Syrová pravda o komunistické tyranii.

recenze

Odpusť, Natašo! (2006) / Vierajana
Odpusť, Natašo!

Jedinečné svědectví, které vydal sirotek a odchovanec sovětské strany a vlády Sergej Kurďakov. Je to jedinečné svědectví o zvěrstvech, která praktikovala KGB řadu desetiletí na nevinných lidech z pověření stranou a vládou SSSR.
Dakov (Kurdakov) vedl přepadovou skupinu KGB a choval se ke křesťanům surově a krutě. Bez jakéhokoliv soucitu a výčitek svědomí... Až jednou se mu přihodilo, co nejméně čekal. Zamiloval se do jedné z obětí přepadovky. A tím začala cesta k jeho obrácení a milosti víry, kterou nakonec také přijal. Potom už ovšem nemohl pokračovat ve své špinavé práci, a tak začal přemýšlet o útěku ze SSSR. Měl vysokou funkci a věděl příliš mnoho, takže nesměl vyjíždět na západ.Na útěk se dlouho připravoval. Až se mu jednou podařilo v noci skočit z ruské lodi do moře a doplavat na americký kontinent. Ve svobodné zemi vydal svědectví o svém životě a poměrech, ze kterých utekl. Ruské tajné služby však po něm šly, protože se pro ně stal nebezpečným nepřítelem. Dakov žil ve svobodném světě jen 2 roky, pak byl odpraven kulkou.
Jeho příběh však už byl zveřejněn. Názvem "Odpusť, Natašo".
se Dakov obrací k dívce, kterou kdysi surově zbil na tajné schůzce pravoslavných křesťanů. Až do smrti na ni vzpomínal.
Tuto vzácnou knihu jsme znali už v ČSSR. Kdo znal praktiky StB u nás, nepochyboval ani málo o jeji pravdivosti.