Super Jednorožec

recenze

Jednorožec (2021) 5 z 5 / KaterinaKnihoho
Jednorožec

"Štěstí si vás občas najde samo, je k tomu potřeba jen jedna věc. Nebýt svině..."Jednorožec Je ten vzácný druh knihy, u které nechcete přeskočit jediný řádek, chcete se plně věnovat každé myšlence. Jsem milovníkem přímé řeči, dialogů, rozhovorů a občasného ledabylého přeskakování výplňkového odstavce - proto jsem musela opustit svou komfortní čtenářskou zónu, a díky tomu objevit tento skvost.Knihu jsem prvně četla s touhou podpořit samotného autora, nicméně po první dávce slov a přirovnání, jsem chtěla víc, víc všeho. Tento silný příběh díky svému POSLÁNÍ - kdy lidské povahy mají všechna barevná spektra lidskosti až hyenismu a jednorožec není roztomilý koníček zabalený do třpytek - HUMORU, již zmíněným PŘIROVNÁNÍm, je úkazem autorovy neuvěřitelné znalosti a nadhledu - přirovnání zde skokově přeskakují staletí, odvětví, pohlaví a přesto na konci této češtinářské show skončíte s otevřenou pusou a myšlenkou: "To dává smysl, proč to nenapadlo mě?"
Kéž by se této knize dařilo tak, jak si zaslouží. Tak ji podpoř i ty, protože zaručuju, že nebudeš litovat.
Děkuji, smekám, sdílím, doporučuju.

PanPredseda
19.04.2021