Super méně známá Urban fantasy Křídla

recenze

Křídla (2016) / Vallerie
Křídla

KŘÍDLA je román z žánru Urban Fantasy, který se odehrává na území Česka a díky tomu má ke svým čtenářům ještě blíž. Rozhodně vás zaujme zajímavý nápad, který se autorka snažila propracovat a podle mého se jí to podařilo.
Na rozdíl od zahraničních publikací, není hlavní postava této knihy nadšená z toho, že se stala součástí světa, který je běžné populaci utajen a snaží se z něj uniknout. Pouta, která pro ni představuje rodina a přátelé, jsou silná a je těžké se jich vzdát. Nový život navíc není nijak snadný. Je plný pravidel, hrozeb, intrik a dřiny.
Příjemně mě udivilo, jak autorka promyslela téměř vše, co se andělů týká. Konspirační teorii, fyzické změny i samotné společenství a další. To působí velmi důmyslně a rozhodně oslňuje.
V samotném ději se střídají klidnější okamžiky s těmi akčnějšími, takže to působí vyrovnaně a především se to příjemně čte.
I trocha té romantiky se v knize najde. Pro mě jí tam bylo třeba málo, ale zas se mi líbilo, že autorka se nenechala strhnout a vylíčila ji takto efektivně a navíc dala čtenářům možnost doufat, že bude něco víc i v dalším díle.
Je to jedna z těch knížek, od kterých se nemůžete odtrhnout a zároveň nechcete, aby byl konec.