ember už se podařilo splynout s ostatními lidmi, našla si kamarády a našla si zálibu, která se alespoň trochu podobá létání – surfování. Garret se začal také přizpůsobovat a potkává Ember. Začnou spolu trávit mnoho společného času, bohužel ani jeden neví, co je ten druhý zač, i když Garret Ember označil za cíl, pořád neví jistě, zda je ona právě dračicí.

Do toho se ve městě objeví další drak – drak uprchlík Riley, který svádí Ember za svobodou. Do toho má zajímavý příběh proč vlastně opustil Talon a Ember zjišťuje, že Talon není takový, jaký se zdá. Zůstane Ember u Talonu nebo se vydá na útěk s drakem uprchlíkem? A co Garret zjistí, zda je Ember opravdu drak a jak to otřese jejich „vztahem“? Navíc co její dvojče Dante?

Ani nevím jak začít. Kniha mě naprosto uchvátila. Kapitoly jsou z pohledu Ember, Garreta a z pohledu Rileyho, které na sebe krásně navazují, že nemusíte nic číst dvakrát. Ze začátku jsem nevěděla, co od knihy čekat. Průběhem jsem si knihu začala zamilovávat a zároveň jsem z ní měla trochu pocit, že jde něco jako o Romeo a Julii. To jsem se ale spletla. Kniha je naprosto promyšlená a opravdu úžasná. Najdete v ní romantiku, boj, krize, přátelství, odvahu, zradu, strach a nespoutanost. Kniha je krásně napsaná a svým příběhem vás pohltí. U knihy jsem se zasmála, ale zároveň jsem z ní někdy byla i smutná. S knihou jsem nanejvýš spokojená. Rozhodně doporučuji.

Zajímavá kniha se sympatickými postavami, lákavým dějem a skvělou obálkou.